کد خبر : 67252
/ 22:24
نگاهی به ورودی و خروجی‌های سیاه‌جامگان؛

جورچین کاظمی!

شانزدهمین دوره لیگ برتر فوتبال با آغاز تمرینات همه تیم‌های حاضر در این مسابقات عملا آغاز شده است.

جورچین کاظمی!

رقابت سخت ۱۶تیم برای قهرمانی یا نیفتادن، چند روزی است استارت خورده و در این میان دو نماینده فوتبال خراسان رضوی هم کار خود را آغاز کرده‌اند. پدیده که برای سومین سال می‌خواهد لیگ برتر را تجربه کند، از اردوی تهران برگشته و سیاه‌جامگان در حالی شروع کرده که این روزها تمرینات این تیم محل رفت و آمد انواع و اقسام بازیکنان شده است. مشکی‌ها که تقریبا از همه تیم‌های دیگر دیرتر استارت زده‌اند، با چندین و چند بازیکن هم قرارداد بسته‌اند.

 

خانه‌تکانی کاظمی

فرهاد کاظمی برای فصل جدید یک خانه‌تکانی اساسی کرده است. او که نشان داده ذائقه متغیری دارد، امسال در شرایطی تمریناتش را شروع کرده که عذر ۱۷بازیکن خود را خواسته و به جای آن‌ها تا این لحظه(دیروز) با ۱۴بازیکن جدید قرارداد بسته است. بدین ترتیب سرمربی ابقاشده سیاه‌جامگان فقط هشت بازیکن از جمع بازیکنان سال گذشته خود را حفظ کرده است که چهار نفر سهمیه بزرگسال و چهار نفر سهمیه ۲۳ سال هستند. کاظمی در نیم‌فصل سال قبل هم که به سیاه‌جامگان آمد محسن فروزان، امید تیزرو، محمدرضا بازاج، تونیک داوودیان، داسیلوا، امید سینگ، محسن دلیر، پیمان میری و بابک مرادی را کنار گذاشت و به جای آن‌ها مهدی جعفرپور، محسن آقایی، پدرام اسماعیلیان، سه بازیکن خارجی، حسین کریمی، مهدی مناری، میلاد نوری و حمیدرضا علی عسگر را آورد که امسال از این جمع ۱۰نفره هم شش نفر را خط زده است.

 

خط‌خورده‌های کاظمی

فهرست بازیکنان خط‌خورده فرهاد کاظمی بلندبالاست. سه بازیکن خارجی به همراه ۱۳نفر دیگر مورد پسند کاظمی نبوده‌اند تا معلوم شود او فصل گذشته با وجود تغییرات زیاد در نیم‌فصل، باز هم تیمی که می‌خواسته را در اختیار نداشته است! رضا عنایتی، میلاد صفایی، سالار افراسیابی، میلادنوری، مهدی جعفرپور، مهدی مناری، فرزاد زامهران، بهروز افشار، محمدحسن عین‌افشار، سعید واسعی، حسین کریمی، ایمان موسوی وعلیرضا نقی‌زاده بازیکنانی هستند که مورد نظر کاظمی نبوده‌اند. خط خوردن بازیکنان بومی خوب تیم مثل بهروز افشار، سالار افراسیابی، عنایتی و بازیکنان آینده‌دار خراسانی مثل سعید واسعی از نکات تامل‌برانگیز این فهرست است.

 

تازه‌واردهای گمنام

در میان بازیکنان تازه‌وارد مشکی‌ها آشناترین نام، محمدرضا خانزاده است. مدافع دو فصل قبل پرسپولیس که بعد از حضور در تیم ملی و یافتن جایگاه فیکس در پرسپولیس، ناگهان سیر نزولی پیش گرفت و سال گذشته بازیکن ذخیره فولاد خوزستان بود. این بازیکن به همراه ایوب کلانتری (هافبک‌ از تراکتورسازی) سیف‌اللهی(هافبک از استقلال خوزستان) رضا درویشی (هافبک از ملوان) و ابراهیم کریمی(دفاع از راه‌آهن) سهمیه‌های لیگ برتری سیاه‌جامگان را تشکیل داده‌اند تا این تیم فقط یک سهمیه دیگر بزرگسال داشته باشد. البته گفته می‌شود خانزاده از نیم‌فصل آزاد بوده و سهمیه محسوب نمی‌شود که در این صورت دو جا برای کاظمی خالی خواهد شد. یکی از این دو جای خالی احتمالا توسط قدیمی‌پور گلر سوم پرسپولیس پر می‌شود که البته او هم چون برای این تیم در لیگ برتر بازی نکرده گفته شده لیگ برتری محسوب نمی‌شود.

در مجموع باید گفت سیاه‌جامگان شاکله سهمیه نفرات لیگ برتری خود را گرفته و نهایت یک یا دو جای دیگر دارد. آن ها سوای این نفرات، عباس عسگری، عباس کاظمیان، امیر حسین حتم لو، فرشاد هاشمی، میلاد شکرزاده، امیرحسین موسی‌زاده، اصغر جعفری، مرتضی رنجبر و امین شجاعیان را هم به خدمت گرفته که یا سهمیه زیر ۲۳ سال هستند یا لیگ یک.

 

۸نفری که مانده‌اند

درلیست این فصل کاظمی فقط هشت نفر از بازیکنان سال قبل مانده‌اند. علی عسگر، میثم حسینی و مصطفی احمدی به عنوان سه بزرگسال، صدقی، شربتی و ناصری به عنوان سه بومی زیر ۲۳ سال و محسن آقایی و اسماعیلیان دو غیر بومی زیر ۲۳ سال.

 

خبرنگار: حمیدرضا معصومیان

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی