کد خبر : 39803
/ 13:49

دوقلوها از دوره جنيني با هم بازي مي‌کنند

شهرآراآنلاین: پژوهشگران ايتاليايي در بررسيهاي خود کشف کردند که دوقلوها حتي در دوران جنيني نيز به اجتماعي بودن علاقه دارند و با هم بازي مي کنند.

دوقلوها از دوره جنيني با هم بازي مي‌کنند

به گزارش گروه اجتماع شهرآراآنلاین دانشمندان دپارتمان روانشناسي عمومي دانشگاه پادوا با نشان دادن اينکه دوقلوها حتي در رحم مادر نيز به صورت اجتماعي زندگي مي کنند نوعي بازي را کشف کردند که منجر به ايجاد يک تعامل شناختي در بين جنينها مي شود.
اين محققان در اين خصوص توضيح دادند: "توسعه اجتماع گرايي تا اين حد زودرس مي تواند در آينده به يک عنصر مهم در ارزيابي توسعه جنيني تبديل شود. در حقيقت توسعه مغزي ناهنجار مي تواند حتي از طريق کاهش قدرت غريزه اجتماعي گرايي مورد بررسي قرار گيرد."
اين محققان با استفاده از اکوگرافي چهار بعدي، پنج جفت دوقلو را با اميد يافتن چند علامت تعامل ميان آنها مورد بررسي قرار دادند.
اکوگرافي چهار بعدي، تکنيکي است که تصويربرداري از حرکات جنينها را به روشي بسيار دقيق امکانپذير مي کند.
اين دانشمندان افزودند: "نوزادان زماني که به دنيا مي آيند کاملا براي تعامل کردن اجتماعي آماده اند. تحقيقات قبلي، توانايي نوزاداني که تازه چند ساعت از زندگي خود را پشت سر گذاشته اند را در کپي کردن براي مثال حالات چهره کسي که از آنها مراقبت مي کند مورد بررسي قرار داده بود."
وي ادامه داد: "بنابراين ما تصميم گرفتيم بر روي مفهوم اجتماعي گرايي حتي قبل از تولد تحقيق کنيم. به اين ترتيب ما مشاهده کرديم که بين هفته چهاردهم تا هجدهم دوران بارداري، جنينها بسيار زياد حرکت مي کنند.
اين حرکات مستقيم به سوي برادر ديگر است و با حرکاتي که به سوي ديواره هاي رحم انجام مي شود بسيار متفاوت است. به تدريج که جنينها بزرگ مي شوند تعداد اين حرکات بيشتر مي شود و به نظر مي رسد که دوقلوها مشغول بازي با همديگر هستند." خراسان

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی