کد خبر : 40627
/ 07:36
والی ولایت هرات افغانستان در دیدار با استاندار:

به کمک مهندسان خراسان رضوی نیاز داریم

شهرآراآنلاین: والی ولایت هرات افغانستان که صبح دیروز در صدر هیئتی سیاسی‌اقتصادی وارد مشهد شد با استاندار خراسان رضوی دیدار کرد.

به کمک مهندسان خراسان رضوی نیاز داریم

به گزارش گروه اقتصاد شهرآراآنلاین در این دیدار سید فضل‌ا... وحیدی ضمن ابراز علاقه برای توسعه همکاری‌های اقتصادی بین دو استان، بر اجرایی‌شدن توافق‌های قبلی و رفع موانع آن‌ها تأکید کرد.

وی احداث پروژه‌های زیربنایی در استان هرات را بسیار مهم ارزیابی و تصریح کرد: برای اجرای این پروژه‌ها به کمک پیمانکاران و مهندسان خراسان رضوی نیاز داریم و خواستار حضور جدی آنان در این حوزه هستیم.
تأکید بر تأمین امنیت مرزها، توانمندسازی مرزنشینان، فعال‌سازی هرچه بیشتر بازارچه‌های مرزی و مبارزه با قاچاق مواد مخدر از دیگر موضوعات مطرح‌شده در این دیدار بود. استاندار خراسان رضوی نیز در این دیدار با بیان اینکه روابط جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلامی افغانستان دیرینه و براساس احترام متقابل و منافع ملی طرفین شکل‌گرفته است، اظهار داشت: ما خواهان کشوری آباد، ایمن و توسعه‌یافته در همسایگی خود هستیم.
 
آمادگی استان برای استمرار کمک‌رسانی به مردم زلزله‌زده بدخشان
علی‌رضا رشیدیان با اشاره به برگزاری انتخابات موفق ریاست جمهوری در این کشور بدون حضور و دخالت نیروهای بیگانه، این مهم را به دولت و ملت افغانستان تبریک گفت و ضمن ابراز همدردی با بازماندگان حادثه رانش زمین در بدخشان افغانستان خاطر نشان کرد استان خراسان رضوی برای استمرار کمک‌رسانی به مردم این منطقه آماده است.
رشیدیان تصریح کرد: در چارچوب قوانین دو کشور و مبتنی بر اولویت سیاست خارجی، آماده همکاری در حوزه‌های صنعتی، تجاری، علمی، فرهنگی، بهداشتی، خدمات شهری، زراعی و محیط‌زیست با ولایت هرات هستیم.
وی با تأکید بر لزوم برنامه‌ریزی برای اجرایی‌شدن تفاهم‌های صورت‌گرفته بین خراسان رضوی و هرات، بر مبادله اطلاعات اقتصادی بین اتاق‌های بازرگانی هرات و مشهد، تسهیلات تجاری و ترانزیتی بین دو طرف در زمینه صدور روادید، افزایش روند سرمایه‌گذاری بین مشهد و هرات و رفع موانع سرمایه‌گذاری در امور تولیدی، کشاورزی، تجارتی و ترانزیتی نیز تأکید کرد.
رشیدیان، استفاده از وجود مضجع شریف رضوی به‌عنوان بزرگ‌ترین ظرفیت فرهنگی کشور را خاطرنشان کرد و گفت: زمینه‌سازی برای حضور زائران از کشور افغانستان، با جدیت از سوی مدیریت عالی استان دنبال می‌شود.
گفتنی است؛ در این دیدار، معاونان، مشاوران، تعدادی از مدیران ستادی استانداری و مدیران کل دستگاه‌های اجرایی و هیئت همراه والی ولایت هرات نیز حضور داشتند.

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی