• خانه
  • فرهنگی
  • همایش بیستمین سالگرد علامه طهرانی برگزار می شود
کد خبر : 26583
/ 14:54

همایش بیستمین سالگرد علامه طهرانی برگزار می شود

شهرآراآنلاین: مرحوم علامه آیت الله حاج سید محمد حسین حسینی طهرانی از فرزانگان علم و عمل است که در زمان حیات خود به قله عبودیت و معرفت نائل آمد.

همایش بیستمین سالگرد علامه طهرانی برگزار می شود

به گزارش گروه فرهنگ و هنر شهرآراآنلاین موسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلامی در آستانه بیستمین سالگرد رحلت این عالم ربانی بزرگداشتی با هدف ابلاغ معارف ایشان برگزار می کند.

دبیر این همایش با اشاره به متن پیام رهبر انقلاب (مدظله العالی) در ارتحال این عالم بزرگ گفت: عیار پیام تسلیت رهبر در مقایسه با دیگر پیام های منتشره در ارتحال دیگر علما متفاوت است.

عبدالحمید واسطی در نشست خبری این همایش که ظهر امروز در موسسه مطالعات راهبردی برگزار شد عنوان کرد: بزرگداشت وی روز پنجشنبه 21 آذر ماه جاری در فرهنگسرای نور واقع در خیابان آبکوه برگزار خواهد شد.

در این همایش تلاش می شود دید نسبتا چند بعدی از شخصیت آن مرحوم در اذهان مخاطبین ایجاد شود به همین منظور شاگردان ایشان به سخنرانی محتوایی با موضوعات توصیف علامه، نوآوری های حکمی عرفانی علامه، انقلاب فرهنگی از دیدگاه علامه، مکتب سلوک و نظام فکری علامه طهرانی بپردازند.

در مراسم بزرگداشت این عالم بزرگ که از ساعت 17 تا 21 با حضور خانواده محترم طهرانی ادامه دارد حجت الاسلام محسن سعیدیان، علی رضایی، مهدی زمانی، محمدحسن وکیلی و در نهایت دبیر همایش عبدالحمید واسطی به سخنرانی خواهند پرداخت.

وی با بیان اینکه مطالب این همایش نه تخصصی و نه عمومی است گفت: این همایش سطح متوسط مخاطب را درنظر دارد و با نصب بنر و پوستر در سطح شهر، مراکز فرهنگی، حوزه های علمیه و تمام مراکزی که پیش بینی می شود مخاطب را جذب کند به اطلاع رسانی پرداخته ایم.

وی نقش علامه در گسترش، دقیق سازی و نوآوری عرفان شیعی فقاهتی را منحصر به فرد دانست و افزود: ما به عنوان شاگردان این عالم سهی داریم با هماهنگی دقیق از تهاجم وسیع معرفتی به اهل تشیع جلوگیری کنیم.

علامه حسینی طهرانی دارای بیش از 50 جلد کتاب، با عناوین الله شناسی، امام شناسی، معاد شناسی، نور ملکوت قرآن، ولایت فقیه در حکومت اسلام، وظیفه فرد مسلمان در احیاء حکومت اسلام، مهر تابان یادنامه علامه طباطبایی، روح مجرد یادنامه عارف بزرگ سید هاشم حداد و... است.

در پایان نشست خبری امروز از کتب تازه تالیف که به همت اساتید این موسسه گرد آمده در جمع خبرنگاران رونمایی شد.

سید محمد محسن دعایی مدیرعامل موسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلامی نیز در این نشست به عنایات مقام معظم رهبری در ابتدای سال اشاره کرد که به توصیه ایشان و همکاری حوزویان عزیز مرکز مدیریت حوزه علمیه مشهد مرکز تخصصی نور حکمت از سطح دو طلاب در رشته حکمت و عرفان ویژه برادران پذیرش می کند.

وی خاطرنشان کرد: موسسه فرهنگی تحقیقاتی صدف عفاف ویژه تولید محتوا نظام خانواده و زن براساس نگرش اسلام زیر مجموعه مطالعات راهبردی ویژه بانوان تاسیس شده است.

حجت الاسلام و المسلمین دعایی یادآور شد: علامه حسینی طهرانی در پایان عمر شریف خود 400 شاگرد داشتند. 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی