• خانه
  • خبرهای سایت
  • افغانستان حقابه ایران را محترم بشمارد
کد خبر : 68820
/ 11:22
وزیر نیرو در پاسخ به شهرآرا:

افغانستان حقابه ایران را محترم بشمارد

برنامه وزیر نیرو برای افتتاح پروژه‌های صنعت برق استان دیروز درحالی برگزار شد که حضور دیرهنگام حمید چیت‌چیان به این مراسم باعث گلایه شدید خبرنگاران و ترک‌کردن این جلسه توسط بسیاری از نمایندگان رسانه‌های گروهی شد.

افغانستان حقابه ایران را محترم بشمارد

وزیر نیرو در پاسخ به شهرآرا در رابطه با آخرین تصمیمات اتخاذشده برای سد دوستی، گفت: براساس چهارچوب‌های بین‌المللی، حقابه ایران بایستی توسط کشور بالادست سد دوستی محترم شمرده شود.
حمید چیت‌چیان با بیان اینکه موضوع آب سد دوستی توسط دولت درحال پیگیری است، اظهار کرد: آب سد دوستی تامین‌کننده قسمت اعظمی از آب شرب شهر مشهد و آب کشاورزان است و این مسئله برای طرف افغانستانی تشریح شده است.
وی با تاکید بر اینکه امیدوار هستیم این موضوع با تفاهم به نتیجه برسد، تصریح کرد: کشور ایران و افغانستان منافع مشترکی در حوزه‌های مرزی، انرژی، آب، تجارت و دیگرموارد با هم دارند و امیدواریم این مسئله نیز در چهارچوب این منافع حل‌وفصل شود.
چیت‌چیان درخصوص انتقال آب از دریای عمان به مشهد نیز افزود: در رابطه با این موضوع، مشاور طرح، پیگیر موارد مطالعاتی است.
وی همچنین در آیین بهره‌برداری از ١٢۶ پروژه صنعت برق خراسان با اعتبار ١٠۵میلیارد تومان با بیان اینکه بیش از هزار طرح در حوزه آب و برق در طول هفته دولت در کشور با هزینه‌ای بالغ‌بر ۶٨٨میلیارد تومان به بهره‌برداری خواهد رسید، ادامه داد: امروز هدف ما در بخش برق، تامین خدمات و کیفیت در بالاترین سطح است.
وی با تاکید بر پیشرفت‌های چشمگیر کشورهای پیشرفته در حوزه‌های تولید، تامین، انتقال و توزیع برق، گفت: این مهم در کشور ما نیز باید به‌صورت جدی پیگیری شود تا برق با کیفیت بالا و هزینه‌های پایین به دست مصرف‌کننده برسد.
همچنین محمدحسن متولی‌زاده، مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خراسان در این مراسم با بیان اینکه طی ٣سال گذشته ٣١ پروژه انتقال و فوق توزیع با ارزش ٢۴٠میلیارد تومان در سطح خراسان به بهره‌برداری رسیده است، اظهار کرد: در‌حال‌‌حاضر ١٨ پروژه با اعتباری بالغ‌بر ١٢٠میلیارد تومان و پیشرفت فیزیکی بالا درحال اجراست که این پروژه‌ها تا تابستان سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.
این مراسم با تاخیری ٣ساعته آغاز شد که همین‌مسئله موجب نارضایتی خبرنگارانی شد که چندین‌کیلومتر را برای پوشش خبری مراسم فوق به منطقه جیم‌آباد آمده بودند و درنهایت بسیاری از خبرنگاران به نشانه اعتراض، مراسم را ترک کردند.

علیرضا ظهیری 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی