• خانه
  • حوادث
  • توضیحات سخنگوی قوه‌قضاییه درباره حادثه مهاباد
کد خبر : 50578
/ 22:02

توضیحات سخنگوی قوه‌قضاییه درباره حادثه مهاباد

معاون اول و سخنگوی قوه‌قضاییه توضیحاتی را درباره حادثه هتل مهاباد و فرد دستگیر شده در ارتباط با این حادثه ارایه کرد.

توضیحات سخنگوی قوه‌قضاییه درباره حادثه مهاباد

حجت‌الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی‌اژه‌ای در حاشیه مراسم جشن فارغ‌التحصیلی دانش‌آموختگان دانشگاه علوم قضایی درباره حادثه هتل مهاباد گفت: یک توصیه به ارباب  رسانه دارم و آن اینکه یک اتفاقاتی که می افتد گاهی وقت ها ناخوداگاه قبل از اینکه ماهیت قضیه را بفهمیم بلافاصله در سطح بسیار وسیعی نشر می دهیم و برای مردم مخاطره ایجاد می کنیم.
معاون اول قوه‌قضاییه ادامه داد: یک فردی کاری را انجام می‌دهد و بعد این را به قدری منتشر می کنیم و پر و بال می دهیم در حالیکه حقیقت چیز دیگری است و زمینه را برای مردم نا مساعد و مسایل حق و باطل را با هم در می آمیزیم و سپس گرفتاری‌هایش برای مردم می‌ماند. این کار خدمت به جامعه نیست بلکه یک نوع تشویش اذهان عمومی و به مخاطره انداختن افکار عمومی است.
محسنی اژه‌ای گفت: در این قضیه نیز یک فردی به یک جهاتی این اتفاق برایش افتاده یا خودش پیش آورده و سپس یک فرد نا اهل دیگری یک کاری را کرده و اکنون نیز رسیدگی می‌شود و اصلا جا نداشت این قضیه را به این شکل طرح کنند و بپردازند.
سخنگوی قوه‌قضاییه اکنون نیز دستگاه قضایی و نیروی انتظامی وارد شده است و افرادی که لازم بوده در این زمینه احضار و افرادی نیز بازداشت شدند. پرونده نیز در حال رسیدگی است و به طور قطع وقتی مسایل روشن‌تر شود به اطلاع مردم می‌رسد.
وی در پاسخ به این سئوال که معاون اجتماعی ناجا گفته این فرد اعتراف کرده است افزود: قضیه که یک مقدار جلو رفت، جزئیات را می‌گوییم. اینکه این فرد در این زمینه تقصیر دارد، فی الجمله روشن است اما مقدار و چگونگی آن روشن می‌شود.
سخنگوی قوه‌قضاییه در پاسخ به این سئوال که آیا دستگاه قضایی موافق ایجاد سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی است یا خیر افزود: ما با اصل اینکه یک تشکیلات هماهنگی وجود داشته باشد که بتوان یک مبارزه بهتر، سریعتر و قاطع‌تری با همه مفاسد از جمله مفاسد اقتصادی داشت، موافق هستیم. در خصوص طرحی هم که در مجلس شورای اسلامی مطرح است نشست‌هایی مشترکی با قوه‌قضاییه داشتند و اگر دیدگاه‌های قوه‌قضاییه لحاظ شود و کار خلاف قانون اساسی و موازی صورت نگیرد، با اینکه یک مرکز و تشکیلات هماهنگ برای مبارزه بهتر با هر نوع فسادی ایجاد شود، حتما موافق هستیم.
محسنی اژه‌ای همچنین در پاسخ به سئوال خبرنگار دیگری درباره پرونده سقوط هواپیمای آنتونوف و جواد لاریجانی گفت: همه این پرونده‌ها در حال رسیدگی است.
منبع: تسنیم

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی