کد خبر : 33415
/ 09:44

سنگ کلیه‌های بزرگ‌ نیاز به سنگ‌شکن دارد

شهرآراآنلاین: 0943...0915: مردی 33ساله هستم، چهار ماه است میل جنسی‌ام کاهش یافته و دو سال هم هست که سنگ کلیه‌ام دفع نشده‌ است.

سنگ کلیه‌های بزرگ‌ نیاز به سنگ‌شکن دارد

به گزارش گروه اجتماع شهرآراآنلاین، دکتر علی شمسا، متخصص اورولوژی، به این سوال پاسخ داده است، لازم است بدانید ارتباطی بین سنگ‌های کلیه یا مجاری ادراری با ناتوانی جنسی وجود ندارد. ناتوانی جنسی علل مختلفی دارد و نمی‌توان به این موضوع نسبت داد. مهم‌ترین علل آن مسائل روحی و روانی است. به شما توصیه می‌کنم برای این مشکل به یک روان‌پزشک مراجعه کنید.

اما درباره سنگ کلیه‌تان که در این مدت دفع نشده است باید بگویم، اینکه سنگ کلیه شما در کجا، چه اندازه و چه سابقه‌ای دارد مهم است. سنگ‌هایی در اندازه زیر  دو میلی‌متر به‌طور معمول دفع می‌شوند. همچنین 80درصد سنگ‌های تا قطر پنج میلی‌متر دفع می‌شوند، اما اگر بزرگ‌تر باشد دفع آن مشکل‌ است و باید تحت درمان قرار گیرد.

اگر قطر سنگ شش میلی‌متر باشد تا یک و نیم یا  دو سانت قطر داشته باشد با سنگ‌شکنی برون اندامی آن را دفع می‌کنند. درصورتی‌که بزرگ‌تر باشد از طریق شکاف پوستی سنگ را با لیزر یا دستگاه خرد می‌کنند تا راحت‌تر دفع شود که بررسی تمام این نکات از سوی متخصص او‌رولوژیست صورت می‌گیرد. 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی