• خانه
  • سیاسی
  • جشن سالگرد پیروزی رئیس‌جمهور برگزار می‌شود
کد خبر : 41428
/ 09:57

جشن سالگرد پیروزی رئیس‌جمهور برگزار می‌شود

سخن‌گوی دولت با اشاره به رأی قاطع مردم به رئیس‌جمهور گفت: جشن سالگرد پیروزی رئیس‌جمهور برگزار می‌شود

جشن سالگرد پیروزی رئیس‌جمهور برگزار می‌شود

سخن‌گوی دولت در حاشیه جلسه هیئت دولت، در جمع خبرنگاران گفت: کاهش نرخ تورم از ٩‌ماه قبل شروع شده و امروز حامل یک خبر خوب هستم و آن اینکه، نرخ تورم نقطه‌ای در اردیبهشت به ١٧/٢‌درصد رسیده است؛ البته نرخ تورم ماهانه اردیبهشت‌ ٧/٠درصد است.
دستگاه‌ها برای کارکنانشان در ماه رمضان برنامه غذایی داشته باشند
محمد‌باقر نوبخت در ادامه و در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی‌بر اینکه دولت چه تمهیداتی را برای تأمین کالای مردم در ماه مبارک رمضان انجام داده است و آیا سبد کالایی اختصاص خواهد داد یا خیر، گفت: ما در دولت از اینکه هر دستگاهی متناسب با اعتبارات خود جهت ارتقای کارکنان برنامه داشته باشد، استقبال می‌کنیم.
وی افزود: در جلسه هیئت دولت، رئیس‌جمهور مجدداً بر تعیین امنیت غذایی مردم به‌خصوص در پرداخت یارانه‌های غیرنقدی تاکید داشتند و قطعاً اقدامات لازم در این جهت انجام خواهد شد.
نوبخت در پاسخ به سؤال دیگری مبنی‌بر اینکه گفته می‌شود هنوز بیمه سلامت رایگان به‌صورت صددرصد در بیمارستان‌ها محقق نشده است، اظهار داشت: بنده این سؤال را از شما دارم که بروید از روستاییان عزیز یا کسانی‌که زیر پوشش کمیته امداد یا بهزیستی هستند بپرسید که آیا بیش‌از ١٠درصد از هزینه‌ها را پرداخت می‌کنند یا خیر؟
خبرنگاری از سخن‌گوی دولت پرسید که باوجود تاکید رهبر انقلاب بر استفاده از ظرفیت‌های درونی برای رسیدن به اقتصاد مقاومتی، مشاهده شده است که برخی دستگاه‌ها رغبتی از خود برای این کار نشان نمی‌دهند که نوبخت در پاسخ اظهار داشت: خوشبختانه پس‌از آنکه نقشه راه اجرای سیاست اقتصاد مقاومتی برنامه‌ریزی و تهیه شد، براساس قالبی از همه دستگاه‌ها درخواست شد تا برنامه‌های خود را برای اجرای سیاست‌های مقاومتی ارائه دهند و حتی روز دوشنبه نیز شورای اقتصاد تشکیل شد و تک‌تک دستگاه‌ها نیز برنامه‌های خود را ارائه کردند.
نوبخت درباره زمان دقیق سفر رئیس‌جمهور به ترکیه نیز گفت: قطعاً درصورت قطعی‌شدن این سفر جزئیات آن اطلاع‌رسانی خواهد شد.
خبرنگاری از سخن‌گوی دولت پرسید که اخیراً برخی از سایت‌ها مدعی شده بودند که معاون شما در پرونده فساد سه ‌هزار میلیاردی نقش داشته است، اما با این حال شما او را در سمت خود نگه داشته‌اید. نوبخت در پاسخ گفت: خواهش می‌کنم که همه اصحاب رسانه به این نکته دقت داشته باشند که خود را در جایگاه هیئت منصفه ببینند. اگر اتفاقی بیفتد و در آن اتفاق فردی دچار تخلف شد، قطعاً دستگاه قضایی درراستای مأموریت ذاتی‌اش در آن پرونده تحقیق می‌کند.
دولت هیچ رانتی به کسی نداده است
وی در پاسخ به سؤال دیگری مبنی‌بر اینکه قرار است موضوع رانت ٦٥٠ میلیون یورویی به صحن علنی مجلس کشیده شود، گفت: ما از این موضوع استقبال می‌کنیم و خوب است که به‌جای آنکه نظرات یک‌طرفه اعلام شود، نظر دستگاه اجرایی نیز شنیده شود.
مردم با رأی قاطع روحانی را انتخاب کردند
سخن‌گوی دولت با بیان اینکه دولت هیچ رانتی به کسی نداده است، گفت: به هر حال کشتی‌های فراوانی در مرزهای آبی وجود دارند و انبارهایمان نیز خالی است و ارز هم نداریم به کسی بدهیم که برود کالا بیاورد و اگر دستگاهی خواست این کار را انجام بدهد و در آینده انتظار دریافت پول ازسوی دولت را داشته باشد، باید او را تشویق کنیم.
وی همچنین درباره برگزاری همایش اعتدال با انگیزه‌های سیاسی به‌مناسبت سالگرد پیروزی حسن روحانی در انتخابات ریاست‌جمهوری در سراسر کشور بیان کرد: به‌هرحال مردم با رأی قاطع روحانی را انتخاب کردند و همان کسانی‌که ستادهایی را برای ایشان در آن روزها فعال کرده بودند، حق دارند اینک در سالگرد آن در کنار هم باشند. این گردهمایی ارزشمند درراستای نشاط جامعه انجام می‌شود.
سخن‌گوی دولت با بیان اینکه برگزاری این همایش درجهت شفاف‌سازی امور یا ارائه گزارش یک‌ساله دولت ازسوی مسئولان می‌تواند مفید باشد، بیان کرد: این همایش ازاین‌جهت که دستگاه‌های اجرایی بتوانند گزارش یک‌ساله دولت را بدهند، احترام به مردم است.
خبرنگاری از نوبخت درباره اظهارات اخیر رئیس‌جمهور مبنی‌بر اینکه روحانی گفتند، نمی‌شود کسی را به‌زور به بهشت برد، اما خطیب نماز‌جمعه تهران بلافاصله رئیس‌جمهور را جاده‌‌صاف‌کن جهنم خواندند، پرسید و سخن‌گوی دولت پاسخ داد: نظر رئیس‌جمهور دراین‌باره شفاف و روشن بود و پیامبراکرم‌(ص) که بشیر و نذیر بودند هیچ‌کس را با ضربه شمشیر به‌سمت بهشت نمی‌برد و مردم با ارائه منطق به اسلام می‌گرویدند و به‌نظرم بیان خطیب نمازجمعه ناظر به سخنان رئیس‌جمهور نبود.نوبخت در پایان و در پاسخ به سؤالی مبنی‌بر رفتن احتمالی شمخانی از شورای امنیت ملی به‌دلیل کسالت گفت: این خبر شایعه است و ما برای سلامتی ایشان دعا می‌کنیم. هریک از خدمتگزاران می‌توانند در مقطعی کسالت جسمی پیدا کنند که می‌تواند برطرف شود.

منبع: تسنیم

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی