کد خبر : 69300
/ 09:10
خبردارید از چه سنی باید برای فرزندتان تکنولوژی بخرید؟

سن تلفن همراه داشتن!

براساس نتایج مطالعات انجام شده از سوی یک موسسه کانادایی بیش از ٨۵‌درصد از دانش‌آموزان کلاس چهارم تلفن همراه دارند. درصد دانش‌آموزانی که تلفن دارند در کلاس یازدهم دبیرستان به ٨۵‌درصد می‌رسد. ولی برخی کوکان ٨‌ساله نیز تلفن شخصی خودشان را دارند و اغلب تلفن‌هایشان را با خود به کلاس درس می‌برند.

سن تلفن همراه داشتن!

اما سن مناسب برای داشتن تلفن همراه چه سنی است؟ دسترسی به تلفن همراه و حضور در رسانه‌های اجتماعی می‌تواند مشکل‌ساز باشد. رسانه‌های اجتماعی می‌تواند مشکلاتی مانند قلدری و آزار و اذیت را تشدید کند. مدرسه باید جایی باشد که بچه‌ها را برای چند ساعت دور از تکنولوژی دیجیتال نگه دارد.
یک سایت اینترنتی در یک نظر‌سنجی از والدین، سن مناسب برای استفاده از تلفن همراه را بررسی کرده است. در این همه‌پرسی آنلاین ٢٧‌درصد والدین اعلام کرده‌اند که در اختیار گذاشتن تلفن همراه قبل از ١۴‌سالگی برای کودکان مناسب نیست.
بیشتر والدین نمی‌توانند در مقابل اصرار کودکانی که تلفن همراه می‌خواهند، مقاومت کنند. از طرف دیگر برخی والدین تلفن همراه را برای فرزندان خود وسیله‌ای ضروری می‌دانند تا بتوانند در هر لحظه با آن‌ها ارتباط برقرار کنند. ضررهای اخلاقی و جسمی تلفن همراه برای کودکان انکارناپذیر است و برخی از فیلم‌های غیر‌اخلاقی و پیام‌های نا‌مناسب از طریق تلفن همراه در بین کودکان پخش می‌شود.
انجمن پزشکان متخصص کودک در کانادا، در سال‌٢٠١٢ توصیه‌هایی در مورد حداکثر ساعتی که کودکان و نوجوانان باید از دستگاه‌های الکترونیکی استفاده کنند، ارائه کردند.
کودکان کمتر از ٢‌سال: ممنوعیت کامل
کودکان ٢ تا ۴‌ساله: کمتر از یک ساعت در روز
کودکان ۵ تا ١١‌ساله و نوجوانان ١٢ تا ١٧‌ساله: حداکثر دو ساعت در روز 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظرات شما
بهار
12:06 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

خیلی جالب بود استفاده کردم.من یک پسر ده ساله دارم که مدام از من گوشی طلب می کند نمیدونم چه کنم .

نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی