کد خبر : 56871
/ 13:20

انجمن صنفی روزنامه نگاران به خراسان رضوی رسید

انجمن صنفی روزنامه نگاران خراسان رضوی شروع به فعالیت کرد.

انجمن صنفی روزنامه نگاران به خراسان رضوی رسید

حسین احمدنژاد، عضو هیات موسس انجمن صنفی روزنامه نگاران خراسان رضوی با تایید این خبر اظهار کرد: این انجمن با تعداد اعضای اولیه 62 نفر، یک ماه پیش و به دلیل نیازهایی که در جامعه خبری استان موجود بود، ایجاد شد.
 
وی افزود: مهم ترین اهداف این انجمن صنفی پوشش حقوقی و صنفی دادن به روزنامه نگاران استان در قالب یک تشکل کاری است؛ در حال حاضر ماهیت خانه مطبوعات بیشتر ماهیتی کارفرمایی است و کنترل کنندگان آن اغلب مدیران نشریات و نه بدنه نشریات و رسانه‌ها هستند.
 
 احمدنژاد با بیان اینکه این انجمن در حال طی کردن مراحل قانونی ثبت خویش است، خاطرنشان کرد: پس از آن به صورت رسمی از طریق سایت انجمن و همچنین رسانه‌ها شرایط عضویت ونحوه عضویت اعضای جدید اعلام می‌شود.
 
عضو هیات موسس انجمن صنفی روزنانه نگاران خراسان رضوی افزود: این انجمن تشکلی صنفی کارگری است که بر اساس قوانین وزارت کار، رفاه وتامین اجتماعی تشکیل شده و از منظر قانونی در چارچوب قوانین این وزارتخانه فعالیت می‌کند.
 
 وی با بیان اینکه خانه مطبوعات تشکلی است که بیشتر توسط مدیران مطبوعات و درراستای مقاصد و اهداف ایشان فعالیت می کنند، عنوان کرد: حال آنکه انجمن صنفی تشکلی برای احقاق حقوق کارکنان رسانه ها و خاص روزنامه نگاران است و تشکلی کارگری محسوب می شود.
 
 احمدنژاد اضافه کرد: هزینه‌های این تشکل برپایه دریافت حق عضویت از اعضا و همچنین کمک افراد خیر در صورت طی کردن مراحل قانونی تامین می‌شود.
 
وی با بیان اینکه رای گیری برای تعیین اعضای هیات مدیره حدودا یک ماه پیش و با 62 عضو برگزار شد، گفت: بر اساس این رای گیری ناصر علاقه بندان، امیر شهلا، سید کمال ضیایی، محسن حیدری، فرناز ابراهیم زاده، رضا سلیمان نوری و محسن بخشنده اعضای هیات مدیره و همچنین توحید آرش نیا به عنوان بازرس این انجمن انتخاب شدند.
 
منبع: ایسنا
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی