کد خبر : 39765
/ 09:42
با حضور قائم مقام صدا و سیما

بزرگداشت آیت الله دهشت در مشهد مقدس برگزار شد

شهرآراآنلاین: با حضور قائم مقام صدا و سیمای کشور، مراسم بزرگداشت آیت الله دهشت در مشهد مقدس برگزار شد.

بزرگداشت آیت الله دهشت در مشهد مقدس برگزار شد

به گزارش گروه فرهنگ وهنر شهرآراآنلاین حجت الاسلام علی موسوی مقدم در مراسم نکوداشت آیت الله دهشت که در سالن صبا مشهد برگزار شد اظهار کرد: تقدیر از اساتید توسط دانشجویان حلاوت و شیرینی خاصی دارد که ان‌شاءالله این مراسمات تجلیل از بزرگانی همچون آیت الله دهشت توسعه یابد.

وی بیان کرد: این جلسه در واقع تجلیل از فضل و علم و تکریم از مقام والای حوزه‌های علمیه است.

موسوی مقدم با بیان این که روحانیت و حوزه‌های علمیه جایگاه محوری و مهمی در باورهای مردم دارند افزود: علت این امر به رابطه علما با اسلام و آموزه‌های اسلام برمی‌گردد زیرا اساسا این مکتب به دنبال تعالی و رشد انسان است.

وی بیان کرد: روحانیت و حوزه‌های علمیه جایگاه محوری و مهمی در اندیشه فرهنگ و اعتقاد مردم دارند و علت آن به رابطه علما با اسلام و آموزه‌های اسلامی برمی‌گردد زیرا اساسا این مکتب به دنبال تعالی و رشد انسان است.

موسوی مقدم افزود: دین است که سبب سعادت اخروی و مدنیت دنیوی می‌شود بر این اساس است که خداوند رحمان علما را وارثان و جانشینان پیامبران قرار داده است همچون سردمداری امت‌ها را به آنان سپرد تا رستگاری را در دنیا و هم در اخرت تضمین کند.

قائم مقام صدا و سیمای افزود: باید دانست که عالم دینی در اسلام و فقاهت در تشیع آن شخصیت وارسته‌ای است که معارف آن، گمراهان را طریقت و سعادت را هادی و راهنما باشد. تسنیم

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی