کد خبر : 67109
/ 09:41
اندر احوالات کیفیت پوشالی یورو٢٠١۶

شما اشتباهی فوتبالیست شدی!

پیش از این برخی به‌اصطلاح چهره‌های فوتبالی که همواره سعی دارند فوتبال اروپا و کیفیتش را بزنند توی سر بازیکنان و لیگ ما، مدام از کیفیت تیم‌های اروپایی می‌گفتند و آن را بدون نقض نشان می‌دادند. اما یورو ٢٠١۶؛ چهره واقعی فوتبال اروپا را نشان داد.

شما اشتباهی فوتبالیست شدی!

ارژنگ حاتمی- پیش از این برخی به‌اصطلاح چهره‌های فوتبالی که همواره سعی دارند فوتبال اروپا و کیفیتش را بزنند توی سر بازیکنان و لیگ ما، مدام از کیفیت تیم‌های اروپایی می‌گفتند و آن را بدون نقض نشان می‌دادند. اما یورو ٢٠١۶؛ چهره واقعی فوتبال اروپا را نشان داد.
﷯ دعوای تماشاگران: تماشاگران در یورو٢٠١۶ قبل از هر بازی، در حین بازی و بعد از بازی، به‌خوبی از خجالت هم درآمدند که در این میان بایستی تبریک گفت به هواداران روسیه که ٢٠٠نفری توانستند جلوی هزاران تماشاگر انگلیسی ایستادگی کنند. اگر تیم فوتبالشان با همین قدرت ظاهر می‌شد، مطمئنا نه‌تنها می‌توانستند از گروهشان صعود کنند بلکه می‌توانستند در این دوره از بازی‌ها جام‌قهرمانی را هم کسب کنند.
﷯ نارنجک‌دستی: ما پیش از این تصور می‌کردیم نارنجک‌دستی یکی از دستاوردهای خودمان است و در دیگر نقاط جهان، ترقه (آن هم از نوع کبریتی‌اش) می‌ترکانند، اما تماشاگران کرواسی نشان دادند که آن‌ها نیز به دانش تهیه نارنجک‌دستی دست پیدا کرده‌اند. احتمال می‌دهیم دانش دستیابی به نارنجک‌دستی توسط برانکو که عمری در ایران است به خارج از مرزها رفته و به دست تماشاگران کروات رسیده‌است. از مسئولان تقاضا می‌شود بیشتر حواسشان به برانکو باشد.
﷯ کیفیت چمن: در لیگ ما نهایتش آن است که یک تیم ببازد و سرمربی‌اش بگوید مشکل از چمن ورزشگاه بوده، منتها اصلا سابقه نداشته یک تیم هم ببرد و هم آن‌قدر چمن بد بوده باشد که بیاید و از کیفیت آن انتقاد کند. در بازی‌های یورو٢٠١۶ این اتفاق افتاد و سرمربی فرانسه از وضعیت چمن ورزشگاه انتقادهایی اساسی کرد. باز خوب است آنجا آن‌همه باران می‌بارد و یک چمن درست و حسابی ندارند، اگر آنجا هم آب بود، اما کم بود، چه می‌کردند؟
﷯ کیفیت توپ: آخرین ترکیدگی توپی که در ذهن داریم، برمی‌گردد به دهه٧٠ و زمانی‌که توپ هفت‌جلدمان به زیر چرخ‌های کامیون رفت، یعنی حتی این اتفاق در بازی‌های دسته٢ و زیرگروه خودمان هم نیفتاده است.
شنیده‌ها حاکی از آن است که فرانسوی‌ها برای اینکه هزینه‌هایشان کاهش پیدا کند، به‌صورت فله‌ای اقدام به واردات توپ از چین کرده‌اند.
﷯ کیفیت پیراهن‌ها: بازی سوئیس و فرانسه پاسخی محکم بود به آن دسته از افرادی که طی این مدت به کیفیت پیراهن‌های تیم‌ملی تاختند و این پیراهن‌ها را در حد زیرپوش می‌دانستند و حتی برخی معتقد بودند فدراسیون این لباس‌ها را از روی دیوار مهربانی فیفا برداشته است.
در بازی سوئیس و فرانسه، لباس چندتن از بازیکنان سوئیس به شکل خیلی تابلویی پاره شد. همین کارها را می‌کنند بعد می‌گویند چرا در دقیقه فلان بازی، صحنه‌های مربوط به N دقیقه قبل، برای Nمین‌بار پخش می‌شود. بالاخره این بازی‌ها را خانواده تماشا می‌کند، خوبیت ندارد.
﷯ ادبیات مربی‌ها: ما این‌همه مربی بااخلاق و بامزه داریم که وقتی صحبت می‌کنند انسان ریسه می‌رود. نمونه‌اش فیروز کریمی که نه‌تنها یک‌بار در جشنواره فیلم کمدی «گل‌آقا» جایزه گرفت، بلکه این روزها در مسابقه «خانواده باحال» خندوانه هم حضوری جدی دارد؛ در نقطه مقابل نگاهی بیندازید به ادبیات «دشان»، با آنکه تیم فرانسه به عنوان تیم اول از گروهش صعود کرده، منتها دشان به دلیل نداشتن اعصاب درست و حسابی (که احتمالا به دلیل قطع یارانه‌هایش می‌باشد.) گفته‌است: «کور نیستم، می‌بینم که می‌توانیم بهتر از این باشیم.»
﷯ ادبیات بازیکن‌ها: بی‌اعصاب بودن در یورو٢٠١۶، فقط مختص تماشاگران و سرمربی‌ها نیست، بازیکنان هم حال و روز خوشی ندارند. مدافع اسلواکی از تقابل با دانیل استوریج گفته‌است: «لازم باشد با لگد استوریج را می‌زنم.»، واقعا به کجا می‌رویم؟ این بود اهداف ما از ورزش؟ طرف را می‌خواهی با لگد بزنی؟ شما اشتباهی فوتبالیست شدی، می‌رفتی در یکی از مسابقات رزمی شرکت می‌کردی و ٢۴ساعته به حریفت لگد می‌زدی، این‌طوری راحت‌تر نبودی؟
﷯ همین کیفیت پایین یوور٢٠١۶ در مقایسه با لیگ‌برتر خودمان باعث شده‌ است که این روزها حضور فردوسی‌پور در برنامه‌‎های ورزشی شبکه٣ کمرنگ‌تر شود. طبق شنیده‌های ما، گزارشگران بازی‌های این جام را به هم پاس می‌دهند و بیشتر دوست دارند بازی تیم‌های «لونه به لونه» و «تشتک‌سازی دارغوزآباد» را گزارش کنند تا بازی‌های سطح پایینی همچون بازی تیم‌های اسپانیا و آلمان و ایتالیا و... .

 
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی