کد خبر : 32645
/ 14:59
معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد:

240 مسجد شهر مشهد تاکنون به وسایل ورزشی مجهز شده اند

شهرآرا آنلاین: معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد گفت: تاکنون 240 مسجد شهر مشهد به وسایل ورزشی مجهز شده اند.

240 مسجد شهر مشهد تاکنون به وسایل ورزشی مجهز شده اند

به گزارش خبرنگار گروه شهر شهرآراآنلاین، حسین شادکام در مراسم افتتاحیه تجهیز و توسعه 40 مسجد شهر مشهد به وسایل ورزشی در مسجد فقیه سبزواری، با تقدیر از حضور بی نظیر مردم در راهپیمایی 22 بهمن، اظهار کرد: حضور با شکوه مردم مشهد در راهپیمایی 22 بهمن، مشت محکمی به دهان استکبار و پاسخ مناسبی به دشمنان انقلاب اسلامی بود.

وی همچنین برگزاری مراسم افتتاحیه نجهیز مساجد به وسایل ورشی در مسجد فقیه سبزواری را امری مبارک دانست و افزود: منطقه طلاب که مسجد فقیه سبزواری را در خود جای داده است، به یمن قرارگرفتن در جوار بارگاه مطهر امام رضا(ع) از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

شادکام با بیان این که مدیریت شهری به منطقه طلاب به واسطه گذشته درخشان، توجه ویژه ای دارد، تصریح کرد: منطقه طلاب دین بزرگی بر گردن مشهد مقدس در سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی دارد.

وی اضافه کرد: اگر ما به ورزش همگانی اهمیت بدهیم، بسیاری از ناهنجاری ها و آسیب های اجتماعی رفع خواهد شد.

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد عنوان کرد: بسیاری از مشکلات امروز جامعه ناشی از سرگرم نشدن جوانان به وسیله ورزش و در نتیجه سوق بافتن آنها به سمت استفاده از مواد مخدر و به دنبال آن ایجاد بسیاری از ناهنجاری ها است.

وی خاطرنشان کرد: هنگامی که فرد جوانی نتواند با ورزش خودش را شاداب و سر زنده نگه دارد، گرفتار فرصت های تهدید آمیز می شود و به دام اعتیاد می افتد.

شادکام با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری نسبت به گسترش ورزش همگانی گفت: در همین راستا در فضای شهری نیازمند توسعه ورزش همگانی به خصوص برای قشر جوان هستیم.

وی ابراز کرد: متاسفانه امروزه وقوع برخی اتفاقات ناگوار در سالن های ورزشی موجب نگرانی خانواده ها از قراری جوانان در این محیط های ورزشی شده که بدون شک با تجهیز مساجد به وسایل ورزشی هم به نگرانی ها برطرف خواهد شد و هم جوانان می توانند در محیطی سالم به ورزش بپردازند.

معاون فرهنگی شهردار مشهد توجه ویژه به امر تجهیز مساجد به وسایل ورزشی در لایحه بودجه را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: امیدوارم با توجه ویژه ای که شهرداری و شورای شهر مشهد به حاشیه شهر و توسعه مساجد دارند، شاهد توسعه خدمات ارائه شده به شهروندان این مناطق باشیم.

مدیر امور تربیت بدنی همگانی شهرداری مشهد نیز در این مراسم با بیان این که طرح تجهیز مساجد به وسایل ورزشی با همت شهرداری و شورای شهر از سال 86 عملیاتی شد، گفت: این طرح در حال حاضر تنها در شهر مشهد در حال اجراست.

حسین نخعی شریف با اشاره به این که امروز 40 مسجد دیگر نیز به جمع مساجد مجهز به وسایل ورزشی پیوست، اظهار کرد: در حال حاضر 240 مسجد شهر مشهد به وسایل ورزشی مجهز شده اند.

وی در خصوص ویژگی های مساجد تجهیز شده به وسایل ورزشی نیز عنوان کرد: مساجدی که 70 متر مربع فضا داشته باشند، به وسایل ورزشی تجهیز خواهند شد.

مدیر امور تربیت بدنی همگانی شهرداری مشهد تصریح کرد: روزانه بیش از 10 هزار نفر از بانوان در سطح شهر مشهد از تجهیزات ورزشی مساجد استفاده می کنند.

وی همچنین با اشاره به فضای ورزشی منطقه 4 مشهد عنوان کرد: منطقه 4 شهرداری مشهد تا سال 85 از لحاظ میزان فضای ورزشی یکی از محرومترین مناطق محسوب می شد اما امروز از 26 سالن ورزشی موجود در شهر مشهد، 4 سالن ورزشی در این منطقه قرار دارد.

شهردار منطقه 4 هم در این مراسم گفت: در حال حاضر منطقه 4 شهرداری مشهد پس از منطقه 2 بیشترین تعداد مساجد را در خود جای داده است.

سید کمال الدین شاهچراقی تصریح کرد: همچنین اکنون 4 سالن ورزشی و 3 زمین چمن در منطقه 4 شهرداری مشهد وجود دارد که جوانان می توانند از آنها برای انجام ورزش استفاده کنند.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی