کد خبر : 42718
/ 08:21
در مسابقات لیگ برتر جودوی بانوان؛

خراسان‌رضوی برای اولین ‌بار قهرمان شد

تیم جودوی بانوان خراسان‌رضوی با شرکت در مسابقات لیگ برتر جودوی بانوان کشور و شکست رقبای خود توانست برای اولین‌بار در تاریخ جودوی خراسان‌رضوی به‌عنوان قهرمانی لیگ برتر دست پیدا کند.

خراسان‌رضوی برای اولین ‌بار قهرمان شد

به گزارش گروه ورزش شهرآراآنلاین، بانوان جودوکار استان که مسابقات خود را از بهمن سال گذشته آغاز کرده بودند، با پیروزی مقابل تیم‌های همدان‌، مقاومت تهران و سهند آذربایجان موفق شدند با کسب اقتدار به قهرمانی برسند و تیم‌های همدان و مقاومت تهران به ترتیب با امتیازهای ٤٥ و ٣٩ در مکان‌های دوم و سوم قرار گرفتند.
﷯با اقتدار، قهرمان لیگ جودوی بانوان کشور شدیم
سرمربی تیم جودوی بانوان خراسان‌رضوی با اشاره به کسب این قهرمانی اظهار داشت: با تکیه بر توان و غیرت بالای، بانوان جودوکار استان مقتدرانه به مقام قهرمانی لیگ کشور دست یافتیم.آذر دلقندی ادامه داد: زحمات زیادی برای کسب عنوان قهرمانی کشور کشیدیم‌، همه ورزشکاران تمرین‌های پر‌فشاری را پشت سر گذاشتند و درنهایت توانستیم با تکیه بر قدرت بدنی و تکنیک بالای تیم، نتایج خوبی را هم کسب کنیم. وی با اشاره به سطح برگزاری این مسابقات گفت: این مسابقات لیگ برتر و محلی است که بهترین‌های جودوی بانوان کشور در آن حضور دارند و تلاش می‌کنند، به همین دلیل سطح مسابقات خیلی خوب و در عین حال سخت بود، اما نتیجه‌اش آن چیزی شد که ورزشکاران ما برایش تلاش کرده بودند. دلقندی در‌باره اینکه چند درصد از جودوکاران تیم، بومی بوده‌اند، گفت: تلاشمان این بود که بتوانیم از توانمندی‌های ورزشکاران بومی خراسان‌رضوی استفاده کنیم که اتفاقا همین امر هم مسجل شد و در کنار آن‌ها نیز به‌دلیل اینکه دریکی ٢وزن مشکلاتی را داشتیم‌، از جودکاران غیر‌بومی استفاده کردیم که خوشبختانه آن‌ها نیز خیلی خوب کار کردند.سرمربی سابق تیم‌ملی جودوی بانوان همچنین به نتایج کسب‌شده از سوی تیمش در این مسابقات اشاره کرد و گفت: ما در دور رفت این مسابقات توانستیم تنها با قبول یک شکست صدرنشین شویم و در مرحله برگشت و پایانی مسابقات نیز بدون هیچ شکستی به قهرمانی برسیم.
وی ادامه داد: سال گذشته که این مسابقات برگزار شد، تیم ما درنهایت به مقام سومی دست یافت، اما خوشبختانه امسال توانستیم آن مقام را جبران کنیم و به قهرمانی برسیم، هرچند این مقام برای اولین بار برای بانوان استان در لیگ برتر به‌دست آمده است.دلقندی درباره اینکه آیا در این مسابقات، حامی مالی نیز داشته‌اید یا خیر گفت: به‌هیچ عنوان حامی مالی نداشتیم و تمامی حمایت‌ها از تیم ما را فقط هیئت جودوی خراسان‌رضوی انجام داد؛ البته در چند سال گذشته حمایت چندانی ازسوی هیئت نداشتیم و توجه چندانی به بانوان ورزشکار جودو نمی‌شد، اما مدتی است که این حمایت‌ها خیلی خوب شده است، هر‌چند که باید بیشتر از این‌ها باشد.
﷯جودوی بانوان خراسان‌رضوی، قطب جودوی کشور است
مربی و جودوکار وزن ٧٠- کیلوگرم تیم جودوی بانوان خراسان‌رضوی نیز با اشاره به قهرمانی در لیگ برتر بانوان کشور گفت: واقعا همه اعضای تیم تلاش کردند و سختی‌های زیادی را هم کشیدند، ولی با قدرت زیاد خودمان توانستیم به قهرمانی برسیم. تکتم بیدل ادامه داد: مسابقات در مقایسه با دوره‌های قبل، سطح بهتری داشت، هرچند می‌توانست بهتر از این‌ها هم باشد، اما آنچه مهم بود، اینکه رقبای ما واقعا قدرتمند‌ بودند و اسیر تکنیک عالی جودوکاران خراسان‌رضوی شدند. وی افزود: درحال حاضر خراسان‌رضوی یکی از قطب‌های اصلی جودو در بخش بانوان است، همان‌طور‌که در بخش آقایان هست که نشان می‌دهد پیشرفت خوبی داشته‌ایم.
بیدل ادامه داد: حمایت‌هایی که از آقایان جودوکار می‌شود، به مراتب بیشتر از بانوان است، اما با همه این شرایط ما هم پابه‌پای آقایان در حرکت هستیم و امیدوارم که حمایت مسئولان از بانوان ورزشکار روز‌به‌روز بیشتر شود؛ چرا‌که پتانسیل خوبی داریم و می‌توانیم با پرورش و رشد بانوان علاقه‌مند به جودو تا سال‌های سال در سطح اول جودوی کشور بدرخشیم.
﷯بانوان ورزشکار از لحاظ مالی در شرایط خوبی نیستند
آمنه محمودی، دیگر جودوکار تیم خراسان رضوی که در وزن ٧٨- کیلوگرم رقابت می کرد، درباره شرایط مسابقات گفت: خوشبختانه مسابقات لیگ برتر هرسال نسبت به دوره قبلی شرایط بسیار بهتری پیدا می کند و این نشان می دهد که سطح بانوان جودوکار نیز در حال بهبود است.
این بانوی ورزشکار تصریح کرد: امسال تیم ما شرایط بسیار خوبی داشت و همه اعضای تیم از ابتدای مسابقات با یکدیگر هم قسم شده بودیم تا بتوانیم اولین قهرمانی جودوی خراسان رضوی را در بخش بانوان رقم
بزنیم.
محمودی اظهار داشت: در دور رفت با اینکه رقبای بسیار قدرتمندی را پیش روی داشتیم اما توانستیم تنها با قبول یک شکست بازهم صدر نشن بمانیم و درنهایت نیز قهرمانی را از آنِ خود کنیم.این بانوی جودوکار در ادامه با انتقاد از نبود توجه کافی مسئولان به ورزش بانوان گفت: خوشبختانه در حال حاضر بانوان ورزشکار توانسته اند نتایج خوبی را در رشته های مختلف ورزشی به دست آورند و این نشان می دهد که باید حمایت بیشتری از سوی مسئولان به بانوان ورزشکارن بشود. در خراسان رضوی نیز در چند سال گذشته حمایت خوبی از ورزش بانوان و به ویژه جودو می شود اما واقعیت این است که بانوان ورزشکار از لحاظ مالی با وضعیت چندان خوبی روبه رو نیستند و در قیاس با آقایان شرایط بسیار متفاوتی دارند این در حالی است که در بسیاری از رشته های ورزشی بانوان حتی نتایج بهتری از آقایان به دست آورده اند.
طاری بخش

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی