کد خبر : 36946
/ 14:08

معاینه فنی 200 هزار خودرو در مشهد

شهرآراآنلاین: مدیرعامل سازمان ترافیک شهرداری مشهد از معاینه فنی 200 هزار خودرو در سال گذشته خبر داد.

معاینه فنی 200 هزار خودرو در مشهد

به گزارش گروه شهر شهرآراآنلاین، سید مهدی امامی میبدی در نشست خبری کاهش آلودگی هوا افزود: 6 مرکز معاینه فنی در مشهد فعال است که با 18 خط به مردم خدمت‌رسانی می‌کنند.
وی با اشاره به اینکه مرکز معاینه فنی مفتح مشهد به 7 خط فعال، بزرگترین مرکز معاینه فنی کشور است، اظهار کرد: 200 هزار خودرو طی سال 92 در مراکز معاینه فنی مشهد مورد معاینه قرار گرفت که این رقم نسبت به سال 91 از رشد 8 درصدی برخوردار بوده است.
امامی میبدی ادامه داد: در ایام 15روزه نوروز نیز مراکز معاینه فنی خودرو به صورت شیفت‌بندی خدمت‌رسانی می‌کردند که در همین مدت تعداد 10 هزار خودرو مورد معاینه فنی قرار گرفتند.
وی با بیان اینکه آلودگی هوای مشهد نیاز به نسخه واحد حمل و نقلی دارد، عنوان کرد: تغییر الزام خودروها به معاینه فنی از دو سال به 5 سال یکی از مواردی است که بر آلودگی هوای شهرها افزوده است.
مراجعه 41 هزار خودرو در اسفند 92 به مراکز معاینه فنی مشهد
در ادامه این جلسه، میلانی، مدیر مراکز معاینه فنی شهرداری مشهد گفت: بیشترین تعداد مراجعه به مراکز معاینه فنی مشهد در اسفندماه سال گذشته بود که این رقم به 41 هزار دستگاه خودرو رسید.
وی افزود: در مراکز معاینه فنی مشهد، هفت نوع تست شامل تست ترمز، کمک فنر، آلایندگی، زیربندی با حداقل هزینه ممکن انجام می‌شود.
راه‌اندازی 2 گشت کنترل آلایندگی هوا در مشهد
سرهنگ داوودی، مشاور عالی مراکز معاینه فنی شهرداری مشهد نیز در ادامه این جلسه گفت: از آذرماه سال قبل، 2 گشت کنترل آلودگی هوا در مشهد راه‌اندازی شده است که آلایندگی خودروها را کنترل می‌کنند.
وی ادامه داد: گشت‌های کنترل آلودگی هوای مشهد در مدت زمان فعالیت خود توانسته‌اند 5000 خودرو را مورد اعمال قانون قرار دهند.

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی