کد خبر : 54542
/ 20:35
در بیانیه جمعی از خانواده‌های شهدا و ایثارگران مشهد مطرح شد

حرمت شهیدان خط قرمز ماست

جمعی از خانواده‌های شهدا، ایثارگران و جانبازان دوران دفاع مقدس با صدور بیانیه‌ای، هتک ساحت شهدای جبل‌النور مشهد از سوی اعضای جمعیت دوستداران توسعه مشهدالرضا(ع) را محکوم کردند.

حرمت شهیدان خط قرمز ماست

در این بیانیه که تاکنون به امضای 130 خانواده شهید، رزمندگان دفاع مقدس و فعالان فرهنگی مشهد رسیده، آمده است: ملت قهرمان و شهیدپرور ایران در طول همه سال‌های پیش و پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی به‌ویژه در مقطع حساس و سرنوشت‌ساز هشت ساله دفاع مقدس و حتی پس از آن تا امروز به اثبات رسانده‌اند« تا آخرین نفر و تا آخرین منزل و تا آخرین قطره خون، برای اعتلای کلمه الله ایستاده‌اند»و در راه خدا از مرگ هیچ هراسی ندارند.

در ادامه این بیانیه آمده است: آن‌چنانکه هنوز فرزندان برومند ملت و یادگاران دفاع مقدس همچنان در خط اول مبارزه قرار دارند تا آنجا که همچنان کوچه و خیابان‌های این شهر شاهد تشییع شهیدان فاطمی است، حال چه شده است که عده‌ای پس از سال‌ها که از ملت بی‌نظیر ایران در انتخابات گوناگون سیلی خورده‌اند تا اندک روزنه‌ای برای عرض اندام یافته‌اند به مقدسات و نوامیس مردم به اسم مردم دوستی اهانت می‌کنند.

در ادامه آمده است: اینان فراموش نکنند شهیدان سرافراز این ملت با هر نامی و نشانی، با هر لباسی و در زیر پرچم هر سازمانی چه بسیج پرشکوه مردمی، چه سپاه پر اقتدار و چه ارتش دلاور و جان بر کف، تنها در راه حفظ اسلام به شهادت رسیده‌اند و همگی فرزندان این ملت‌اند به‌ویژه شهیدان گمنامی که نام و نشانشان در همین گمنامی بسی بالاتر و والاتر از بسیاری نام‌ها و نشان‌هاست.

بیانیه خانواده شهدا

بیانیه خانواده شهدا

بیانیه خانواده شهدا

(تصویر نامه خانواده شهدا و ایثارگران. عده دیگری از خانواده شهدا نیز در تماس تلفنی این نامه را تایید کرده اند)

در بخش دیگری از این بیانیه تاکید شده است: به این گروه سیاسی و به گروه‌ها و جریانات سیاسی تذکر می‌دهیم بدانید شهیدان به هیچ گروه جریان و دسته سیاسی تعلق ندارند و روی چشم این ملت جای دارند و این ملت تا قیامت امنیت و آرامشان را مدیون و مرهون این فرزندان برومندش می‌داند.

در ادامه آمده است: صد البته این ملت قدرشناس بارها و بارها مراتب قدرشناسی خود را به اثبات رسانیده است همچنانکه در تشییع و تدفین 175 شهید غواص و شهیدان گمنام در ماه گذشته سراسر ایران به پاس احترام و اقتدارشان تمام ایستاد.

این بیانیه می‌افزاید: به این افراد که فرق مزار شهیدان گمنام را با گورستان نمی‌دانند تذکر می‌دهیم اگر واقعا دلسوز و دوستدار این مردم هستید ضمن حفظ احترام مقدسات آنان با همدلی و همزبانی مورد اشاره مقام عظمای ولایت تلاش کنید گرفتاری‌ها، مشکلات و ناملایمات این مردم را بر طرف نمایید.

در خاتمه این بیانیه آمده است: اگر دوستدار مشهدالرضا هستید و می‌خواهید این شهر را در قد و قامت یک کلانشهر مذهبی ارتقا دهید وارد عرصه‌های که به شما ارتباطی ندارد نشوید و سعی کنید با تلاش و همت مضاعف کم کاری‌های گذشته‌تان را جبران کنید و مشهد را از حاشیه نامطلوبش گرفته تا ارتفاعات ناموزونش اصلاح کنید تا شرمنده شهیدان نباشید و فردای قیامت در مقابشان سرافکنده نباشید و دست آخر به گویندگان این حرف‌های نامربوط تذکر می‌دهیم که این تذکر لسانی ماست حریم خودتان را حفظ کنید شهیدان و حرمتشان خط قرمز ماست.

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی