کد خبر : 42069
/ 10:32

معاینه فنی خودروهای پلیس در هفته محیط‌زیست

به‌منظور فرهنگ‌سازی برای انجام معاینه فنی که تاثیر ٢٣‌درصدی در کاهش آلودگی هوا دارد، خودروهای پلیس در هفته محیط‌زیست معاینه فنی می‌شوند.

معاینه فنی خودروهای پلیس در هفته محیط‌زیست

به گزارش گروه اجتماع شهرآراآنلاین مسئول حوزه معاینه فنی سازمان حمل و نقل و ترافیک مشهد با اعلام این خبر گفت: در‌حال‌حاضر ٥٠‌درصد ظرفیت مراکز معاینه فنی مشهد خالی هستند و فقط در ماه پایانی سال که رانندگان برای داشتن معاینه فنی خودرو در طول مسافرت بیشتر مراجعه می‌کنند، ظرفیت این مراکز تکمیل می‌شود.
سیاوش میلانیان در گفتگو با خبرنگار شهرآرا گفت: طرح معاینه فنی خودروهای پلیس قبلاً فقط در پایتخت انجام شده بود که در مشهد نیز این طرح تا پایان هفته محیط‌زیست اجرا خواهد شد.
وی لزوم ایمنی خودروها و کنترل آلودگی هوا را ازجمله مهم‌ترین دلایل لزوم انجام معاینه فنی خودروها دانست و افزود: مسئولان و افکار عمومی باید به این طرح توجه کنند تا علاوه بر جلوگیری از افزایش آلودگی هوا، از خطرات ناشی از نقص خودروها نیز کاسته شود.
میلانیان همچنین ابراز امیدواری کرد که نمایندگان مجلس شورای اسلامی قانون انجام معاینه فنی را همانند گذشته از پنج سال به دو سال برگردانند؛ چراکه خودروهای سبک دست‌کم سالی یک‌ بار باید معاینه فنی شوند.

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی