• خانه
  • خراسان رضوی
  • رئیس کل دادگستری استان‌: منتظریم ‌پدیده به تعهداتش عمل کند + پیامک های مردم
کد خبر : 52713
/ 04:24
پیگیری پرونده پدیده از دادستان و رئیس کل دادگستری؛

رئیس کل دادگستری استان‌: منتظریم ‌پدیده به تعهداتش عمل کند + پیامک های مردم

باید زمینه‌های بروز تخلفات به این گستردگی شناسایی و به‌منظور پیشگیری از تکرار آن تمهیداتی در نظر گرفت. این خواسته اول ‌همه مردم و رسانه‌هاست.

رئیس کل دادگستری استان‌: منتظریم ‌پدیده به تعهداتش عمل کند + پیامک های مردم

تبلیغات لجام‌گسیخته و بدون نظارت همواره یکی از معضلاتی است که اعتماد مردم را نشانه رفته است و نه‌تنها تاکنون فکری برای آن نشده، بلکه با‌وجود تحمیل هزینه‌های سنگین‌ به مردم به‌واسطه اعتماد به مسئولان و رسانه‌هایی که اجازه تبلیغات به این موسسات مختلف را می‌دهند، همچنان بر قوتش ادامه می‌دهد. هنوز مدت زیادی از اعلام غیرقانونی‌بودن فعالیت موسسه مالی میزان و همچنین فعالیت‌های تبلیغاتی شرکت پدیده که مدت‌های مدیدی با بهره‌گیری از موج رسانه‌ای توانستند اعتماد مردم را جلب کنند، نگذشته است که همچنان شاهد تبلیغات گسترده موسسات دیگری هستیم که خودنمایی می‌کنند و جای بسی تاسف است که قصه نبود ‌نظارت‌ بر این موسسات باوجود شناسایی آن‌ها همچنان ادامه دارد.

از‌آنجا‌که جمعیت زیادی از مردم با اعتماد به شرکت پدیده، سرمایه خود را سرمایه‌گذاری کرده و اکنون با مسائل پیش‌آمده برای این شرکت، در وضعیت بلاتکلیفی به سر می‌برند، روزنامه شهرآرا به‌عنوان‌ یک رسانه مردمی بارها از باب حمایت از مردم و اعتماد آنان به مسئولان به این موضوع ورود پیدا کرده است و حتی در ویژه‌نامه نوروزی نیز درقالب پرونده‌ای پرو‌پیمان به این موضوع پرداخت؛ چرا‌که معتقد است اگر تخلفی در این میان صورت گرفته که آن نیز به‌خاطر عدم نظارت صحیح بوده، نهادهای مربوط و مسئولان امر بوده است، مردم نباید متضرر شوند و نتیجه اعتماد و کمک به بهبود اقتصاد شهری را این‌گونه ببینند. به‌طور قطع هر نهاد خصوصی یا دولتی متخلف باید به شدید‌ترین شکل ممکن مجازات شود؛ ضمن اینکه باید زمینه‌های بروز تخلفات به این گستردگی شناسایی و به‌منظور پیشگیری از تکرار آن تمهیداتی در نظر گرفت. این خواسته اول ‌همه مردم و رسانه‌هاست؛ اما از‌سوی دیگر حقوق مردم نیز باید به‌نحوی رعایت شود‌. با این‌حال شهرآرا بر‌‌‌اساس همان رسالتی که از آغاز این ماجرا بر دوش خود احساس می‌کرده است، در این فرصت که در پیامک‌های انبوهی(٢٨٠پیامک و ٥٤ تماس مردمی )‌، سهام‌داران پدیده، تعیین تکلیف این شرکت و بحث قیمت کارشناسی سهام آن را بر اساس وعده‌های داده‌شده مطالبه کرده‌اند، این موضوع را از رئیس کل دادگستری خراسان‌رضوی و‌ دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان‌رضوی پیگیری کرده است.

مهلت برای استرداد وجوه مردم

اما رئیس کل دادگستری خراسان‌رضوی در گفتگو با شهرآرا در‌خصوص وضعیت پدیده می‌گوید: فعلا بحث تبلیغات و فروش این شرکت تعطیل است و مسئولان آن از مردم مهلت گرفته‌اند تا وجوه آنان را مسترد کنند.

حجت‌الاسلام مظفری با اذعان به اینکه هنوز قیمت کارشناسی‌شده‌ای برای سهام پدیده اعلام نشده است، اظهار می‌کند: با توجه به اینکه شرکت پدیده برای استرداد پول مردم مهلت خواسته است و این فرصت شهریور‌ماه به پایان می‌رسد، از‌این‌رو تا‌کنون قیمتی برای سهام‌ها‌ مطرح نشده است و تصمیم‌گیری برای قیمت‌گذاری پس از پایان این مهلت صورت خواهد گرفت که البته این موضوع از‌سوی ستاد تدبیر استانداری خراسان‌رضوی پیگیری می‌‌‌شود.وی خاطرنشان می‌کند: اگر در مهلت قانونی پول مردم از‌سوی شرکت پدیده پرداخت شد، مسئله حل خواهد شد؛ اما در غیر این‌صورت برخورد مقتضی صورت خواهد گرفت و بحث تصفیه‌حساب با سهام‌داران به شکلی که در‌مورد‌ موسسه مالی میزان صورت گرفت، انجام خواهد شد؛ ضمن اینکه سهام نیز ‌قیمت‌گذاری می‌شود.

در‌صورت عمل‌نکردن به تعهدات برخورد قضایی می‌‌کنیم

وی با تاکید بر اینکه با مسئولان شرکت پدیده در‌صورت عمل‌نکردن به تعهداتشان برخورد قضایی می‌شوند و هیئت تصفیه برای آن تشکیل خواهد شد، متذکر می‌شود: پدیده برای ادامه حیات اقتصادی‌اش بایستی در درجه اول رضایت مردم را چه با پرداخت وجوهشان ‌یا جلب اعتماد آنان کسب کند‌.مظفری درباره تخلفاتی که شرکت پدیده در خصوص تصرف اراضی و تغییر کاربری آن ها داشته است خاطر نشان می کند پدیده باید با رفع تصرف اراضی و طی مراحل قانونی این موضوع را حل و فصل کند تا بتواند به فعالیت خود ادامه دهد.رئیس کل دادگستری استان در ادامه تصریح می‌کند: امیدواریم پدیده بتواند به تعهداتی که به مردم داده است، عمل کند و مشکل جمعیت زیادی از مردم که سهام‌دار آن هستند، حل شود.

الان توضیح خاصی نداریم

اما در ادامه گفتگویی با غلامعلی صادقی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان‌رضوی نیز داشتیم که البته وی در پاسخ به خبرنگار ما مبنی‌بر دریافت حدود سیصد پیامک از‌سوی سهام‌داران پدیده درخصوص درخواست پیگیری مشکل پدیده، اظهار می‌کند: ما که نباید تابع جمع باشیم. ما کار خودمان را می‌کنیم و موضوع را به شکل قانونی پیگیری می‌‌کنیم‌. وی در ادامه درباره آخرین وضعیت پرونده پدیده نیز گفت: الان توضیح خاصی نداریم.

خبرنگار: محمدزاده

•••

حرف مردم/ پیامک های رسیده از مردم

آقای دادستان؛ ارزش سهام پدیده را اعلام کنید

٦٧٨...٠٩١٥ شهرآرا، جون مادرت پیگیر این قیمت سهام پدیده باش. دمت گرم قربانت... تیراژ چاپ کنی، دروغ نگی، ستاره بچینی، بوس بوس.

٣٢٥...٠٩٣٥لطفا پیگیر دلیل اعلام نشدن قیمت کارشناسی پدیده باشید.

٠١٣...٠٩٣٩ چرا قیمت کارشناسی‌شده شرکت پدیده شاندیز پس از ٢٥ روز اعلام نمی‌شود؟

٢٥٨...٠٩٣٥«چرا دادستان مشهد با اعلام قیمت کارشناسی سهام پدیده شاندیز، به این بحرانی که اقتصاد مشهد را قفل کرده است پایان نمی‌دهد؟

٤٠٤...٠٩٣٥از شما تقاضا داریم پیگیر اعلام قیمت سهام پدیده از‌سوی دادستانی بشید.

٨٩٧...٠٩١٥از روزنامه شهرآرا درخواست پیگیری قیمت کارشناسی پدیده داریم.

٤٦٧...٠٩٣٥به خاطر پدیده شاندیز زندگی خیلی‌ها به‌هم ریخته. چرا قیمت کارشناسی را اعلام نمی‌کنند؟

١٥٩...٠٩١٥ خواهشا پیگیر اعلام قیمت کارشناسی پدیده شوید.هرچه زودتر این پروژه به نتیجه برسد.
٣٢٣...٠٩١٥مدیران پدیده ورود سرمایه‌گذار و پرداخت مطالبات مردم را منوط به اعلام کارشناسی می‌دانند.
٩٠٥...٠٩١٠ من یکی از سهام‌داران پدیده از استان اردبیلم. خواهشا پیگیر اعلام قیمت کارشناسی باشین.
٠٠٦...٠٩٣٦ اینجانب از طرف خودم و ١٢٠هزار سهام‌دار و ٣٠‌هزار پرسنل پدیده شاندیز از شما تقاضا داریم در‌مورد ‌اعلام‌نکردن قیمت کارشناسی پیگیری کنید.»
٥٩٨...٠٩١٢ ما سهام‌دارا مال‌باخته نیستیم. مطمئنیم که مشکلات با اعلام قیمت کارشناسی حل میشود.
٩٣٣...٠٩٣٦ دلیل اعلام‌نکردن قیمت کارشناسی سهام پدیده توسط دادستان‌رو جویا شید.
٧٠٥...٠٩٢٠، هشت‌ماهی می‌شه نیم‌میلیون نفر از خانواده‌های سهام‌داران پدیده نه خواب راحت دارن نه خوراک. حدود سی‌هزار کارگر و کارمند پدیده هم همینطور
٦٩٢...٠٩٢١با سلام و تشکر از چاپ مطالب هم‌وطنان سهام‌دار در پدیده، لطفا از جناب دادستان مشهد درمورد اعلام قیمت کارشناسی سوال بفرمایید‌.
٣٦٠...٠٩٢١«سلام. با قبولی طاعات و عبادات از سهام‌داران پدیده هستم، خواهشمندم تقاضای اعلام قیمت سهام کنین. ما همه گرفتاریم.»
٨٣٢...٠٩١٥سلام. لطفا عدم اعلام قیمت کارشناسی سهام پدیده شاندیز را از قوه‌قضائیه و دادستانی پیگیری کنید؟
٥٤٦...٠٩٣٨ از شما به‌عنوان رسانه مردمی‌ خواستاریم پیگیر حقوق ما باشید.
١١٨...٠٩١٥خواهشا پیگیر پرونده پدیده باشید. زندگی عده زیادی به این موضوع بستگی دارد.
٣٣٢...٠٩١٥آیا مشهد باید همیشه به‌دلیل بی‌مسئولیتی‌ مسئولان متشنج باشه؟
٤٧٧...٠٩١٥عاجزانه تقاضا دارم نسبت به پیگیری موضوع پدیده و اعلام‌نشدن قیمت کارشناسی اقدام کنید؛ چرا‌که ١٢٠هزار سهام‌دار بلاتکلیف می‌باشند‌.
٦٣٩...٠٩٣٨ ما تا آخر، پشت پدیده هستیم.
٥٤٧...٠٩٣٦قرار بود کارشناسی قیمت بکنند، اما داره به کارشکنی تبدیل می‌شه. ما منتظریم، کمی‌زودتر.
٣٥٦...٠٩١٥ما سهام‌داران شرکت بزرگ پدیده نه مال‌باخته‌ایم نه بدون سرمایه لطفا در این راه مارو کمک کنید
٤٩٢...٠٩١٥جالبه، جلو موسسه غیرمجاز را نمی‌گیرند به ماه‌عسل گیر می‌دن!
٧٣١...٠٩١٥ در‌باره پروژه عظیم و ملی پدیده مطالب چاپ کنید و واقع‌نگر باشید. واقعا چنین پروژه‌ای را داشتن‌ در شهر لیاقت می‌خواهد‌. به‌جای تخریب، حمایت و تشکر کنیم.
٩٧٧...٠٩٣٩‌ما سهام‌دار‌ان هرروز استرس داریم‌‌.
١٦٨...٠٩٢١سلام. من از سهام‌داران زنجانی پدیده هستم. لطفا پیگیری بفرمایید چرا دادستان محترم اجازه اعلام قیمت کارشناسی سهام پدیده را نمی‌دهند‌؟
١٦٢...٠٩٣٥ سلام. لطفا به خاطر خدا پیگیر اعلام قیمت کارشناسى سهام پدیده از طرف دادستانى باشید
٠٠٤...٠٩١٥ «چرا شرکت پدیده‌شاندیز با ‌١٢٠هزار سهام‌دار است، باهاش این‌جوری رفتار کردند؟
شرکتی که با کلی سرمایه‌گذاری از سمت مردم و کلی برند‌سازی از آن به‌عنوان بزرگ‌ترین کلاهبردار یاد کرد؟»
٠٩٢...٠٩١٥«سلام. لطفا راجع به پدیده بی‌تفاوت نباشید، پیگیری کنید ببینیم چرا قیمت کارشناسی اعلام نمی‌شه، ‌همه کلافه شدن.»
١٠٨...٠٩٣٥آینده ما به پدیده گره خورده.
٧١١...٠٩١٨سلام، من سهام‌دارم. یه‌مشت خبر‌نگار‌... این بلا رو سرمون آورد. توروخدا یکی به دادمون برسه.
٥٠٠...٠٩٣٨ «با سلام، ما سهام‌داران پدیده همچنان منتظر اعلام نتایج قیمت‌گذاری سهام و دارایی‌های این شرکت هستیم. به نمایندگی از ما پیگیر مسئله باشید تا بلکه دینی را که با نشر خبر کذب بر عهده‌تان هست، جبران کنید.»
٧٠٨...٠٩١٥به خدا گرفتاریم و صبرمان تمام شده است. به حق این شب‌های پر‌برکت مساعدت کنید ‌تا سررسید تعهد‌نامه‌ها نشده قیمت اعلام شود
٤١١...٠٩١٢توروخدا و قسم پیگیر اعلام قیمت پدیده شاندیز از دادستان بشید. چهارماهه بیکارم.
١٨٦...٠٩١٥خواهشا قیمت کارشناسی سهام این شرکت رو هر چه زودتر اعلام کنن تا وضعیت ١٢٠‌هزار سهام‌دار و همچنین ٣٠‌هزار پرسنل بیکار معلوم بشه.»
٦٧٦...٠٩٣٥به داد پدیده‌‌ای‌ها برسید.
٨٩١...٠٩١٢من سهام‌دار پدیده هستم. تمام دارایی‌ام رو تو پدیده سرمایه‌گذاری کردم و متاسفانه بازگشت پولم بستگی به اعلام قیمت سهام دارد.
٥٨...٠٩٣٥امیدوارم در این ماه مبارک اخبار مثبت پدیده رو با کمال‌ صداقت منتشر کنید.
٣٦٢...٠٩١٥ خواهش می‌کنم درد دل ما سهام‌داران پدیده را چاپ کنید، مگر نمی‌گویند که به خاطر دفاع از حقوق ما سهام‌دارا وارد این پرونده‌شدن، ولی چی نصیبمون کردن
٣٢٤...٠٩٣٦دولت تدبیر وامید بخواهد پروژه‌ای مثل پروژه‌های پدیده انجام بده باید ٢٠‌سال زمان وچند‌هزار میلیارد اختلاس کنه؛ تازه اگر به سرانجام برسونه.
٩٣٧...٠٩١٥ ما را ازبلاتکلیفی نجات بدهند.
٩٥٤...٠٩١٥ قیمت سهام پدیده رو ‌که کارشناسی شده رو کی اعلام می‌کنن؟ حواله‌های پدیده نزدیکه. باید کاری کرد.
٧٣٢...٠٩٣٧ مسئولان چرا به پرونده پدیده رسیدگی نمی‌کنند؟ مگر زیرلفظی می‌خواهند؟
٩٢٥...٠٩١٢به وا... قسم با نزدیک‌تر‌شدن هر روزه موعد حواله‌ها و اتلاف وقت مسئولین‌، تبعات امنیتى بدى براى مشهد، حتى کشور قابل پیش‌بینى خواهد بود.
١٦٦...٠٩١٢. من با فروختن بخشی از زندگی‌ام سهام پدیده خریدم. تو را خدا کمک کنید مشکلم حل شود. اگر در بورس برود، ان‌شاءا... حل می‌شود. من از نزدیک کار بزرگ آن‌ها را دیده‌ام، خواهش می‌کنم از دادستان بخواهید قیمت کارشناسی‌شده را اعلام کند تا سرمایه‌گذار وارد شود
٩٨٢...٠٩٣٧. دادستانی باید حق مردم را بگیرد، نه اینکه حق مردم را ندهد. چشم ما به شماست جناب دادستان.
٢١١...٠٩١٢ خواهش می‌کنم بر حسب رسالت مطبوعاتی خود پیگیر مسائل و عدم اعلام قیمت کارشناسی پروژه مفخر پدیده بشید که ما روزای سختی می‌گذرونیم!»
٤٨٢...٠٩٣٥ نگران پاس‌شدن حواله‌ها هستیم.
٤٠٤...٠٩١٢«همه سهام‌دارا خواستار اعلام قیمت کارشناسی اموال پدیده از‌سوی دادستان هستند. آیا این معطلی یعنی حامی‌ سهام‌داران؟ خدارو خوش نمیاد»
٩٤٢...٠٩١٥ ما سهام‌دارها نگران سرمایه‌هایمان هستیم و نمی‌خواهیم دچار سرنوشت میزان شویم‌.
٦٢١...٠٩١٥ شما رو به خدا پیگیر مسئله پدیده باشین. زندگی‌ام و ‌تمام دار‌وندارمو تو سهام گذاشتم.
٩١٢...٠٩٣٥ سرمایه ما با لج‌بازی‌در حال نابودی است.
٥٤٠...٠٩١٣ من کل سرمایه و زندگی‌ام را صرف خریدن سهام پدیده کرده‌ام امکان داره ورشکسته شم.
٨٥٩...٠٩١٥سلام. ازروزنامه شهرآرا به خاطرچاپ پیامک‌های ستون حرف مردم در‌باره پدیده تشکر می‌کنیم ٠٨٣...٠٩١٥سلام. تورو قرآن پیگیر همین قیمت کارشناسی باشین. بیچاره شدیم. بدبخت شدیم.
٣٧٢...٠٩٣٦«مطبوعات یه‌طوری از پدیده حرف می‌زنن انگار مال اونارو بالا کشیده‌! خود شما چندسال دیگه به پدیده افتخار می‌کنید که همچین پروژه‌ای هست و باهاش کلاس می‌ذارید. ضمن اینکه اگرهم مشکلی داشته باشه، کم‌کاری مسئولان بوده که نظارت نداشتن. پس به اون‌ها تلنگر بزنید، چرا میزان و پدیده این‌طوری شدن؟
٨٤٥...٠٩١٥ می‌خواستم یه پیگیری بشه واسه قیمت سهام پدیده در فرابورس
٨٦٠...٠٩١٥ خیلی‌ها به‌خاطر این موضوع زندگی‌شون به نیستی کشیده شد و به طلاق کشید و ورشکسته شدند. مسئولان چرا پاسخ‌گو نیستند؟ آ
٠٦٤...٠٩١٥بابا گندش رو در آوردین، چرا پس از هشت ماه هنوز نتونستین یک قیمت سهام پدیده رو اعلام کنین؟ حتما دارین قیمت اختلاس‌ها رو پیدا می‌کنین
١٧٨...٠٩٣٦تنها مشکل پدیده اختلاف‌ بین دستگاه‌های‌ دولتی بود که سهام‌دارش قربانی شدند.
٧٤٩...٠٩٣٦چرا این‌قدر سنگ‌اندازی می‌شه در اعلا‌م نرخ کارشناسی پدیده؟
٩٩٨...٠٩٣٨سلام. تورو خدا قیمت پدیده رو اعلام کنید. به‌خدا تمام زندگی‌مون رو هواست. درست نیس پولی که با بدبختی هفت سال کارگری به‌دست اومد، بره.
٦٣٥...٠٩٣٠سلام. چرا مسئولان قیمت سهام پدیده رو اعلام نمی‌کنن؟ چرا دستگاه‌ها هر کدام عروسک خود را می‌رقصانند و به مردم‌ اهمیت نمی‌دهند؟
٥٠٢...٠٩١٥ روزنامه شهر‌آرا ضمن تشکر از اهمیت شما به موضوع پدیده شاندیز و بازتاب حرف مردم در این‌خصوص خواهشمندم پیگیر موضوع عدم اعلام قیمت کارشناسی از‌طرف مراجع قضایی باشید تا پدیده بتواند با ورود هرچه‌سریع‌تر به فرابورس مشکل سهام‌داران را مرتفع کند.
٤٦٧... ٠٩٣٥ خواهشندیم پیگیر عدم اعلام قیمت کارشناسی سهام پدیده توسط مراجع قضایی بعد ازگذشت یک ماه باشید تا شرایط جذب نقدینگی و برطرف‌شدن مشکلات ١٢٠‌هزار سهام‌دار فراهم شود‌... .
٩٤٠...٠٩١٥سلام باتشکر از چاپ متن واقعیات شرکت پدیده. لطفا پیگیر اعلام قیمت کارشناسی رسمی‌ دولتی باشید.
٧٠٣...٠٩١٥سلام. باتشکر از حُسن توجه شما نسبت به امور سهام‌داران پدیده. ازروزنامه شهرآرا تقاضا دارم پیگیری کنن چرا دادستان نسبت به اعلام قیمت تعلل می‌کنند و همچنان ما سهام‌داران را در بلاتکلیفی قرار می‌دهند؟
١٦٩...٠٩١٥سلام. با تشکر از روزنامه خوبتون. لطفا در‌مورد اعلام قیمت کارشناسی سهام پدیده پیگیری کنید.شما مثل روزنامه خراسان چوب لای چرخ سرمایه گذاران نگذارید
٣٨٧...٠٩١٢سلام‌... بابت انعکاس اخبار درست و واقعی‌ نشست اخیر شرکت پدیده از طرف همه سهام‌داران از شما تشکر می‌کنیم به‌گفته خود دادستان سی‌روز پیش نتیجه مشخص شده و کار کارشناسان به پایان رسیده است. با احترام و سپاس،
٠١٩...٠٩١٥مدت‌هاست منتظریم قیمت واقعی را دادستان اعلام کند. چهارماه است که ما منتظر جواب دادستان هستیم. سهام‌داران می‌خواهند بدانند که چقدر سرمایه دارند؟ شرکت که به ما اطمینان می‌دهد که بیشتر از مطالبات زمین و پروژه‌های عمومی دارد و می‌گوید نگران نباشیم
٦٨٢...٠٩٣٧ این تیترهای دروغ را چرا منتشر می‌کنید؟ من فیلم و صوت حامیان شرکت پدیده را دارم که مردم از آقای پهلوان حمایت کردند. آنجا بودید که نوشتید تشنج شده؟
٨٥٥...٠٩١٢ من از تهران تماس می‌گیرم. خواستم بابت حرف مردم و موضوع بی‌طرفی شما در رابطه با شرکت پدیده تشکر کنم. به‌خاطر اینکه حرف ١٢٠هزار نفر سهام‌دار پدیده را منعکس کردید.قیمت واقعی را چه کسی باید اعلام کند؟
٩٧٣...٠٩١٥ حتما اطلاع دارید که مردم از شرکت پدیده مطالبات دارند و مسئولان پاسخ‌گو نیستند. از طرفی هم که همه رسانه‌ها سکوت کرده‌اند. از شما می‌خواهم که نگذارید پدیده به سرنوشت میزان دچار شود. دادستان همکاری نمی‌کند؛ نه با مردم و نه با شرکت پدیده. من خانه و زندگی‌ام را فروخته‌ام
٨٢١....٠٩٣٨ لطفا قیمت واقعی سهام را هم پیگیری کنید. ٢٠روز پیش دادستان گفت کارشناسی تمام شده؛ اما چیزی از نتیجه آن اعلام نمی‌کنند! این وسط مردم متضرر می‌شوند. شما بگویید چطوری چک‌هایمان را پاس کنیم؟
٥٧٠...٠٩١٥ ٣٥نفر فرستادن و قیمت‌گذاری هم شده؛ اما بعد از یک ماه هنوز اعلام نشده.
٤٩٣...٠٩١٢ قیمت کارشناسی سهام پدیده چی شد؟ پیمانکار پدیده هستم که ٩ماهه کار خوابیده و خود بنده دویست نفر کارگر زیرنظرم مشغول بودند که فعلا بیکار شدند.

اشتراک گذاری
نظرات شما
اصغری
07:30 1 0 پاســخ به ایــن نظــر

به آقای دلسوز و بی عقل بگین این راه حلوگیری از جرم نیست.مردم چه گناهی کردن؟

نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی