کد خبر : 44671
/ 13:44
درگذشت پیشکسوت موسیقی مقامی خراسان

دیگر نوای«نوایی نوایی» نواخته نمی شود

صبح شنبه نوازنده اثر جاودانه «نوایی نوایی» درگذشت

دیگر نوای«نوایی نوایی» نواخته نمی شود

 

استاد غلامعلی پورعطایی خواننده و نوازنده دوتار و اثر جاودانه و ماندگار «نوایی نوایی» و پیشکسوت موسیقی مقامی خراسان شنبه براثر بیماری سرطان درگذشت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، حمید طباطبایی اظهار کرد: استاد پورعطایی از اساتید پیشکسوت موسیقی مقامی صبح امروز در بیمارستان امام رضا(ع) مشهد درگذشت.

معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: استاد پورعطایی مدتی به دلیل سرطان ریه در بیمارستان امام رضا(ع) مشهد بستری بوده که متاسفانه صبح امروز جامعه هنری در سوگ این هنرمند پیشکسوت نشست.

وی افزود: بنا به تاکید مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، مراسم تشییع پیکر این استاد موسیقی روز دوشنبه 14 مهر ماه ساعت 9 صبح از مجتمع فرهنگی و هنری امام رضا(ع) واقع در پارک ملت انجام می‌شود.

طباطبایی اظهار داشت: در زمینه محل دفن استاد پورعطایی نظر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی قطعه هنرمندان بهشت رضا(ع) است اما به دلیل اینکه وی متولد و ساکن تربت جام بود تعیین محل دفن را به خانواده مرحوم سپردیم که پس از تشییع به محل تعیین شده منتقل می‌شود.

وی این ضایعه دردناک را به خانواده ایشان و جامعه هنری تسلیت گفت.

استاد پورعطایی بیش از نیم قرن تلاش در عرصه موسیقی مقامی از جمله نعت و منقبت و نواهای ارزشی را برای جامعه هنری به یادگار گذاشت و سفیر فرهنگی شایسته‌ای برای ترویج موسیقی مقامی در خارج از مرزها بود.

وی متولد سال 1320 در محمودآباد تربت جام بود.

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی