کد خبر : 41098
/ 11:27

حمله سگ ولگرد به کودک ٨‌ساله

شهرآراآنلاین: دختر‌بچه ٨‌ساله در یکی از روستاهای حوالی مشهد مشغول بازی بود که با حمله سگ از ناحیه صورت و چشم راست آسیب جدی دید.

حمله سگ ولگرد به کودک ٨‌ساله

به گزارش گروه اجتماع شهرآراآنلاین، ساعت ١١‌ظهر، زهره کوچولو توی خانه احساس دلتنگی می‌کرد‌. او از مادرش اجازه خواست تا به کوچه برود و با دوستانش بازی کند.
کودک ٨‌ساله با اجازه مادر باخوشحالی از حیاط خانه خارج شد؛ اما هیچ‌کدام از دوستانش در کوچه نبودند. دختربچه به‌تنهایی مشغول بازی شد، اما دقایقی بعد یک سگ ولگرد به دختربچه نزدیک شد. دخترک درحالی‌که خیلی ترسیده بود، به‌سمت این حیوان سنگ پرتاب کرد و جیغ می‌کشید.
ناگهان سگ به‌سمت دختربچه حمله کرد و کودک از ناحیه صورت و چشم راستش آسیب دید. مادر دخترک و همسایه‌ها که صدای گریه کودک را شنیده بودند، بلافاصله خود را به کوچه رساندند و زهره کوچولو را به‌علت جراحت چشم به بیمارستان چشم‌پزشکی خاتم‌الانبیا‌(ص) در مشهد رساندند.
معالجه مصدوم با توجه به پارگی پلک چشم راستش آغاز شد و پس از شستشوی زخم صورتش، برای انجام واکسیناسیون ضدهاری به مرکز بهداشت استان منتقل شد.
دکتر احمد یزدانی، جراح و متخصص بیماری‌های چشم، به خبرنگار ما گفت: بهترین کاری که خانواده این کودک انجام دادند، این بود که جراحت چشم فرزندشان را دستکاری نکردند و چشم او را قبل‌از رسیدن به بیمارستان شستشو نداند. همین کار از خطر تشدید آسیب و ایجاد عفونت در چشم کودک جلوگیری کرد.
وی به علائم و عوارض پارگی پلک اشاره کرد و افزود: التهاب، خونریزی، خونمردگی و افتادگی پلک از مهم‌ترین علائم شایع پارگی پلک و نیز ایجاد درد و تحریک چشم به‌ویژه در حرکت چشم و پلک‌زدن است و نیز برگشتگی پلک به داخل یا خارج و ایجاد جوشگاه از عوارض شایع پارگی پلک به‌شمار می‌رود.
دکتر یزدانی تاکید کرد: اگر در هر شرایطی چشم دچار جراحت شد، بدون دستکاری و فشار چشم مصدوم، او در سریع‌ترین زمان ممکن، به نزد پزشک انتقال یابد تا از خطرات احتمالی و جبران‌ناپذیر جلوگیری شود.

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی