کد خبر : 57545
/ 11:48
مدیرکل راه‌آهن خراسان رضوی خبر داد؛

رشد 41 درصدی ظرفیت قطارهای فوق‌العاده در ایام صفر

مدیرکل راه‌آهن خراسان رضوی از رشد 41 درصدی ظرفیت قطارهای فوق‌العاده در ایام دهه آخر صفر سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

رشد 41 درصدی ظرفیت قطارهای فوق‌العاده در ایام صفر

به گزارش شهرآراآنلاین محمدهادی ضیایی‌‌مهر در ادامه اظهار کرد: به جهت تسهیل در جابه‌جایی مسافرین و زائرین ثامن‌الحجج(ع) در ایام دهه آخر صفر و حضور هر چه بیشتر این عزیزان در مراسم سوگواری این ایام در جوار بارگاه ملکوتی امام رضا(ع)، راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران با بسیج کلیه امکانات ناوگان مسافری، علاوه بر ظرفیت‌های جاری و برنامه‌ای که روزانه 82 رام قطار با ظرفیت جابه‌جایی بیش از 40 هزار نفر در روز به صورت رفت و برگشتی در حال انجام است، از امروز تا 22 آذر ماه 76 رام قطار مسافری فوق‌العاده با ظرفیت بیش از 53 هزار نفر به صورت ورود و خروج به مشهد برنامه‌ریزی و پیش‌بینی نموده است.
وی افزود: از این ظرفیت فوق‌العاده ایجاد شده 48 رام قطار حومه‌ای با ظرفیت بیش از 33 هزار نفر درون‌استانی جهت جابه‌جایی هیات‌های مذهبی، خصوصا برگشت زائرین پیاده به شهرستان‌های سرخس، نیشابور، فیروزه، خوشاب و برون‌استانی از شهرستان‌های تهران، تبریز، مراغه، میانه و زنجان به مشهد برنامه‌ریزی شده است.

ضیایی‌مهر خاطرنشان کرد: در راستای رضایت و بهره‌مندی بیشتر زائران ثامن‌الحجج(ع) از خدمات ریلی در این ایام، علاوه بر همت و تلاش مضاعف جهت ارتقای کیفیت خدمات، هیچگونه افزایشی در قیمت بلیط و خدمات نخواهیم داشت.
مدیرکل راه‌آهن خراسان رضوی عنوان کرد: با توجه به حجم بالای ترافیک قطارها به مشهد مقدس در این ایام و در راستای آمادگی حداکثری در خدمت‌رسانی شایسته به زائران امام رضا(ع) و نظارت بیشتر بر روند خدمت رسانی، ستاد ویژه‌ای به سرپرستی مدیر کل راه‌آهن خراسان و با حضور کلیه واحدهای ذی‌ربط بخش دولتی و خصوصی تشکیل شده است و در این ایام به صورت شبانه‌روزی آماده خدمت خواهند بود.
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی