کد خبر : 68501
/ 13:56
شهرآرا از بازاریابی محصولات خارجی در نمایشگاه خودروی مشهد گزارش می‌دهد

چینی‌بازهای بازار خودرو

شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی خودرو و صنایع وابسته در مشهد در حالی به کار خود پایان داد که گزارش میدانی شهرآرا از این نمایشگاه نشان می‌دهد در سالی که قرار بود از تولیدات ملی حمایت شود، این نمایشگاه به محلی برای عرضه قطعات یدکی چینی و بازاریابی محصولات خارجی مبدل شده‌بود، به طوری که بیشتر غرفه‌ها در اختیار عرضه‌کنندگان محصولات خارجی قرار داشت.

چینی‌بازهای بازار خودرو

﷯ 

رقابت خارجی‌ها برای کسب بازار ایران

در بدو ورود به نمایشگاه و نگاهی به حضور پررنگ خودروهای چینی توجه هر مراجعه‌کننده‌ای را جلب می‌کرد. در نمایشگاه امسال بر خلاف نمایشگاه سال گذشته که شرکت های چینی برای به دست آوردن بازار اقدام به تخفیف تا ٣٠درصد ارزش خودرو کرده و یک خودرو را تا ٧٠درصد قیمت قسطی واگذار می کردند، در نمایشگاه امسال از این خبرها نبود .

به نظر می رسد مهم ترین دلایل این مسئله ممانعت از ورود خودروسازهای کشورهای آسیای که خودروهای ارزان قیمت عرضه می کنند،اعلام قیمت بالای ٨٠میلیون تومان خودروهای جدیدی که قرار است دو خودروساز بزرگ با توافقاتی که با شرکت های فرانسوی منعقد کرده اند بسازند و ناتوانی طبقه درآمدی متوسط رو به پایین جامعه برای خرید آن ها و مجبور شدن به خرید خودروهای چینی با توجه به حذف پراید در آینده نزدیک و فروش قسطی ١١٠هزار خودرو در سال گذشته و تکرار نشدن این مسئله، موجب شده شرکت های چینی مطمئن شوند که بدون تخفیف می توانند سهم قابل توجهی از بازار ایران را به دست آورند.

برای بررسی بیشتر به یکی از این غرفه‌ها مراجعه کردم. مسئول غرفه که در حال عرضه خودروی کره‌ای است، با بیان اینکه «بعد از برجام، وضعیت عرضه محصولات کره‌ای بهتر شده‌است»، گفت: تا قبل از این، بیشتر چینی‌ها می‌توانستند در بازار ایران حضور داشته‌باشند، اما بعد از برجام، شرکت‌های کره‌ای سعی می‌کنند بازار ایران را به دست بیاورند. از این رو، افزایش صادرات محصولات خود به ایران را در دستور کار قرار داده‌اند.

وی تصریح کرد: در ارتباطاتی که با کره ای‌ها داریم، آن‌ها به ما تاکید کردند به‌عنوان نمایندگی آن‌ها بتوانیم سهم این شرکت‌ها را در بازار ایران بالا ببریم. وی در پاسخ به این سوال که خدمات پشتیبانی و تامین قطعات خودرو‌ها چگونه است، گفت: تامین قطعات از کره صورت می‌گیرد و ما قصدی برای همکاری با شرکت‌های ایرانی نداریم.کمی جلوتر، به یکی از غرفه‌های عرضه‌کننده قطعه خودرو سر زدیم. حسینی، مسئول غرفه، خود را واردکننده قطعات چینی معرفی کرد و گفت: در این نمایشگاه، شرکت‌های بازرگانی قطعات وارد می‌کنند، غرفه دارند و برای خودشان بازاریابی می‌کنند. وی افزود: شاید بتوان گفت که ٨٠درصد فضای نمایشگاه در اختیار محصولات خارجی است.وی تاکید کرد: به دلیل اینکه قیمت قطعات چینی ارزان‌تر از قطعات داخلی است، تولیدکنندگان نیز برای خرید، زیاد به ما مراجعه می‌کنند. حسینی در‌خصوص همکاری بین قطعه‌سازان ایرانی و چینی به نکته جالبی اشاره کرد. او گفت: ایرانی‌ها می‌روند چین و سفارش محصول با بسته‌بندی با نوشته فارسی می‌دهند. بعد رویش می‌نویسند ساخت داخل. این یکی از همکاری‌های تنگاتنگ شرکت‌های ما با چینی‌هاست.

بعد از جستجویی در میان غرفه‌ها، به یکی از تولیدکنندگان ایرانی که از تبریز به مشهد آمده‌بود برخوردم. او در ابتدا با انتقاد از فضای نمایشگاه که در اختیار شرکت‌های خارجی قرار گرفته‌است، گفت: در سالی که به نام «اقتصاد مقاومتی» مزین شده‌است، به جای اینکه فضای لازم برای عرضه کالاهای داخلی را فراهم کنیم، نمایشگاهی برای عرضه محصولات خارجی ایجاد کرده‌ایم تا آن‌ها بتوانند به‌راحتی بازاریابی کنند.وی افزود: اگر برجام برای تولیدکنندگان خارجی فایده نداشته، برای تولیدکنندگان خارجی این فرصت را فراهم کرده‌است که ایران را به بازار محصولات خود مبدل کنند. وی تاکید کرد: ما از دولت حمایت نمی‌خواهیم. فقط می‌گوییم جلوی واردات بی‌رویه قطعات بی‌کیفیت چینی خودرو را بگیرد تا تولیدکنندگان ایرانی بتوانند به حیات خود ادامه دهند.

﷯ 

مهجوریت تولیدکنندگان داخلی در نمایشگاه

همچنین ضیایی، یکی دیگر از تولیدکنندگان داخلی قطعات خودرو، نیز با انتقاد از اختصاص‌دادن فضای نمایشگاه به واردکنندگان قطعات خارجی، گفت: وقتی پای خرید قطعات داخلی می‌شود، دو شرکت معروف خودروساز از ما صدها استاندارد و تست می‌خواهند، اما همین‌ها از شرکت‌های خارجی با هر کیفیتی قطعه وارد می‌کنند.

وی افزود: درخواست ما این است که دولت شرکت‌های خودروساز را موظف به خرید قطعه از تولیدکننده داخلی کند. وی بیان داشت: همین حالا از ما محصولات چندانی نمی‌خرند. تا چندی دیگر، به بهانه تولید خودروهای جدیدی که قرارداد آن‌ها را با شرکت‌های فرانسوی بسته‌اند، همین خرید اندک خود را نیز قطع کرده و می‌روند از خارجی‌ها قطعه خودرو خریداری می‌کنند.وی با انتقاد از واردات بی‌رویه قطعات چینی خودرو گفت: باید از ورود قطعات از برخی کشورها مانند چین جلوگیری کرد. این واردات هم سبب خواهدشد که به تولیدکننده داخلی ضرر وارد شود و هم جان سرنشینان خودرو را در تصادفات به خطر می‌اندازد. هرسال کشور ما در این تصادفات متحمل ضررهای جانی و مالی هنگفتی می‌شود. وی تاکید کرد: منطق سودجویی موجب شده‌است به بهای جان مردم، اجازه واردات بی‌رویه قطعات خودرو را بدهیم.در میان غرفه‌های مختلفی که به آن‌ها سر زدیم، بسیاری از قطعه‌سازان داخلی حرفشان این بود اگر این روال ادامه پیدا کند، سال دیگر چه بسا این نمایشگاه صرفا برای معرفی محصولات چینی دایر شود.

﷯ 

دست مردم کوتاه و قیمت‌ها بر نخیل

در این میان، سری به غرفه دو شرکت خودروساز داخلی زدیم که به‌تازگی با انعقاد قرارداد با فرانسه، خود را  آماده ارائه محصولات جدید کرده‌اند. از مسئولان غرفه‌ها در‌خصوص قیمت خودروهای جدید سوال کردیم که در جواب شنیدم این خودروها بالای ٨٠میلیون تومان قیمت‌گذاری شده‌اند. حالا سوال اینجاست که با توجه به برنامه حذف خودروی پراید، چگونه قرار است این خودروها توسط طبقه متوسط که همین پراید را با اخذ وام تهیه می‌کند خریداری شود. 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی