• خانه
  • فرهنگی
  • بزرگداشت بیستمین سالگرد علامه تهرانی برگزار شد
کد خبر : 26704
/ 10:45
با حضور جمعی از علما و فرهیخگان

بزرگداشت بیستمین سالگرد علامه تهرانی برگزار شد

شهرآراآنلاین: بزرگداشت بیستمین سالگرد علامه تهرانی، شب گذشته با حضور جمعی از علما، طلاب و فرهیختگان، در محل فرهنگسرای نور مشهد برگزار شد.

بزرگداشت بیستمین سالگرد علامه تهرانی برگزار شد

به گزارش خبرنگار گروه معارف شهرآرا آنلاین، دبیر همایش بزرگداشت بیستمین سالگرد علامه تهرانی در این مراسم با اشاره به ویژگی های این عالم فقیه، اظهار کرد: مرحوم علامه طهرانی از فرزانگانی بودند که با اراده و همت نفوذ ناپذیر، به فله های عبودیت و معرفت دست یافته بودند.

حجت الاسلام عبدالحمید واسطی با اشاره به اینکه پیام مقام معظم رهبری بهترین توصیف خصوصیات علامه طهرانی بوده است تصریح کرد:اهتمام مرحوم علامه تهرانی به عرفان و سلوک به همراه تلاش بر شریعت محوری و سلوک مبتنی بر فقاهت، سبب گردید برخی از طلاب که به دنبال دست یابی به معنویت و علوم معارف اسلام بودند، با ایشان انس بگیرند.

واسطی با بیان اینکه مراسم بیستمین سالگرد ارتحال علامه طهرانی با برنامه ریزی دقیق و باشکوه هر چه تمام‌تر نسبت به سال گذشته برگزار شده است، خاطرنشان کرد: هدف از برگزاری این بزرگداشت هم ابلاغ رسالت خداوند و عرضه معارف علمی این عالم ربانی است.

یکی از شاگردان مرحوم علامه طهرانی در ادامه مراسم با اشاره به ویژگی‌های بارز علامه طهرانی خاطرنشان کرد: فعالیت علما، فقها و هنرمندان در هر رشته‌ای قابل تقدیر و تشکر است ولی رشته‌هایی وجود دارد که تخصص آن فقط در جامعیت افرادی خاصی مانند علامه طهرانی است.

حجت الاسلام محسن سعیدیان تصریح کرد: علامه طهرانی همیشه چهره خندان و بشاش داشته‌اند و نقطه نظرات و یا نکات دیگران را با رضایت کامل قبول می‌کردند.

حجت الاسلام علی رضایی یکی دیگر از مریدان علامه طهرانی در ادامه مراسم اظهار کرد: علامه طهرانی، عارفی کامل و سالکی سوخته است.

این شاگرد علامه طهرانی خاطرنشان کرد: سخن‌گویی از اهل معرفت کار بسیاری دشواری است.

وی افزود: علامه طهرانی در مسائل، نوآوری، ابداع و ابتکارات فراوانی انجام داده‌اند که قابل ستایش و تقدیر است.

این شاگرد علامه تصریح کرد: تاسیس رشته و گرایش ملی، باب و مسائل جدید در دانش و اقامه دلیل و برهان جدید در دانش از اقدامات علامه طهرانی است.

گفتنی است، در این همایش بیش از 50 جلد از کتاب های منتشر شده علامه تهرانی، برای خرید علاقه مندان در معرض دید قرار گرفته بود. و همچنین پایگاه اینترنتی نور مجرد، که عنوان آن برگرفته از کتابی با همین عنوان (اثر فرزند بزرگ علامه) در وصف علامه است، رونمایی شد.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی