کد خبر : 69089
/ 21:54
کیفر‌خواست پرونده کودک‌آزاری در مشهد صادر شد؛

۵ تا ۱۰سال حبس در انتظار مادر سنگ‌دل

مادر «طاها» کوچولو و مردی غریبه که به‌دلیل ضرب‌وجرح فرزند ۳ساله‌اش دستگیر شده بودند، ضمن انکار بزه‌انتسابی خود، تقصیر را به گردن یکدیگر می‌انداختند و حاضر به همکاری با مقام قضایی نشدند.

۵ تا ۱۰سال حبس در انتظار مادر سنگ‌دل

مادر «طاها» کوچولو و مردی غریبه که به‌دلیل ضرب‌وجرح فرزند ۳ساله‌اش دستگیر شده بودند، بعد از گذشت حدود یک ماه به بازپرسی شعبه۲۱۷ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد آورده شدند و درحالی‌که مقابل قاضی سیدهادی سبحانی قرار گرفته بودند، ضمن انکار بزه‌انتسابی خود، تقصیر را به گردن یکدیگر می‌انداختند و حاضر به همکاری با مقام قضایی نشدند. 

به‌گزارش شهرآرا، طاهای ۳‌ساله که قربانی بی‌مهری مادرش شده بود، هفتم مردادماه امسال درحالی‌که آثار ضرب‌وجرح شدیدی روی بدنش نمایان بود، توسط اورژانس به بیمارستان شهید هاشمی‌نژاد مشهد انتقال داده شد. کادر پزشکی اورژانس با دیدن آثار جراحت که بر روی دست‌وپا و سر این طفل خودنمایی می‌کرد، پی به کودک‌آزاری برده و ضمن بستری‌کردن طاهاکوچولو، موضوع را به اورژانس اجتماعی ۱۲۳ اطلاع دادند.

با حضور کارشناسان اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی و ضد‌ونقیض‌گویی‌های مادر طاهای ۳‌ساله مشخص شد که این طفل هدف ضرب‌وجرح شدید ازسوی خانواده‌اش قرار گرفته است. با اعلام این موضوع به پلیس و مراجع قضایی، مادر طاها که زنی۳۱ساله است، دستگیر شد.

مادر این کودک خردسال ضمن بی‌تقصیر‌قلمداد‌کردن خود، مرد جوانی را که با او رابطه داشته، عامل این جنایت معرفی و ادعا کرد هنگامی که در خانه حضور نداشته، این مرد ۲۴ساله پسرش را در حمام خانه محبوس و هدف ضرب‌وجرح قرار داده است.

مادر طاها در پاره‌ای از اعترافات خود از رابطه پنهانی‌اش با این مرد جوان پرده برداشت و به قاضی سبحانی گفت که شوهرش به‌دلیل جابه‌جایی ۲۵۰کیلو موادمخدر به ۲۳سال حبس محکوم شده و اکنون در زندان چناران به سر می‌برد. این زن جوان پس از مدتی با پسری که قصد ازدواج با او داشته، آشنا می‌شود و به خانه‌اش رفت‌وآمد می‌کند.

درحالی‌که تحقیقات از این زن ۳۱ساله ادامه داشت، ماموران پلیس آگاهی پس از شناسایی متهم دوم این پرونده «کودک‌آزاری»، او را در شهرستان درگز شناسایی و دستگیر کردند. درحالی‌که همه اتهامات به‌سمت این مرد جوان کشیده شده بود، او پس از حضور در دادسرای انقلاب درحالی‌که مقابل مقام قضایی قرار گرفت، علاوه‌بر انکار هرگونه بزه‌انتسابی، مادر طاهای ۳‌ساله را ضارب اصلی این کودک خردسال معرفی کرد.

این مرد جوان در اظهارات خود ضمن اعتراف به رابطه خیابانی با مادر طاها، به قاضی سبحانی گفت:‌ «در یک مجلس با این زن جوان که از همشهریان من است، آشنا شدم. من که از راز زندگی او باخبر بودم، پس از این آشنایی به خانه‌اش رفت‌وآمد داشتم. روز قبل حادثه طاها در آغوش من بود و مدام گریه می‌کرد؛ به‌همین‌خاطر مادرش برای آنکه او را ساکت کند، به صورتش سیلی زد و هنگامی که دید فرزندش ساکت نمی‌شود، با ضربه‌ای شدیدتر طاها را به زمین انداخت.»

درحالی‌که این کودک معصوم با دستور مقام قضایی برای مشخص‌شدن علت دقیق جراحات وارده در اندام‌هایش به پزشکی‌قانونی منتقل شده بود، با بررسی دقیق کارشناسان این سازمان نتیجه پرونده اعلام و مشخص شد که جراحات وارده به سر، جمجمه و دیگراندام‌های بدن این طفل خردسال به حدی بوده که امکان فوت او وجود داشته است.

با صدور گواهی پزشکی‌قانونی و تکمیل تحقیقات سرانجام این پرونده در تاریخ ۱۴شهریور با قرار جلب از‌سوی قاضی سیدهادی سبحانی، بازپرس شعبه۲۱۷ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد و تنظیم کیفرخواست، ۲ متهم این پرونده به‌اتهام مشارکت در شروع به قتل عمدی طفل خردسال و مشارکت در ایجاد ضرب‌وجرح به شعبه اظهار‌نظر دادسرای عمومی و انقلاب مشهد ارجاع و پس از موافقت قاضی صادق صفری، پرونده با تنظیم کیفرخواست جهت صدور حکم مقتضی به محاکم کیفری دو ارسال شد.

به‌گفته قاضی صفری، متهمان طبق بند «پ» ماده۲۹۰قانون مجازات اسلامی به‌علت عمل ارتکابی درخصوص این طفل ۳‌ساله با توجه به ضعف جسمانی او که نوعا کشنده تلقی می‌شود، هرکدام به ۵تا ۱۰سال حبس و دیه جراحات وارده محکوم خواهند شد.

 

خبرنگار: مهدی قرآنی

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی