کد خبر : 41866
/ 10:37
مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران

خسارت 5میلیارد تومانی طوفان به تهران

مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران بزرگ گفت: طوفان اخیر در شهر تهران بر اساس برآوردهای اولیه ۵.۵ میلیارد تومان خسارت به تأسیسات و شبکه های توزیع برق این کلانشهر وارد کرد.

خسارت 5میلیارد تومانی طوفان به تهران

سیدمحمد هاشمی اظهار داشت: ما هیچ اطلاعی از وقوع طوفان نداشتیم، معمولا قبلا هواشناسی باید به ما (به صورت کتبی) اطلاع دهد تا ستاد بحران تشکیل شود اما هیچ اطلاع رسانی از سوی سازمان هواشناسی مبنی بر وقوع طوفان نشده بود.

 

وی با بیان اینکه ساعت 17 حرکت اعضای ستاد بحران به سوی مرکز این ستاد برای تشکیل جلسه و استقرار اکیپ های عملیاتی آغاز شد، گفت: با توجه به کند شدن تردد در مسیرهای تهران و سقوط درخت در برخی معابر، حدود یک ساعت تا تشکیل کامل ستاد بحران برق، طول کشید و بلافاصله با استقرار 100 اکیپ عملیاتی در اقصی نقاط پایتخت، کار رسیدگی به شبکه آسیب دیده و به مدار سرویس آوردن پست های صدمه دیده آغاز شد.
مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران بزرگ ادامه داد: بلافاصله با ارگانهای مربوطه از جمله شهرداری، آتش نشانی و برق منطقه ای هماهنگی های لازم انجام شد و فعالیت ها در یک راستا قرار گرفت.
وی افزود: 18 پست فوق توزیع، 200 فیدر فشار متوسط و 2000 کابل در شبکه فشار ضعیف دچار آسیب شدند که در ادامه برای سرعت دهی به کار امدادرسانی شبکه برق پایتخت تعداد اکیپ های عملیاتی را به 150 واحد رساندیم و تا ساعت 19 پست های فوق توزیع تمام جایگزین و یا در محل تعمیر شد و پس از آن تا ساعت 23 تمامی قطعی های برق در نواحی مختلف پایتخت برطرف شد و برق تمامی پایتخت وصل شد.
آسیب دیدگی خطوط توزیع برق در عصر روز دوشنبه در پایتخت ناشی از سقوط درختان، سقوط تیرهای برق رسانی، سقوط داربست های فلزی، سقوط مصالح ساختمانی و پرتاب اشیا از ساختمان های مسکونی بلند مرتبه (از بالکن ها) بر روی خطوط توزیع برق بوده است.
منبع: تسنیم

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی