کد خبر : 65810
/ 13:43
گفتگو با غلامحسین صاحبی، رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر مشهد؛

از کمربند سبز تا بهداشت و سلامت شهر

کمیسیون خدمات شهری در حوزه‌های مختلفی فعالیت دارد. حوزه بهداشت و سلامت، سازمان میادین، سامان‌دهی مشاغل، سازمان آتش‌نشانی، فضای سبز و سازمان فردوس‌ها حوزه‌هایی هستند که کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر مشهد مشغول سیاست‌گذاری و نظارت بر حسن انجام کارها در آن‌هاست. برای آشنایی بیشتر با آسیب‌ها و نقاط قوت و ضعف موجود در فعالیت‌هایی که در این حوزه‌ها صورت می‌گیرد، گفتگویی داشتیم با آقای غلامحسین صاحبی، رئیس کمیسیون خدمات شهری، بهداشت، سلامت و محیط‌زیست، که ماحصل آن را در ادامه می‌خوانید.

از کمربند سبز تا بهداشت و سلامت شهر

در ابتدا مختصری از مهم‌ترین اولویت‌هایی که در سال پیگیری کرده‌اید بفرمایید.

ما در حوزه بهداشت و سلامت نگاه ویژه‌ای داشتیم. در این حوزه، عوامل مختلفی باعث مخاطرات می‌شود که از آن جمله می‌توان به بحث مشاغل مزاحمی اشاره کرد که در سطح شهر وجود دارد اعم از مشاغل دودزا، آلایندگی‌های صوتی و... این‌ها از مسائل مهمی بود که دنبال کردیم. همچنین جاری‌سازی فاضلاب در سطح شهر معضل ما بود و نیز سامان‌دهی کال‌ها و فاضلابی که از شهر به خارج شهر هدایت می‌شود از مسائلی است که به بهداشت برمی‌گردد. از سال قبل در حوزه رفت‌وروب، ما تلاشی جدی داشتیم که این حوزه را گسترش دهیم. شورای شهر سیاستی را به کار برد که معابر خاکی را آسفالت کنند و در آن سال ۲میلیون مترمربع به آسفالت اضافه شد و خب، سطح فعالیت ما و تامین بهداشت این مناطق در دستور کار ما قرار گرفت. در حوزه تامین بهداشت، به انتقال مشاغل مزاحم سرعت بخشیدیم. با کارگزاری‌هایی که در این حوزه قرار گرفت، دستورالعملی که کمیسیون تصویب کرد، مشوق‌هایی که گذاشته‌شد و تبصره بودجه‌ای که آوردیم، توانستیم ۱۵میلیاردتومان بودجه اختصاص دهیم و با کارگزاری‌هایی که فعال شدند، زمین‌هایی خریداری شد و در حال اجراست.

 

یکی از موضوعاتی که مستقیم با بهداشت مردم سروکار دارد رهاسازی فاضلاب است. مشخصا، ما کال‌هایی را در سطح شهر می‌بینیم که مردم ساکن در آن نواحی هم در معرض آسیب هستند.

بله، در همین راستا ما سامان‌دهی کال‌های فاضلاب را دنبال می‌کنیم، به‌خصوص مسئله کشف که سال‌های سال مدیران استان به این فکر بودند که مشکل کشف را حل کنند، ولی نمی‌توانستند. به یاری خدا با تصمیمات این شورا سامان‌دهی کال کشف که یکی از موضوعات بهداشتی مشهد بود شروع شده‌است.

 

الان دقیقا چه کاری آنجا انجام می‌شود؟

فاضلاب در کل پخش شده‌بود و کشاورزان آن منطقه و برخی دیگر هم بستر این کال را تصرف کرده‌بودند و اقدام به کاشت سبزیجات و صیفی‌جات می‌کردند. زمین‌داران اطراف هم آمده‌بودند. در این کال کشف حدود ۱۷۰موتور کف‌کش کار گذاشته‌بودند و فاضلاب را روی زمین‌های خودشان می‌کشیدند و اقدام به کاشت می‌کردند.

 

با سامان‌دهی چه اتفاقی می‌افتد؟

از یک کنار با هماهنگی دستگاه‌های مسئول اعم از نیروی انتظامی، دادستانی و... از پل پنج‌تن تمام معارضین و همه کسانی که تصرف غیرقانونی کرده‌اند را جمع می‌کنیم. تمام موتورها را جمع می‌کنیم. از آذرماه۹۳ جمع‌آوری و بهسازی کال شروع شده و ساخت‌وسازهای غیرمجاز و تصرفات غیرمجاز جمع می‌شود. تا الان حدود ۱۵کیلومتر پیش رفته‌ایم. اطراف کال، هر طرف ۷۵متر، مسطح شده و تا الان حدود ۱۰۰هکتار درخت‌کاری شده‌است. برنامه داریم زمین‌های اطراف کال را تملک کنیم. کال اقبال در گلشهر هم دقیقا همین مشکلات را داشت و در آنجا هم همین‌طور بود. هم سبزی‌کاری می‌شد و هم لجنزار شده‌بود و به لحاظ بهداشتی مشکلاتی داشت. آنجا هم ما ورود کردیم و فکر می‌کنم ۸میلیارد بودجه برای آنجا گذاشتیم که ان‌شاءا... آب را به خارج شهر هدایت کنیم.

 

یکی از معضلات بهداشتی شهر علاوه‌بر وضعیت کال‌ها که اشاره کردید، طرح اگو است. این طرح بالاخره در کلان‌شهر مشهد چه سرانجامی خواهدداشت؟

برای اجرای طرح اگو، طبق برنامه پیش می‌رویم که بتوانیم در طول پنج سال، اگو شهر را به ۱۰۰درصد اجرا برسانیم؛ یعنی قول داده شده در پنج سال آینده اگو نهایی شود. در حال حاضر، شاید ۳۰ الی۴۰درصد اگو داشته‌باشیم. الباقی را با تصویب ۱۰۰میلیاردتومان بودجه قول داده‌اند به اتمام برسانند.

 

در خصوص آب آشامیدنی که بدیهی‌ترین مقوله بهداشت است خبرهایی وجود دارد که متاسفانه برخی مناطق حاشیه شهر حتی آب آشامیدنی سالمی هم ندارند. به نظر می‌رسد شورای شهر باید در این مسائل بدیهی تدابیر ویژه‌تری اتخاذ کند.

یکی از دغدغه‌های شورای شهر در سال اول همین موضوع بود. در مناطق حاشیه شهر ساخت‌وسازها بدون‌مجوز هستند. حتی جاهایی هم آب و فاضلاب مجبور بود به شکلی لوله‌کشی کند و انشعابات غیرمجاز زیادی در این مناطق داریم. در این وصل غیراستاندارد، مکش معکوس اتفاق می‌افتد و آلودگی وارد آب می‌شود. یکی از برنامه‌های ما همان بحث تبصره۳ آب و فاضلاب بود و اجرای طرح اگو که اصلاح سیستم آب‌رسانی در آن مناطق هم در ذیل آن دیده‌شده است.

 

به لحاظ قانونی، چه کسی متولی جمع‌آوری فاضلاب از سطح شهر و چه کسی متولی اجرای اگو است؟

متولی اجرای اگو اداره آب و فاضلاب است. ما به دلیل اینکه شورای شهریم و باید مشکلات کل شهر را پیگیری کنیم، با دستگاه‌های دیگر وارد تعامل شدیم و گفتیم لایحه بیاورند و بررسی‌های متعددی کردیم و در نهایت، لایحه‌ای را مصوب کردیم؛ یعنی لایحه‌ای را برای یک دستگاه خارج از شهرداری مصوب کردیم. ما برای اگو سازوکاری برای آب و فاضلاب دیدیم که سالانه حدود ۱۰۰میلیاردتومان برایش درآمد داشته‌باشد که آبفا، بیا و هزینه کن و مشکلات را حل کن و این راه کسب درآمد تو است که در پنج سال، این مشکلات اگو را در کل مشهد حل کنی.

 

بحث اگو خیلی سال قبل شروع شده، ولی اصلا روند خوبی نداشته است. نظارت بر حسن انجام کار و تضمین لازم برای عملی‌شدن این وعده پنج‌ساله چیست؟

برای این مسئله در آن لایحه دیده شده که شورای شهر این را نظارت کند و حتی پروژه‌هایی که می‌خواهند اجرا کنند در شورای شهر به تصویب برسد. آبفا اولویت‌بندی پروژه‌ها را به تصویب شورا می‌رساند. قبلا هم این مسئله وابسته به کمک‌های دولتی بود و الان هم دولت‌ها دچار مشکل شدند و نتوانستند تامین اعتبار کنند و این فرمولی که ما مصوب کردیم، پایه‌ای برای سایر نقاط کشور شده‌است. گزارشی هم داریم که حدود ۹۰درصد پروژه‌های سال۹۴ اجرایی شده و جلو رفته‌است.

 

در حوزه بهداشت یکی دیگر از معضلات کلان‌شهرها مسئله زباله‌هاست. این موضوع مستقیم به محیط‌زیست شهروندان بازمی‌گردد. چه کارهایی در این‌خصوص انجام داده‌اید؟

در سطح شهر مشهد روزانه هزار و ۷۰۰تن زباله جمع‌آوری می‌شود و از این میزان، ما ۵۰۰تن را فراوری می‌کنیم، ولی الباقی را روزانه همان‌طور که هست دفن می‌کنیم و این بزرگ‌ترین آسیب به شهر است. ما به دنبال این هستیم و پیشنهادهایی هم ارائه شده که بتوانیم از سیستم زباله‌سوز برای جلوگیری از این زیان وارده به محیط‌زیست بهره ببریم و جلو دفن را بگیریم.

این را هم اضافه کنم که سامان‌دهی انبارهای ضایعات در سطح شهر هم به بهداشت شهر مرتبط است و الان با سرمایه‌گذار مذاکره کرده‌ایم که انبارهای ضایعات را سامان‌دهی کنیم.

 

ما چند مجموعه ضایعاتی در سطح شهر داریم؟ برای این‌ها چه برنامه‌ای دارید؟

تمام ضایعاتی‌های سطح شهر را جمع کنیم تا در یک زمین ۳۰هکتاری بروند و تجمیع شوند و ما هم بدانیم چه اتفاقی آنجا می‌افتد. طبق قراردادی که با سرمایه‌گذار داریم، کمیسیون تصویب کرده و در حال اجرایی‌شدن است. این انبارهای ضایعاتی چهره شهر را زشت کرده‌اند. ضمن اینکه مخاطراتی هم دارند. ما الان در شهر حدود ۵۰۰ انبار ضایعاتی داریم که یکی از آسیب‌های شهر ماست.

 

به نظرم، در زمینه برقراری بهداشت در سطح شهر و رعایت حدنصاب آن سرتان خیلی شلوغ باشد. باید معضل نخاله‌های ساختمانی را هم به این‌ها اضافه کنید که دفن آن خاک را به نابودی کشانده‌است.

بله، متاسفانه یکی دیگر از مسائل بودجه سال۹۴ جمع‌آوری نخاله‌های ساختمانی بود و برنامه این است که این نخاله‌های ساختمانی به‌عنوان زباله در نظر گرفته‌نشود و دوباره بتوانیم این‌ها را هم به چرخه بازگردانیم. با کمال تاسف، الان نخاله‌ها دفن می‌شود و وقتی دفن شود، طبیعتا هیچ بهره‌برداری از زمین صورت نمی‌گیرد و زمین آلوده می‌شود. صدها تن نخاله را در زمین دفن می‌کنیم و داریم زمین‌های اطراف شهر را آلوده می‌کنیم. در حال حاضر، بازدیدهایی با حضور کارشناسان داشتیم و شرکت‌هایی برای مذاکره و عقد قرارداد آمده‌اند که بتوانیم این‌ها را فراوری کنیم.

 

در خصوص جمع آوری زباله‌های خطرناک و عفونی چه می‌خواهید بکنید؟ بالاخره چه زمانی می‌خواهید با بیمارستان‌ها سر این معضل به تفاهم مشترک برسید؟

قانونا وظیفه بیمارستان‌هاست که باید زباله‌های خود را تدبیر کنند، اما الان این مسئولیت به عهده شهرداری‌ها افتاده‌است. اصلا متولیان سلامت خودشان غیربهداشتی عمل می‌کنند. هزینه‌ای که برای ما هست خیلی بالاست. سرمایه‌گذاری آورده‌ایم که زباله‌های بیمارستانی را همان‌جا جمع کنیم و تبدیل به انرژی کنیم و بتوانیم به نحو مطلوبی برای آن چاره کنیم. متاسفانه در این حوزه همکاری بیمارستان‌ها و مراکز درمانی و پزشکان خوب نیست. می‌دانید که پزشکان عوارضی به شهرداری نمی‌دهند و بابت تجاری‌هایی که ایجاد کرده‌اند، ساختمان‌های مسکونی چندطبقه‌ای که تبدیل به مطب می‌کنند و مشکلات ترافیکی مختلفی که ایجاد می‌کنند هیچ هزینه‌ای نمی‌پردازند. ما آسیب داریم و این‌ها باید حداقل در زباله‌هایشان بیایند همکاری کنند.

 

مگر قانون نداریم و مگر این‌قدر بی‌حساب است که دربرابر قانون تمکین نکنند؟

خب، متاسفانه در اجرا مقداری مقاومت می‌کنند. کارگروهی با سازمان نظام پزشکی و بهداشت تشکیل شده و جلساتی برگزار شده و داریم ادامه می‌دهیم که عملیاتی بشود. ما در قانون داریم که هزینه تمام‌شده پسماند را بگیریم. الان ما ۲۰درصد این هزینه را می‌گیریم و باز هم مخالفت‌هایی صورت می‌گیرد.

 

برای ادامه پروژه کمربند سبز مشهد چه می‌خواهید بکنید؟

عرض کنم که خیلی از این ستادها و جلسات تصمیم‌گیری می‌کنند، ولی در نهایت، می‌گویند شهرداری، شما اجرا کن. تمام دستگاه‌ها متولی‌اند برای حفاظت از این مناطق، از نهادهای انتظامی گرفته تا محیط‌زیست، اما در نهایت، بار روی دوش شهرداری می‌افتد. شهرداری، شما نیرو بگذار، شما بازرسی کن، شما تخریب کن، شما بساز، شما هزینه کن، درخت بکار و... بعد، در رویه‌های اجرایی هم سنگ‌اندازی‌هایی انجام می‌شود.

***

سامان‌دهی روزبازارها و شب‌بازارهای سطح شهر

در راستای حمایت از تولید داخلی تبصره داریم که فروش کالاهای خارجی در بازارهای خودمان را کاهش بدهیم و جلو این را بگیریم. این‌ها پیمانکاری به بهره‌برداران واگذار شده و آن‌هایی که قبلا قرارداد داشتند که باید در جهت اصلاح آن حرکت کنیم. 

سال گذشته هم این نکته مدنظر بود و کاهش خوبی داشتیم و امسال مجددا مصوبه را تاکید کردیم که عملیاتی شود. نکته دیگر سامان‌دهی روزبازارها و شب‌بازارهای سطح شهر است. بررسی‌هایی انجام شد که واقعا فلسفه وجود این بازارها چیست؟ هدف این است که ما به اقشار نیازمند و آسیب‌پذیر جامعه کمک کنیم که این‌ها در خیابان‌ها رها نباشند. 

بیشترین مراجعات ما به شورا به دلیل بیکاری است. ما آیین‌نامه‌ای مصوب کردیم در سال۹۴ و طبق این آیین‌نامه مقرر کردیم اولویت اول ما توجه به افراد آسیب‌پذیر جامعه است. در ابتدا باید به این‌طور افراد کمک کنیم. حتی گفتیم افراد تحت‌پوشش کمیته امداد و تحت‌پوشش بهزیستی برای حضور در این بازارها نسبت به سایر افراد ۵۰درصد کاهش هزینه داشته‌باشند. 

همین موضوع حدود ۳میلیاردتومان درآمدهای سازمان را کاهش داد، اما هدف ما دریافت درآمد نبود. هدف سامان‌دهی بود که آسیب‌های اجتماعی را کاهش دهیم. 

نکته دیگر توجه ویژه‌ به تولیدات داخلی است. گفتیم برای عرضه تولیدات داخلی، بازار در اختیار افراد می‌گذاریم و حتی برای تولیدکنندگان هم تخفیفات ویژه‌ای در نظر گرفتیم. ما بستر را آماده کرده‌ایم وحالا نوبت تشکل‌هاست که بیایند و درخواست خود را مطرح کنند. باید مثلا کمیته امداد یا بهزیستی بیاید و تقاضای بازار کند.

***

به دنبال متعادل کردن سرانه فضای سبز هستیم

ما در دو سال گذشته هرسال تقریبا یک‌متر به سرانه فضای سبز اضافه کردیم، از کمربند سبز شمالی و جنوبی و کال کشف گرفته تا توسعه فضای سبز داخل شهر. همچنین ما در نقاط مختلف شهر نوعی بی‌عدالتی در توسعه فضای سبز داشتیم و سرانه‌های فضای سبزمان در مناطق مختلف متفاوت است. سرانه فضای سبزمان حدود ۱۳متر است که باید به این عدد برسیم، ولی این سرانه به‌صورت نامتوازن است؛ یعنی در برخی مناطق ما سرانه فضای سبزمان ۵۰متر است و در برخی جاها، مثل مناطق۲ و ۳ و ۴ و ۵ و ۶ زیر ۳متر است و این نشان می‌دهد نسبت به برخی مناطق شهر کم‌توجهی شده‌است. پس ما می‌خواهیم سرانه را مقداری متعادل کنیم. ما امسال در شورا ۶۰ میلیاردتومان به اعتبارات سرانه فضای سبز اضافه کردیم و این افزایش با نگاه گسترش فضای سبز در مناطق کم‌برخوردار بوده‌است.

در حوزه کمربند سبز شمالی و جنوبی کارهای بسیار خوبی انجام داده‌ایم. شهروندان روزهای تعطیل اگر به ارتفاعات جنوب مراجعه کنند، می‌بینند چه اتفاقاتی در حال رخ‌دادن است. جنگل‌کاری‌هایی که انجام می‌شود توسعه‌های خوب و ادامه‌داری است. تصرفات غیرقانونی و ویلاسازی‌هایی که بود همه تخریب شده یا در حال تخریب است.

من این را بگویم که ما نسبت به سرانه کشوری در حد مطلوبی هستیم. خاطرتان هست سال۹۴ که همایشی در کیش برگزار شد شهرهای ایران را بررسی کردند و سازمان پارک‌های مشهد رتبه اول در کشور اعلام شد؟ ولی نباید به این موضوع بسنده کنیم. ما هرچه در حوزه فضای سبز کار کنیم باز هم کم است. قطعا هم به‌زیبایی شهر کمک می‌کند و در رضایت شهروندان موثر است.

***

◄ کمال سرویها/نایب رئیس شورای اسلامی مشهد

عملکرد کمیسیون خدمات شهری را در یک‌سال گذشته چگونه ارزیابی می‌کنید؟

کمیسیون خدمات شهری در یک سال گذشته از تجربیاتی که به دست آورد استفاده کرد. این تجربیات هم در بازدیدها از پروژه‌ها و هم در پیگیری مصوبات تاثیر بسزایی داشت. 

باتوجه به تعامل سازنده‌ای که میان معاونت خدمات شهری شهرداری و مدیران‌عامل سازمان‌های مرتبط ایجاد شده، هرکدام از این سازمان‌ها مشکلات و معضلات خود را به کمیسیون خدمات شهری ارائه می‌دهند و اعضای این کمیسیون هم در جلسات علنی و غیرعلنی از خواسته‌های آن‌ها حمایت می‌کنند. این روحیه تعامل مثبتی که ایجاد شده می‌تواند در نهایت، در جهت تحقق منافع مردم شهر باشد.

از فعالیت‌های کمیسیون خدمات شهری می‌توان توجه به مناطق غیربرخوردار شهر را مثال زد. در این کمیسیون، گفتیم حتی در صورت نیاز، واحدهای مسکونی را در این مناطق خریداری کنند تا فضای سبز بیشتری ایجاد شود. 

این میزان توجه به فضای سبز در مناطق کم‌برخوردار در گذشته شهرداری بی‌سابقه بوده‌است. از این اتفاقات خوب در سال گذشته در تعامل میان کمیسیون خدمات شهری و معاونت خدمات و محیط‌زیست شهری شهرداری مشهد صورت گرفته که در نهایت، به بهبود شرایط در شهر مشهد منجر شده‌است.

 

 کمیسیون خدمات شهری چه اولویت‌هایی را پیش‌روی خود دارد؟

ما برای هر سازمانی یک‌سری اولویت‌هایی را تعریف کرده‌ایم. مثلا برای سازمان مدیریت پسماند بر مسئله جداسازی زباله از مبدا تاکید داریم. تفکیک زباله خشک از زباله تر از مبدا باید فرهنگ‌سازی شود و ضروری است که آموزش‌های لازم در این زمینه به مردم ارائه شود تا خودشان زباله‌ها را تفکیک کنند. این موضوع به منافع شهر بستگی دارد.

در سازمان پارک‌ها و فضای سبز افزایش سرانه فضای سبز را به‌عنوان اولویت تعیین کردیم و از این سازمان خواستیم که تا پایان شورای چهارم، فضای سبز را از سرانه ۱۳مترمربع به ۱۵مترمربع برساند.

اولویت سازمان فردوس‌ها آغاز به کار آرامستان رضوان است. این آرامستان برای راحتی شهروندانی که در غرب مشهد ساکن هستند ایجاد شده تا دیگر مجبور نباشند برای رسیدن به بهشت‌رضا مسافتی ۳۰کیلومتری را طی کنند. سازمان آتش‌نشانی هم باید استانداردهای ایستگاه‌های آتش‌نشانی را ارتقا دهد و خود را به استانداردهای بین‌المللی نزدیک کند. 

لوایح متعددی تهیه شده که ما از ادارات مختلف مشهد یا پروژه‌های مهم اقتصادی بخواهیم قسمتی از ساختمان خود را در اختیار سازمان آتش‌نشانی قرار بدهند تا ایستگاهی را در آنجا فعال کنیم. 

منافع ایجاد این ایستگاه هم متوجه مردم می‌شود و هم خود این ادارات و مراکز اقتصادی. به هر حال، اتفاقات خوبی در حوزه خدمات شهری افتاده که با شفاف‌سازی صورت‌گرفته، امیدوارم بتوانیم خدمات روان و راحتی را به مردم ارائه کنیم.

 

با توجه به روندی که سازمان‌های مربوط در حوزه خدمات شهری در یک سال گذشته داشته‌اند، انتظار دارید چند درصد این اولویت‌هایی که برشمردید تا سال آینده انجام شود؟

فکر می‌کنم بالغ بر ۷۰درصد مصوباتی که داشتیم اجرایی شده و ۳۰درصد باقی‌مانده در چند ماه آینده با پیگیری و بررسی‌های شورا تکمیل خواهدشد تا بتوانیم در پایان سال، ارزیابی جدی‌تری از معاونت خدمات شهری شهرداری مشهد صورت دهیم.

***

◄حسن پژمان/عضو کمیسیون خدمات شهری

در حوزه خدمات شهری که از سازمان‌های مختلفی در شهرداری تشکیل شده، سیاست‌های شورا بر این بوده که هم حفظ و توسعه فضای سبز شهر را دنبال کند و هم اینکه بتوانیم این توسعه را در همه مناطق شهری به صورت متوازن گسترش دهیم. در این خصوص، سیاست‌گذاری‌هایی شده که بخشی از آن‌ها به اجرا درآمده و بخشی دیگر طبق برنامه میان‌مدت در حال اجراست.

از اقدامات خوبی که در حوزه فضای سبز انجام شده تعویض گل و گیاه موقتی است که در یک بازه زمانی چندساله این گیاهان موقتی حذف شوند و درختان و گیاهان دائمی جایگزین آن‌ها بشوند. حالا این جایگزینی در برنامه‌های استقبال از بهار یا مراسم‌های مختلف صورت می‌گیرد. این موضوع هم تا مقدار زیادی انجام شده و هرساله گیاهان موقتی شهر کم می‌شوند و گیاهان دائمی جای آن‌ها را می‌گیرند.

در حوزه آتش‌نشانی، طبق برنامه‌ای که پیش‌بینی کرده‌ایم، سازمان آتش‌نشانی باید به استانداردهای مطلوب، هم از لحاظ تعداد ایستگاه‌ها در شهر و تعداد نیروها و هم از لحاظ زمان رسیدن به حریق، دست پیدا کند و فکر می‌کنم ظرف یکی دو سال آینده به این استانداردها برسیم. فعالیت سازمان آتش‌نشانی در حال حاضر مطلوب است و عملکرد خوبی دارد.

یکی از مشکلاتی که در بحث آرامستان‌ها داشتیم، خود بهشت‌رضا بود. گستردگی جغرافیای شهر باعث شده برای رفت‌وآمد به بهشت‌رضا مشکلات ترافیکی ایجاد شود. بنابراین، برای کاهش این بار ترافیکی، بحث بر این بود که آرامستان دیگری در سمت شمال غرب شهر ایجاد کنیم که خوشبختانه آرامستان رضوان ساخته‌شد و گمان می‌کنم تا چند روز آینده، به‌صورت رسمی کار خود را شروع کند. اگر این آرامستان خدمت‌رسانی خود را آغاز کند، به لحاظ ترافیکی و رضایتمندی شهروندان مفید خواهدبود.

در بخش میادین میوه وتره‌بار یکی از اهدافی که تعیین کرده‌بودیم توسعه بازارهای میادین بود، به دلیل اینکه شهروندان از این بازارهای ارزاق و میادین میوه و تره‌بار استقبال خوبی کردند. تنها بحثی که در این‌خصوص وجود داشت این بود که کیفیت محصولاتی که قرار است در این بازارها عرضه شود ارتقا یابد و میوه‌های ارگانیک به دست مردم برسد و هم اینکه قیمت تمام‌شده مناسب باشد. درمورد قیمت‌ها می‌شود گفت امسال نسبت به سال گذشته کاهش قیمت داشته‌ایم. البته سعی ما بر این است که میوه‌ها مستقیما از باغداران و کشاورزان خریداری شود و در بازارهای میوه وتره‌بار به مردم ارائه شود.

 سعی بر این داریم که از تابستان امسال تمامی محصولات عرضه‌شده در این بازارها تولید داخلی باشند. با این وصف، بخشی از ارتقای کیفیت این محصولات به‌عهده تولیدکنندگان داخلی است. به هر حال، شهروندان دغدغه کیفیت محصولی را که می‌خرند دارند و کیفیت این محصولات باید به شکلی باشد که با محصولات خارجی رقابت کند.

ارائه خدمات به صورت متوازن در همه مناطق شهری اولویت اصلی ما در کمیسیون خدمات شهری است و البته استاندارد این خدمات باید حفظ شود. دومین اولویت ما این است که بتوانیم تانکرهای آب غیرشربی که در سطح شهر برای آبیاری فضای سبز استفاده می‌شود حذف کنیم و آبیاری قطره‌ای را جایگزین آن کنیم.

ایجاد تصفیه‌خانه‌های محلی در چند نقطه شهر هم از دیگر اولویت‌هایی است که کمیسیون خدمات شهری به آن اهتمام دارد. همچنین استفاده از محصولات داخلی در بازارهای ارزاق و البته به‌صورت مستقیم از دیگر اولویت‌های کمیسیون است که پیگیر آن خواهیم‌بود.

 

خبرنگار: حاتم مهجوری 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی