کد خبر : 68986
/ 08:26
از هفته آینده صورت می‌گیرد

حرکت دومین دستگاه حفار خط ٣ قطار شهری به سمت قاسم آباد

مدیرعامل شرکت قطار شهری مشهد گفت: به‌زودی دومین دستگاه تی‌بی‌ام مسیر حفاری خود را از میدان فرودسی به سمت قاسم‌آباد آغاز خواهد کرد.

حرکت دومین دستگاه حفار خط ٣ قطار شهری به سمت قاسم آباد

به گزارش شهرآرا، کیانوش کیامرز در بازدید خبرنگاران از مراحل آماده‌سازی ایستگاه‌های فاز اول خط٢ قطار شهری مشهد اظهار داشت: براساس برنامه زمان‌بندی، این دستگاه‌ها طی ٩ماه آینده به میدان شهدا خواهد رسید.وی تصریح کرد: ایستگاه میدان شهدا در خط ٣ بزرگ‌ترین ایستگاه مشهد و خاص‌ترین ایستگاه کشور است. وی گفت: خط ٢ به طول ۵/١۴ کیلومتر با ١٣ ایستگاه است و براساس برنامه زمان‌بندی فاز اول از سمت طبرسی تا میدان شهدا در ٢٢بهمن سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی از ساخت ٩٠درصدی ۴ ایستگاه در فاز اول خبر داد و گفت: هزینه ساخت هر ایستگاه ۵٠ میلیارد تومان بوده است که تاکنون ساخت ۴ایستگاه به مراحل آخر خود رسیده و ٢ ایستگاه راه‌آهن و میدان شهدا هم با سرعت در حال انجام است.

کیامرز با اشاره به اینکه هزینه کل پروژه خط٢، دوهزار میلیارد تومان بوده که تاکنون ١٢٠٠میلیارد تومان هزینه شده است، تصریح کرد: منابع مالی از محل اوراق مشارکت، صندوق توسعه ملی، اسناد خزانه اسلامی و وام‌های بانکی تامین شده است و در سال جاری هنوز دولت کمکی در این رابطه به شهرداری نکرده است.

وی با بیان اینکه خط٢ قطار شهری در مجموع طی سه فاز به بهره‌برداری کامل خواهد رسید، خاطرنشان کرد: فاز اول به طول ۵/٧ کیلومتر تا بهمن و فاز دوم از میدان شهدا تا میدان شریعتی تا اردیبهشت٩۶ آماده بهره‌برداری است و پس از تکمیل این دو فاز با سرعت به سمت آماده‌سازی فاز سوم از مسیر میدان شریعتی تا جام عسل پیش خواهیم رفت.وی در خصوص تامین تجهیزات افزود: در این رابطه دغدغه‌ای وجود ندارد چرا که تجهیزات فاز اول خط٢ کامل خریداری شده و بخشی به مشهد رسیده و بخشی دیگر در حال ارسال است و البته تمام ناوگان خط٢ نیز تا اردیبهشت ٩۶ وارد ایران می‌شود. 

اشتراک گذاری
نظرات شما
ایمان
14:23 2 0 پاســخ به ایــن نظــر

22بهمن گزشت اما اقتتاحی رو نداریم

نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی