• خانه
  • خبرهای سایت
  • گوگل به کمک «آی بی ام» می‌آید
کد خبر : 13441
/ 14:22

گوگل به کمک «آی بی ام» می‌آید

شهرآرا آنلاین: شرکت‌های گوگل، Mellanox و Nvidia و همچنین مرکز تولیدکننده سرورهای Tyan از جمله مراکزی هستند که همکاری‌های خود را در زمینه عرضه گسترده پردازنده‌های Power با شرکت IBM آغاز کرده‌اند.

گوگل به کمک «آی بی ام» می‌آید

به گزارش گروه دانش شهرآرا آنلاین، شرکت IBM از آغاز همکاری‌های جدید با گوگل و دیگر شرکت‌های بزرگ فناوری خبر داد تا از این طریق بتواند تراشه Power خود را مانند تراشه‌های ARM به صورت گسترده وارد بازار جهانی کند.

شرکت IBM با راه‌اندازی طرح جدیدی موسوم به OpenPower Consortium به شرکت‌ها امکان می‌دهد تا سیستم های خود را مبتنی بر فناوری Power طراحی کنند. پیش از این طراحی سیستم‌های مختلف مبتنی بر فناوری یاد شده فقط تحت سرورهای IBM امکان‌پذیر بود.

شرکت‌های گوگل، Mellanox و Nvidia و همچنین مرکز تولیدکننده سرورهای Tyan از جمله مراکزی هستند که همکاری‌های خود را در این زمینه با IBM آغاز کرده‌اند.

طرح OpenPower با هدف عرضه پردازنده‌های جایگزین AMD و همچنین x86 اینتل راه‌اندازی شده است. شرکت IBM بر اساس طرح OpenPower Consortium همچنین تلاش می‌کند محصولات مشابه پردازنده‌های ARM را وارد بازار جهانی کند و بتواند از این طریق به صورت گسترده وارد بازار جهانی پردازنده های همراه شود.

شرکت IBM همانند شرکت ARM تلاش می‌کند نسل جدید تراشه‌های مخصوص سرورها با مصرف انرژی بسیار کم را روانه بازار کند و تا کنون در این زمینه موفقیت چندانی کسب نکرده است.

 منبع: فارس

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی