• خانه
  • اجتماعی
  • ۹۸ درصد آسیب دیدگان ناشی از کار را مردان تشکیل می‌دهند
کد خبر : 33303
/ 10:59
عضو هیئت مدیره سازمان تامین اجتماعی:

۹۸ درصد آسیب دیدگان ناشی از کار را مردان تشکیل می‌دهند

شهرآراآنلاین: عضو هیئت مدیره سازمان تامین اجتماعی گفت: ۹۸ درصد آسیب دیدگان ناشی از کار را مردان تشکیل می‌دهند که ۸.۵۸ درصد از این میزان ناشی از بی احتیاطی است.

۹۸ درصد آسیب دیدگان ناشی از کار را مردان تشکیل می‌دهند

به گزارش گروه اجتماع شهرآراآنلاین عباس کبریائی زاده صبح امروز در دومین همایش سلامت مردان که در تالار شهید چمران بیمارستان قائم مشهد برگزار شد اظهار کرد: سازمان تامین اجتماعی کشور متولی بیش از نیمی از جمعیت کشور است و 38 میلیون نفر از جمعیت کشور تحت پوشش این سازمان هستند.

وی بیان کرد: 90 درصد از منابع سازمان تامین اجتماعی وابسته به نیروی کار است و اگر نیروی کار در کشور نباشد و یا آسیب دیده باشد  کارآمدی در کشور نیز غیرفعال می‌شود.

عضو هیئت مدیره سازمان تامین اجتماعی گفت: 8.1 درصد از بنگاه‌های کار در کشور شاغلان بیش از 50 نفر را دارند که به عبارتی کشوری هستند، همچنین بخش عمده دیگری نیز در بنگاه‌های یک تا هشت نفره مشغول کار هستند که هر چه در این راستا بنگاه‌ها کوچک‌تر باشند ایمنی کار کمتر می‌شود.

کبریائی زاده عنوان کرد: نسبت شاغلان میان زنان و مردان از 12 میلیون سرپرست بیمه شدگان که با جمع مستمری بگیران همان 38 میلیون جمعیت تامین اجتماعی را تشکیل می‌دهند 9 میلیون مردان هستند.

وی اظهار کرد: 98 درصد از آسیب دیدگان ناشی از کار را نیز مردان تشکیل می‌دهند که 8.58 درصد از این میزان ناشی از بی احتیاطی است.

عضو هیئت مدیره سازمان تامین اجتماعی تصریح کرد: خصلت‌های مردانگی تاثیرات بسیاری بر سلامت مردان دارد که از جمله آنان آسیب های اجتماعی و معضلات همراه آن است.

کبریائی‌زاده خاطرنشان کرد: نسبت بازنشستگان نیز در مردان بیشتر از زنان است که آن نیز به سبب شاغلان بیشتر در این قشر است اما در از کارافتادگی نسبت مردان به زنان 13 برابر بیشتر است.

وی اظهار کرد: ایجاد بهره وری و کارآمدی و همچنین توسعه جامعه تنها در صورت توجه بیشتر به سلامت مردان امکان پذیر است.

منبع: تسنیم

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی