کد خبر : 51665
/ 09:25

وضعیت دوقلوهای جدا شده در مشهد مطلوب است

پزشک فوق تخصص جراحی و ارولوژی کودکان و نوجوانان دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: حال نوزادان دو قلو که توسط تیم جراحی بیمارستان دکتر شیخ مشهد با موفقیت از هم جدا شدند مطلوب و مساعد است.

وضعیت دوقلوهای جدا شده در مشهد مطلوب است

دکتر مرجان جودی افزود: دو قلوهای دختر که 20 روز پیش متولد شده و از ناحیه شکم، کبد، مجاری صفراوی و روده ها به هم چسبیده بودند با تلاش 9 ساعته تیم جراحی بیمارستان دکتر شیخ مشهد از هم جدا شدند.

وی اظهار کرد: اگر شرایط ویژه مراقبت های پس از عمل رعایت شود، نوزادان با مشکلی روبرو نخواهند شد.

وی گفت: مادر این دو قلوها از هفته 28 بارداری تحت نظر متخصصین زنان و زایمان بارداری خود را طی کرده و در هفته 38 بارداری با تلاش تیم پزشکی بیمارستان ام البنین (س) به روش سزارین دوقلوهای خود را به دنیا آورده است.

به گفته وی به دلیل بروز انسداد روده ای و نیاز به تغذیه نوزادان، نخستین عمل جراحی به منظور جداسازی سیستم گوارشی در سومین روز تولد این نوزادان انجام شد.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: در بیستمین روز تولد آنان نیز جدا سازی قسمت های مشترک کبد، پانکراس و دوازدهه آنان انجام و در یکی از آنان پیوند دوازدهه با موفقیت انجام شد.

مادر و پدر این نوزادان اهل یکی از روستاهای شمال کشور می باشند.

 

بیمارستان تخصصی کودکان دکتر شیخ زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد هم اکنون مجهزترین و بزرگترین بیمارستان تخصصی کودکان در شمال شرق کشور به شمار می رود.

منبع: ایرنا

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی