کد خبر : 40754
/ 09:45

بستر مرگ یا زندگی؟

شهرآراآنلاین: جسم نحیف من زیر ملافه سفید تمیزی که چهار طرفش زیر تشک بیمارستان جمع شده است، قرارگرفت و آدم‌هایی مشغول از کنارم عبور کردند.

بستر مرگ یا زندگی؟

به گزارش گروه اجتماع شهرآراآنلاین، لحظه‌ای فرارسید که می‌دانم سخت‌ترین لحظات عمرتان بود. دکتر گفت مغزم ازکار افتاده است و باید با پسر ٨ساله‌تان خداحافظی کنید. بابا و مامان مهربانم! می‌دانم به شما خیلی سخت گذشت و نبود من، کمر شما را خم کرد، اما پدر و مادری را در حق من تمام کردید. مرا از بستر مرگ به بستر زندگی فرستادید و اجازه دادید جسمم به دیگران کمک کند تا به حیات خود ادامه دهند.
کلیه‌هایم را به دخترک ٩ساله مشهدی و پسر نوجوان بشرویه‌ای بخشیدید که زندگی‌اش به دستگاهی نیاز داشت تا هر هفته خونش را تصفیه کند .
می‌دانم خیلی سنگین و دردناک بود، اما باوجوداین رضایت دادید کبدم، دخترک ٩ساله تهرانی را نجات دهد تا دوباره معنای زندگی را بفهمد و در آغوش مهربان پدر و مادرش جای بگیرد.
مادر و پدرعزیزم! محمدمصطفی، پسر ٨ساله‌تان دلتنگ شماست. می‌خواهم بگویم جایم خوب است. به‌محض اینکه دستگاه را از من کشیدند، یک دسته از فرشته‌های مهربان خدا به سراغم آمدند، حتی آن‌ها نیز، از این کار شما خوشحال بودند. من اینجا تنها نیستم.
ای‌کاش چشم‌هایم را نیز به کسی می‌دادید که هرگز طلوع خورشید و لبخند مهربانی را ندیده است؛ قلبم را به فردی امانت می‌دادید که در قلبش تنها خاطرات دردناک و آزاردهنده بیماری جای گرفته و بیرون و درون آن تیرگی و سیاهی است؛ خونم را به نوجوانی نثار می‌کردید که مبتلا به بیماری خونی است و کمی خون سالم، او را به زندگی امیدوار می‌کند. ای‌کاش استخوان‌ها، عضلات، سلول‌ها و اعصابم را هم نثار نیازمندان می‌کردید و پاهایم را نیز به کودکی فلج پیوند می‌زدید تا شادمانه بدود. باوجود همه این‌ها، بازهم از شما راضی‌ام و دوستتان دارم و فراموشتان نمی‌کنم و از اینکه مرا به‌دنیا آوردید و هشت سال شب و روز مراقبم بودید، ممنونم.
اگر گاهی دوست داشتید از من یاد کنید، عمل خیری انجام دهید یا به کسی که محتاج کمک‌تان است، کلام محبت‌آمیزی بگویید.مطمئن هستم اگر آنچه گفتم انجام دهید، همیشه زنده خواهم ماند.
مسئول واحد فراهم‌آوری اعضای بیمارستان منتصریه دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در چهارصدوچهل‌وششمین عمل اهدای عضو، اهداکننده مرگ مغزی، کودک ٨ساله، محمدمصطفی عارف‌خانی، ساکن نیشابورکه از بیمارستان ٢٢بهمن نیشابور به واحد فراهم‌آوری اعضای پیوندی در مرکز پیوند اعضای دانشگاه مشهد معرفی شده بود، پس‌از انجام مراحل تأیید مرگ مغزی و رضایت خانواده وی، در بیمارستان منتصریه تحت عمل جراحی اهدای عضو قرار گرفت .
دکتر ابراهیم خالقی اظهار داشت: کلیه‌های زنده‌یاد محمدمصطفی عارف‌خانی به نوجوان ١٨ساله‌ای ساکن بشرویه و دختربچه ٩ساله‌ای ساکن مشهد به‌صورت‌رایگان اهدا و پیوند شد. و کبد این پسر ٨ساله نیز در بیمارستان نمازی شیراز به دختربچه ٩ساله‌ای ساکن تهران پیوند زده شد .

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی