کد خبر : 66849
/ 22:54
انشعابات غیر مجاز عامل قطعی آب مشترکان مجاز؛

مشکل کم‌آبی حاشیه مشهد ۱۰روزه حل می‌شود

در پیگیری این موضوع، ابتدا موضوع را از شرکت آب و فاضلاب مشهد پیگیری کردیم و سپس به سراغ مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی رفتیم.

مشکل کم‌آبی حاشیه مشهد ۱۰روزه حل می‌شود

«در بولوار توس، توس٩۵ مشکل آب داریم. در ماه مبارک رمضان از بی‌آبی، شب‌ها هم باید روزه بگیرم. کسی نیست رسیدگی کند.»، «آیا توی این بحران بی‌آبی لازمه چمن‌های بوستان نقلی قاصدک توی جاهدشهر رو روزی دوبار (صبح و ظهر)به‌صورت غرق‌آبی آبیاری کنن؟»،«مشکل آب در اینجا بیداد می‌کند، چرا کسی به داد ما نمی‌رسد؟ بولوارتوس، توس٩۵ امیرآباد.»، «روستاهای اطراف مشهد چون کال زرکش مشکل آب دارند، لطفا پیگیری کنید.»

ز که در این رابطه محمدزاده مدیر روابط عمومی این شرکت، با بیان اینکه تا توس۹۲ جزو محدوده خدماتی شرکت آب و فاضلاب مشهد است، گفت: پس از توس۹۲ و همچنین روستاهای اطراف مشهد از سوی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان خدمات‌رسانی می‌شوند و این موضوع را باید از آنان پیگیری کرد.

وی خاطرنشان کرد: در مشهد ما فعلا با مشکل آب مواجه نیستیم اما لازم است مشترکان به دلیل کمبود منابع آبی، صرفه‌جویی در مصرف خود داشته باشند تا در آینده با مشکلی مواجه نشویم.

 

به ازای هر مشترک مجاز دو مشترک غیرمجاز وجود دارد

مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی در پاسخ به شهرآرا در این باره گفت: مشکل بی‌آبی توس۹۵ بحث کمبود آب نیست بلکه مشکل وجود مشترکان غیرمجاز است. چرا که به ازای هر مشترک مجاز، دو مشترک غیرمجاز در این محدوده وجود دارد و باعث قطعی آب مشترکین می‌شود.

موسوی با اشاره به مشکل کمبود آب در حاشیه شهر مشهد اظهار کرد: مشکل بی‌آبی در حاشیه شهر مشهد نیز به همین دلیل است. ما به تعداد ۶روستایی که در حاشیه شهر مشهد داریم، به صورت دو مجتمع، آب مورد نیاز و حتی بیشتر داریم، اما به دلیل وجود انشعابات غیرمجاز در ویلاها و باغ‌ها و همچنین ساخت غیرمجاز ساختمان‌های چند طبقه که حتی ارتفاع آن از منبع آب هم بالاتر می‌رود، با کمبود آب در این محدوده‌ها مواجه شده‌ایم. وی در ادامه افزود: شرکت آب و فاضلاب روستایی استان، با توجه به کم‌آبی در حاشیه شهر مشهد در حال فراهم کردن زیرساخت لازم برای گرفتن یک انشعاب از آب مشهد به بخش‌هایی از روستاهای اطراف مشهد است که با اجرای آن مشکل کم آبی در روستاهایی چون زرکش و همچنین توس۹۵ حل خواهد شد.

موسوی خاطرنشان کرد: متاسفانه ساخت و ساز غیرمجاز آن‌قدر در این محدوده‌ها صورت گرفته که باعث شده فشار آب کم شود و حتی به طبقه دوم هم نرسد. به گفته مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان، به‌زودی انشعابی از آب شهر مشهد وصل می‌شود. وی خاطرنشان کرد: حدود دو کیلومتر لوله‌گذاری در حال انجام است که با اجرای آن ظرف مدت ۱۰روز آینده مشکل کم آبی حاشیه شهر مشهد حل خواهد شد.

 

تزریق آب مشهد به حاشیه شهر 

موسوی همچنین تاکید کرد: شرکت آب و فاضلاب روستایی به دنبال شناسایی مشترکان غیر مجاز است و با آن‌ها برخورد قانونی صورت خواهد گرفت چرا که باعث ایجاد اختلال در شبکه آب‌رسانی به مشترکان شده است. وی ادامه داد: به دلیل استفاده مشترکان غیرمجاز، شرکت آب و فاضلاب روستایی اقدام به خریداری آب شهری کرده است تا با تزریق آن به حاشیه شهر مشهد، مشکل بی‌آبی آن‌ها حل شود. 

موسوی در خصوص استفاده برخی افراد از پمپ روی کنتور آب گفت: پمپ‌ها هم جزو تاسیسات غیرمجاز محسوب می‌شوند که مشترکان نباید از آن استفاده کنند و در صورت شناسایی برخورد لازم با متخلفان صورت خواهد گرفت.

 

خبرنگار: محمدزاده

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی