کد خبر : 39320
/ 10:46

ژاپن به دنبال توليد برق از فضا

شهرآراآنلاین: ژاپني‌ها به دنبال ايجاد مزرعه خورشيدي در فضا با هدف برق‌رساني به زمين هستند.

ژاپن به دنبال توليد برق از فضا

به گزارش گروه فناوری اطلاعات شهرآراآنلاین انرژي خورشيدي در زمين به دليل هزينه‌هاي بالا و پنل‌هاي ناکارآمد فرآيندي چالش‌برانگيز است اما در فضا مي‌توان شيوه توليد انرژي را دستخوش انقلاب کرد. در اين بين، ژاپني‌ها مدعي‌اند انرژي خورشيدي فضامحور زودتر از آنچه انتظار مي‌رود، در دسترس خواهد بود.

با طرح پيشنهادي آژانس تفحص هوافضاي اين کشور، ژاپن در نظر دارد ظرف 25 سال، انرژي خورشيدي فضامحور را به واقعيت بدل کند.
پروفسور سوسومو ساساکي، طرح‌هاي اين آژانس را براي خلق يک جزيره دست‌ساز با طول سه کيلومتر در بندر خليج توکيو تشريح کرد. اين جزيره مجهز به پنج ميليارد آنتن خواهد بود که با يکديگر براي تبديل انرژي ريزموج به الکتريسيته عمل مي‌کنند. ريزموج‌ها از تعدادي از جمع‌کننده‌هاي خورشيدي عظيم موجود در مدار 36000 کيلومتري بالاي زمين به پايين تابانده مي‌شوند؛ براي جمع‌آوري انرژي خورشيدي، دو آينه عظيم جهت هدايت نور به پنل‌هاي فتوولتائيک طي 24 ساعت شبانه‌روز فعال خواهند بود.
يک زيرايستگاه جداگانه در اين جزيره الکتريسيته جاري را از طريق يک کابل زيردريايي به توکيو مي‌فرستد تا به روشن‌نگه‌داشتن لامپ‌هاي نئون کمک کند.
ژاپن علاقه‌مند به يافتن منبع عملي انرژي پاک است زيرا حادثه نيروگاه هسته‌اي فوکوشيما دايچي مقامات اين کشور را بر آن داشت در جستجوي منابع جايگزين باشد.

منبع: ایسنا

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی