کد خبر : 69793
/ 20:10
امام جمعه مشهد مقدس:

آمریکایی‌ها نامردی خود را در برهم زدن برجام اثبات کردند

امام‌جمعه مشهد گفت: امام جمعه مشهد مقدس با بیان اینکه آمریکایی‌ها نامردی خود را در برهم زدن برجام اثبات کردند گفت: اگر بنا شد استکبار جهانی بر نقض عهدش پافشاری کند دولت ما باید آماده شوند فناوری هسته‌ای را به روز اولش بازگردانند.

آمریکایی‌ها نامردی خود را در برهم زدن برجام اثبات کردند

امام‌جمعه مشهد گفت: امام جمعه مشهد مقدس با بیان اینکه آمریکایی‌ها نامردی خود را در برهم زدن برجام اثبات کردند گفت: اگر بنا شد استکبار جهانی بر نقض عهدش پافشاری کند دولت ما باید آماده شوند فناوری هسته‌ای را به روز اولش بازگردانند.

به‌گزارش شهرآرا، آیت‌ا... سیداحمد علم‌‌‌الهدی در خطبه‌های نماز سیاسی‌عبادی جمعه این هفته مشهد مقدس با اشاره به معنای شعار «هر که دارد هوس کربلا بسم‌ا...» اظهار کرد: محرم یک کربلاسازی و تجدید و عینی‌کردن کربلاست. این مراسم عزاداری و شعائر بنا به فرموده امام‌راحل(ره)، اسلام را زنده نگه داشته و هر سال با آمدن محرم و صفر، یک کربلا به زندگی مردم می‌آید.

وی با بیان اینکه محرم نمایشگر کربلاست، تصریح کرد: بنا به فرموده امام‌خمینی(ره) مراسم عزارداری امام‌حسین(ع) باید به همان سبک قدیمی برگزار شود.

آیت‌ا... علم‌الهدی با اشاره به اینکه متاسفانه امروز عده‌ای حرف نخ‌نما، کهنه، مندرس و به‌کار‌نیامده 70 سال پیش توده‌ای‌های کافر را می‌زنند، ادامه داد: متاسفانه امروز مراکز اطلاعاتی ضدانقلاب در فضای مجازی این خوراک کمیسیونیت را می‌گویند که چرا در محرم و صفر این‌قدر هزینه و بودجه مصرف می‌شود و با این بودجه و هزینه باید برای جوانان شغل ایجاد کرد.

وی افزود: این هزینه از ثروت، اموال و بودجه‌های عمومی نیست، بلکه هزینه عزاداری، اطعام روز عاشورا و برپایی هیئات مذهبی را مردم از دل و جان و به عشق ابا‌عبدا...‌الحسین(ع) می‌پردازند.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی خطاب به کسانی که چنین‌تفکراتی را در جامعه ترویج می‌دهند، گفت: اگر بناست مردم هزینه‌های عزاداری را در مصارف دیگر خرج کنند، افرادی که چنین‌حرف‌هایی را می‌زنند، در اولویت هستند و باید هزینه‌های جشن‌ها، پایکوبی‌ها، عیاشی‌ها، فسق‌وفجورها، اتومبیل‌های چندمیلیاردی و زندگی‌های کاخ‌‌نشینی و متجملانه را صرف ساخت کارخانه و ایجاد اشتغال برای جوانان کنند.

وی افزود: متاسفانه در فضای مجازی این حرف‌ها زده می‌شود و برخی جریان‌های سیاسی بدون هیچ پایبندی به ارزش‌های دینی، امام‌حسین(ع)، قرآن، دین و رهبری را دکان و پلکان رسیدن به قدرت ایجاد کرده‌اند و امروز هم این جریان‌های سیاسی این حرف‌ها را بنا به دلایلی واهی و برای فرصت‌طلبی و منفعت‌طلبی تایید می‌کنند.

قمه‌زنی با سربریدن توسط داعش یکی است

خطیب جمعه مشهد با بیان اینکه 37 سال امام و رهبری عناصر مردمی این کشور را در خط رهبری تقویت کردند، تاکید کرد: مردم باید سعی کنند تا محرم امسال را با‌شکوه‌تر و باعظمت‌تر از سال‌های گذشته و محرمی که کربلای انقلابی در جامعه ایجاد کند، برگزار کنند؛ نه کربلای شیعه انگیسی، شعاری و خرافی را متجلی سازند.

آیت‌ا... علم‌الهدی با تاکید بر اینکه هر گاه در تاریخ بحرانی برای شیعه به وجود آمده، با آمدن محرم و صفر این بحران‌ها حل شده است، تصریح کرد: کربلا در سال61 تمام نشد؛ بلکه شروع کربلا از آن سال بود. جبهه کربلا سال‌به‌سال توسعه پیدا خواهد کرد و ‌به‌طور‌قطع با تقویت جریان کربلا پایان‌بخش مسیر ابا‌عبدا...(ع)، امام‌زمان(عج) خواهند بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود درخصوص خرافاتی در روز عاشورا در رابطه با قمه‌زنی و برخی مسائل دیگر، گفت: قمه‌زدن و انجام چنین‌حرکتی به‌نام امام‌حسین(ع) با سربریدن داعش به‌دلیل اینکه هر دو از نقشه‌های دشمن درجهت اسلام‌زدایی است، یکی می‌باشد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری و مراجع تقلید قمه‌زنی را تقبیح اعلام کردند و حرام دانستند، تصریح کرد: قمه‌زنی درحالی‌که در چندکیلومتری حرم امام‌حسین(ع) درحال سربریدن سر شعیان هستند، تسمخر امام‌حسین(ع) محسوب می‌شود و به‌طور‌قطع اگر دو آخوند هم این حرف‌ها را می‌زنند، آنان نیز سرسپرده دشمن هستند.

آمریکایی‌ها، خیانتشان را در برهم‌زدن برجام ثابت کردند

وی با تاکید بر اینکه امروز نیاز ما به کربلا از هر زمانی بیشتر است، تصریح کرد: آمریکایی‌ها، نامردی و خیانت و عنادشان را در برهم‌زدن قرار برجام ثابت کردند. مردم ما مردم ذلت‌پذیری نیستند و این مردم با سینه خشک و دست خالی، 40هزار مستشار آمریکایی با روحیه کربلایی از این کشور بیرون کردند.

آیت‌ا... علم‌‌الهدی با بیان اینکه سانتریفیوژها بایستی چندین برابر و با قدرت هر‌چه‌بیشتر بچرخند، تصریح کرد: با بدعهدی آمریکا، آب سنگین اراک با تکمیل 20درصدش به‌طورکامل باید وارد فناوری شود و این خواسته و مطالبه مردم است؛ چراکه دشمن با تخلف قصد زوگویی دارد و مردم جلوی این زورگویی را خواهند گرفت.

 
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی