کد خبر : 62121
/ 22:16
با مشارکت شهرداری مشهد، سپاه امام رضا(ع) و نیروی انتظامی صورت گرفت؛

دستگیری ۷۰۰‌ معتاد و اراذل و اوباش در حاشیه شهر

در جریان اجرای طرح برخورد با معتادان متهاجر که چندی است از سوی دستگاه‌های مختلف نظیر شهرداری مشهد، سپاه امام رضا(ع)، بسیج نواحی مختلف و دادگستری خراسان رضوی در حال انجام است، شمار زیادی از معتادان، خرده فروشان و اراذل و اوباش دستگیر شدند.

دستگیری ۷۰۰‌ معتاد و اراذل و اوباش در حاشیه شهر

در جریان اجرای طرح برخورد با معتادان متهاجر که چندی است از سوی دستگاه‌های مختلف نظیر شهرداری مشهد، سپاه امام رضا(ع)، بسیج نواحی مختلف و دادگستری خراسان رضوی در حال انجام است، بعد از کوچه غربتی‌ها و اسماعیل‌آباد، این بار قرعه کار به نام انتهای رسالت و کال دروی افتاد تا ناحیه بسیج مقاومت حر مشهد برای نخستین بار این مانور عملیاتی را با دستگیری شمار زیادی از معتادان، خرده فروشان و اراذل و اوباش منطقه با موفقیت به پایان رساند.

 

دستگیری ۷۰۰‌معتاد متهاجر

به گزارش خبرنگار شهرآرا، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج حر در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران گفت: پیرو بازدید فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و فرمانده سپاه امام رضا(ع) از مناطق حاشیه‌ای شهر مشهد در ماهی که گذشت، با توجه به معضلات و مشکلات زیادی که معتادان متهاجر، خرده‌فروشان مواد مخدر صنعتی و سنتی و اراذل و اوباش برای این منطقه به وجود آورده‌اند، این عملیات با حضور دستگاه‌های مختلف سازمان‌دهی و اجرا شد.

سرهنگ۲ پاسدار مهدی زراعتخواه با تقدیر از عملکرد شهرداری مشهد در اجرای این عملیات تصریح کرد: مجموعه شهرداری قدم‌های بسیار خوبی را در مراحل جمع‌آوری و انتقال معتادان متهاجر برداشته است و دیروز نیز حدود ۷۰۰‌معتاد متهاجر در این زمینه دستگیر و به کمپ منتقل شدند.

وی ادامه داد: همچنین این عملیات با حمایت‌های سپاه امام رضا(ع) و به همت ناحیه مقاومت بسیج حر، دستگاه قضایی و نیروی انتظامی به مرحله اجرا درآمده است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج حر به راه‌اندازی قرارگاهی عملیاتی برای برخورد با معضلات اجتماعی در این مجموعه خبر داد و ابرازداشت: این قرارگاه درصدد تامین امنیت پایدار در حاشیه شهر مشهد به ویژه نقاط جرم‌خیز است و در این رابطه انجام اقدامات پیشگیرانه و فرهنگ‌سازی را در دستور کار خود دارد.

 

اجازه تخلف به متخلفان نمی‌دهیم

وی همچنین از تعامل خوب سه ضلع سپاه و بسیج، دستگاه قضایی و نیروی انتظامی برای انجام این‌گونه عملیات خبر داد و یادآور شد: با رصد کامل اخبار و اطلاعات مختلف توسط نیروهای بسیجی این ناحیه اجازه هیچ‌گونه تخلفی را به بر‌هم‌زنندگان امنیت عمومی و آسایش زائران و مجاوران امام رضا(ع) را نخواهیم داد.

زراعتخواه از فعال‌شدن گشت‌های بسیج در مشهد خبر داد و ابراز داشت: در همین راستا در طول یک سال و نیم اجرای این طرح در ناحیه مقاومت بسیج حر که به عنوان بزرگ‌ترین ناحیه بسیج مشهد به شمار می‌آید، بیش از ۱۳۰‌دستگاه خودرو و موتور‌سیکلت سرقتی و ده‌ها لیتر انواع مشروبات الکلی و همچنین چندین کیلو مواد مخدر صنعتی و سنتی توسط این مجموعه کشف شده است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج حر با اشاره به دستگیری بیش از صد سارق در طول این مدت در این منطقه یادآور شد: همچنین ۴۸۶‌قبضه انواع سلاح سرد و ۱۵‌قبضه وینچستر آماده به شلیک در این بازه زمانی کشف و ضبط شده است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج حر خاطرنشان کرد: در ستاد بازسازی حاشیه شهر مشهد بیش از ۲۱‌دستگاه مشارکت جدی دارند که برای هرکدام از آن‌ها ماموریت خاصی نیز تعریف شده است.

 

حاشیه شهر را باید همه جانبه دید

مشاور شهردار و دبیر ستاد بازسازی حاشیه شهر مشهد نیز در جریان این عملیات در جمع خبرنگاران گفت: مشکلات حاشیه شهر را باید همه‌جانبه دید و در این زمینه باید همدلی بیشتری بین مسئولان و همچنین مردم به وجود آید.

حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین حسن منصوریان با تحسین مسئولان مجری در این عملیات عنوان کرد: زیر بار چنین مسئولیتی رفتن، نشان از شجاعت این افراد است و امیدواریم با اجرای چنین طرح‌هایی شاهد آبادانی و امنیت هرچه بیشتر در نقاط حاشیه‌ای شهر مشهد باشیم. 

وی افزود: مشکلات حاشیه شهر تنها با ساخت مسجد، فرهنگ‌سرا یا فضای سبز قابل حل نیست و باید در تمامی ابعاد به این موضوع چندبخشی نگاه کرد.

دبیر ستاد بازسازی حاشیه شهر مشهد تصریح کرد: برای رفع معضلات حاشیه شهر این مناطق را در ابتدا به صورت پهنه دیدیم و به دلیل اینکه باید نگاه عمیق‌تری در این زمینه صورت می‌گرفت، برنامه‌ریزی شد تا به صورت نقطه این این مشکلات مرتفع شود.

 

خبرنگار: بنیامین یوسف‌زاده 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی