• خانه
  • خبرهای سایت
  • این صعود را به مدافعین حرم تقدیم می‌کنم
کد خبر : 69682
/ 22:01
سر‌مربی مشهدی تیم ملی نوجوانان که ایران را به جام جهانی رساند؛

این صعود را به مدافعین حرم تقدیم می‌کنم

عباس چمنیان سر‌مربی مشهدی تیم ملی نوجوانان، در اقدامی ارزشمند این صعود را به مدافعین حرم و سر مربی سابق تیم ملی تقدیم کرد تا در میدان اخلاق هم مثل میدان مسابقه برنده شود.

این صعود را به مدافعین حرم تقدیم می‌کنم

تیم ملی فوتبال نوجوانان ایران موفق شد با کسب پیروزی مقابل ویتنام ضمن حضور در جمع چهار تیم برتر رقابت‌های قهرمانی نوجوانان آسیا مجوز حضور در جام جهانی ۲۰۱۷ را هم به دست بیاورد. عباس چمنیان سر‌مربی مشهدی این تیم که خیلی دیر تیم را تحویل گرفت اما به بهترین شکل ماموریت خود را انجام داد، در اقدامی ارزشمند این صعود را به مدافعین حرم و سر مربی سابق تیم ملی تقدیم کرد تا در میدان اخلاق هم مثل میدان مسابقه برنده شود.

چمنیان با اشاره به روند آماد‌ه‌سازی تیم ملی گفت: صعود به جام جهانی را به شهدای عزیز مدافع حرم که با اهدای خونشان امنیت را برای کشور ما به ارمغان آوردند، تقدیم کنیم. در سایه این امنیت توانستیم تلاش کنیم و به کسب افتخار برسیم. افتخار این پیروزی را هم صمیمانه به حمید علیدوستی تقدیم می‌کنم. او از بزرگان فوتبال ایران بوده و به سهم خودش زحماتی را برای این تیم کشیده است. وی درباره بازی با ویتنام که حکم صعود ایران به جام جهانی را امضا و اظهار کرد: بعد از دیدار مقابل هند از لحاظ روانی روی بازیکنان کار و سعی کردیم آن‌ها را آماده حضور در این مسابقات کنیم. بر‌خلاف اظهار‌نظراتی که می‌شد و می‌گفتند ویتنام حریف قوی نیست این تیم عملکرد بسیار خوبی داشت. افرادی که ویتنام را حریف ضعیفی می‌دانستند بهتر است ۲۰ دقیقه ابتدایی بازیمان مقابل این تیم را یک بار دیگر نگاه کنند تا متوجه شوند که ویتنام چقدر تیم خطرناکی بوده است.بر خلاف تصور معمولی که در فوتبال ایران وجود دارد و بر اساس آن بازیکنان را تاکتیک‌پذیر نمی‌دانم اعتقاد دارم که تیم ما چنین شرایطی ندارد و بازیکنان به خوبی برنامه‌های تاکتیکی را در زمین پیاده می‌کنند. از تلاش بازیکنان راضی هستم و خوشحالیم که توانستیم با کسب پیروزی به مرحله بعد صعود کنیم و مجوز حضور در جام جهانی را به دست بیاوریم.

چمنیان در پاسخ به این پرسش که بعد از اینکه تیم تحت هدایت حمید علیدوستی را بر عهده گرفتید، چقدر در تیم تغییرات به وجود‌ آوردید، نیز گفت: دو ماه و نیم قبل از مسابقات هدایت تیم را بر عهده گرفتم و با توجه به نزدیکی مسابقات متحمل یک ریسک بزرگ شدم. در این بین با اتکا به دو موضوع مسئولیت را بر عهده گرفتم. همان روز اول گفتم مسئولیت تیم در نهایت بر عهده من است و تحت هر شرایطی مسئولیت را بر عهده دیگری نمی‌اندازم. به کاری که انجام می‌دهم، ایمان دارم و مسئله دوم باوری بود که به توان فوتبالیست‌های کشورمان داشتم.

وی ادامه داد: دو برنامه از شروع در دستور کار ما بود. سعی کردیم بازیکنان را از ابتدا به سمت کارهای گروهی و برنامه‌های تاکتیکی سوق بدهیم. برنامه دوم ما اضافه کردن تعدادی بازیکن جدید بود. از جمع ۲۳بازیکنی که در حال حاضر در هند حضور دارند، ۹بازیکن نفراتی هستند که به تیم اضافه کردیم که ۶نفر از آن‌ها در بازی با ویتنام در ترکیب اصلی بودند. سر مربی تیم ملی درباره حریف بعدی ایران در مرحله نیمه نهایی هم گفت: بعد از بازی با ویتنام به هتل بازگشتیم و بازیکنان نماز شکر به جای آوردند. از همان روز خودمان را برای مرحله نیمه نهایی آماده کردیم. اینکه ما دوست داریم با کدام تیم روبه‌رو شویم، کمکی نمی‌کند و نمی‌توانیم نقشی در این مسئله داشته باشیم. بازی عمان و کره شمالی را از نزدیک نگاه می‌کنیم و هر‌کدام از این دو تیم به مرحله نیمه نهایی بیاید، تلاش می‌کنیم برنده شویم.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی