کد خبر : 31833
/ 11:20
20 بهمن ماه؛

سامانه شهر هوشمند «مشهد رویداد» افتتاح می‌شود

شهرآراآنلاین: سامانه شهر هوشمند «مشهد رویداد»، 20 بهمن ماه افتتاح می‌شود.

سامانه شهر هوشمند «مشهد رویداد» افتتاح می‌شود

به گزارش گروه فناوری اطلاعات شهرآراآنلاین، این  سامانه شهر هوشمند «مشهد رویداد» برنامه جامع اطلاعات و خدمات شهری است. این نرم افزار از مهر 1392 به صورت رایگان در دسترس عموم قرار گرفته است و هم اکنون بیش از 120 هزار تراکنش ماهیانه فعال دارد و سامانه مشهد رویداد در تاریخ 20 بهمن‌ماه ساعت 16 در مؤسسه علم و فناوری پارک لاله مشهد بصورت رسمی رونمایی می‌شود.

صادق جبلی طراح سامانه شهر هوشمند «مشهد رویداد» تصریح کرد: سامانه های مشهد رویداد شامل نرم افزار تلفن همراه مشهد رویداد مخصوص سیستم عامل های اندروید و iOS، پایگاه اینترنتی مشهد رویداد به آدرس MashhadRooydad.ir و ابزارهای توسعه برنامه نویسی و زیرساختی مخصوص برنامه نویسان و سازندگان برنامه های رایانه ای است.

جبلی در مورد امکانات این نرم افزار بیان کرد: اطلاعات کامل از رویداد های جاری و آینده شهر مشهد مقدس، اطلاعات کامل مناطق گردشگری، زیارتی، تفریحی، مراکز خرید و فروشگاه ها، مراکز غذایی مانند رستوران ها، بانک ها، هتل ها، مراکز تامین سوخت، مراکز پلیس، مراکز دولت الکترونیک و پیشخوان دولت، بیمارستان ها، پارکینگ ها، حمل و نقل، سرویس  تنها بخشی از امکانات این نرم افزار است.

وی افزود: هم چنین در وب سایت مشهد رویداد، بخش اطلاعات شهری شامل مقاله ها، سفرنامه ها و اطلاعات مورد نیاز شهروندان وجود دارد و تمامی لیست های شهری در نرم افزار به صورت آفلاین قابل دسترسی هستند و در نسخه های بعدی، تعداد و حجم اطلاعات موجود در نرم افزار به مراتب افزایش خواهد یافت.

سازنده نرم‌افزار «مشهد» رویداد گفت: هدف از طراحی و ساخت این نرم افزار، ارائه اطلاعات جامع کلان شهر مشهد مقدس و همچنین ارائه خدمات بر بستر فناوری های نوین به ساکنین، زائرین حرم مطهر امام رضا (ع) و گردشگران محترم است هم چنین به کمک این برنامه می‌توانید به راحتی از اطلاعات و اخبار مربوط به رویدادهایی مثل برگزاری نمایشگاه، همایش، جشن، سخنرانی باخبر شوید، لیست زمانبندی رویداد های نزدیک یا در حال برگزاری را مشاهده و طبق آن برای خود برنامه ریزی کنید.

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی