کد خبر : 66688
/ 15:41
به بهانه برپایی نخستین گردهمایی سربازان منقضی از خدمت پشتیبانی ارتش در شمال شرق کشور؛

سربازی تنها یک دوره چند ماهه نیست!

وقتی سخن از خدمت سربازی به زبان می آید، شاید نخستین چیزی که به ذهن متبادر شود، سختی و خشکی این نوع خدمت است اما کمتر پسری است که خدمت خود را در پادگان های نظامی گذارنده باشد و کوله باری از خاطرات تلخ و شیرین زیادی را با خود به همراه نیاورده نیاورد.

سربازی تنها یک دوره چند ماهه نیست!

این خاطرات گاه تا سال های مدیدی پس از خدمت باقی می ماند و مجالی می شود برای داستان سرایی های زیبایی از شیطنت ها و جنجال های دوران جوانی. بی شک قدر این مطاع گران بها زمانی مشخص خواهد شد که از آن عبور کرده باشی و با فراق بال به روزگار گذشته نگاه کنی.

هرچند گردهمایی سربازان منقضی از خدمت پشتیبانی ارتش در شمال شرق کشور که به ابتکار فرمانده خوش فکر و خوش قریحه این یگان نظامی برای نخستین بار در مشهد برگزار شده بود، محفلی برای دور هم جمع شدن بسیاری از سربازانی شد که حالا در گیر و دار زندگی بعد از خدمت غرق شده اند، اما فعل برپایی چنین جلسه ای حاکی این نکته است که دوره سربازی تنها به چند ماه گذران عمر در پادگان ها و پا کوبیدن در میدان صبحگاه خلاصه نمی شود و این برهه بی شک یکی از موثرترین دوران های زندگی هر فرد می تواند باشد. حضور من هم در این مراسم به جز پرداختن به مباحث خبری موضوع فوق، لطف دیگر نیز داشت و یادآوری خاطرات زیادی بود که از 20 ماه خدمت در پشتیبانی ارتش در شمال شرق کشور حاصل شده است.

کاری بدیع و مبتکرانه

مرتضی یکی از سربازان منقضی از خدمت یگان پشتیبانی ارتش در شمال شرق کشور است که در سال 92 خدمت خود را تمام کرده است. او برپایی چنین مراسمی را کاری بدیع و مبتکرانه می داند و می گوید: بی شک اگر پرس و جویی از سایر یگان های نظامی در این رابطه صورت پذیرد، می توان فهمید که این گونه کارها تنها به همت فرمانده فعلی پشتیبانی منطقه پنج ارتش صورت می گیرد و در واقع کاری جدید و دوست داشتنی است.

او ادامه می دهد: احترام به سرباز و به معنای دیگر کارکنان وظیفه یک مجموعه نظامی، راندمان کار را بالا می برد و خشکی حاصل از خدمت در نظام را نیز خنثی می کند.

نگاهی فرا خدمتی

مصطفی از دیگر سربازان منقضی از خدمت سال های نه چندان دور قسمت بازرسی و هیات رئیسه پشتیبانی ارتش در شمال شرق کشور است که با تقدیر و تشکر از فرمانده پادگان و رئیس بازرسی این مجموعه می گوید: برپایی چنین مراسمی از نگاه فراخدمتی این افراد خبر می دهد و این را می گوید که فرماندهان ما نه تنها به دوره چند ماهه خدمت بلکه دقت نظری به گستره زندگی سربازان خود دارند.

وی می افزاید: این برنامه تنها برای سربازان منقضی از خدمت قسمت بازرسی و هیات رئیسه پشتیبانی ارتش در شمال شرق کشور تدارک دیده شده بود و امیدوارم این گونه همایش ها برای سایر قسمت های این مجموعه نیز برپا شود.

نگاهمان به سربازان همانند فرزندانمان است

اما فرمانده پشتیبانی ارتش در شمال شرق کشور نیز در جریان این مراسم شاد که با بذله گویی ها و بیان خاطرات سربازان منقضی از خدمت برگزار شده است، می گوید: در این پادگان نگاهمان به سربازان همانند فرزندانمان است و با این رویکرد فضایی خوب و دلچسب را سعی کرده ایم برای پرسنل ایجاد کنیم.

امیرسرتیپ دوم ستاد حسین فیروزیان با اشاره به دعوت سربازان منقضی از خدمت قسمت بازرسی و هیات رئیسه پشتیبانی ارتش در شمال شرق کشور که در بازه زمانی سال های 80 تا 95 خدمت خود را گذارنده اند، می افزاید: سال های جوانی، سال های بسیار طلایی عمر هر انسان است و باید از آن به به بهرتین شکل ممکن استفاده کرد.

وی خاطرنشان می کند: در همین راستا در این یگان نظامی برنامه های مختلفی را همچون جشن سربازان دوقلو، سربازان متاهل و سربازان نمونه را برگزار کرده ایم و در آینده نیز برنامه های مشابهی را در این راستا اجرایی خواهیم کرد.

در پایان این مراسم تندیس هایی به رسم یابود از سوی امیرسرتیپ حسین فیروزیان فرمانده و سرهنگ علوی، رئیس بازرسی پشتیبانی ارتش در شمال شرق کشور به سربازان حاضر اهدا شد.

خبرنگار: بنیامین یوسف زاده

 

 

 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی