کد خبر : 67201
/ 10:44
راه های لاغر شدن تمامی ندارند

عسل بخورید لاغر شوید

عسل همواره یکی از خوراکی‌های محبوب‌ آشپزی و در عین حال داروی تسکین بسیاری از بیماری‌ها بوده است.

عسل بخورید لاغر شوید

بررسی‌ها نشان می‌دهد خوراکی‌هایی که حاوی مقادیر زیادی قند فروکتوز هستند مانند عسل، علاوه بر آنکه بنیه فرد را تقویت می‌کنند، خاصیت چربی‌سوزی نیز دارند. به علاوه عسل مانند یک محرک سوختی کبد را وادار به تولید گلوکز می‌کند. این حجم از گلوکز مقدار قندخون را در مغز بالا نگه داشته و آن را وادار می‌کند که دستور آزاد شدن هورمون‌های چربی‌سوز را به بدن مخابره کند.

عسل از جمله مواد خوراکی است که برای سلامتی فواید زیادی دارد که از مهم‌ترین آن‌ها کمک به کاهش وزن است. طبق بررسی‌های انجام شده مصرف یک قاشق غذاخوری عسل پیش از خواب در کنار یک رژیم غذایی سالم تاثیر بیشتری بر کاهش وزن دارد.

به گفته پزشکان برای آنکه رژیم غذایی حاوی عسل کارآیی بیشتری داشته باشد، آن را در رژیم غذایی روزانه جایگزین شکر کنید. همچنین اضافه کردن سه قاشق غذاخوری عسل به آب گرم و خوردن آن پیش از خواب و انجام فعالیت‌ بدنی کافی در کاهش وزن تاثیرگذار است. پزشکان معتقدند وقتی که عسل پیش از خواب مصرف شود، بدن در ساعت‌های اولیه خواب، فرآیند چربی‌سوزی را شروع می‌کند.

البته توجه به این نکته ضروری است که برای بهره‌مند شدن از تاثیر عسل بر کاهش وزن، مصرف آن به تنهایی کافی نیست؛ بلکه برای رسیدن به نتیجه مطلوب اقدامات دیگری چون جایگزین‌کردن عسل به جای شکر در رژیم غذای روزانه، حذف تنقلات غیرمفید از وعده‌های غذایی، مصرف کربوهیدرات‌های غیرفرآوری شده، مصرف به اندازه پروتئین‌ها و میوه‌ها به اندازه‌ای که باعث افزایش قندخون نشود، ضروری است.

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی