کد خبر : 70386
/ 23:03
در جوابیه شرکت سپاد به گزارش شهرآرا از اشباع تجاری‌سازی در مشهد مطرح شد؛

بازارهای خطی با ساخت مجتمع‌های تجاری، باید حذف می‌شدند

در بسیاری از خیابان‌های اصلی و فرعی محدوده‌های مرکزی و پر‌ترافیک شهر مشهد، حجم بالایی از مجتمع‌های تجاری، ساخته‌شده یا در حال احداث هستند، پروژه‌هایی که امروز بیشتر آن‌ها خالی‌اند یا از رونق مناسبی برخوردار نیستند.

بازارهای خطی با ساخت مجتمع‌های تجاری، باید حذف می‌شدند

در گزارش میدانی شهرآرا با عنوان «مغازه‌های خالی در دل مجتمع‌های تجاری» در سی‌ویکم مردادماه سال جاری، به این موضوع پرداخته‌شد که در آن،‌ نارضایتی مالکان، کاسبان و فروشندگان از رشد بی‌رویه تجاری‌سازی و آسیب‌هایی که به دنبال داشته‌است مطرح شد. 

در گزارشی دیگر نیز با عنوان «ترکیدن حباب تجاری‌سازی در مشهد» در بیستم شهریورماه امسال، به سراغ کارشناسان، استادان اقتصاد و صاحب‌نظران در حوزه اقتصادی رفتیم که همگی در ازدیاد بی‌رویه تجاری‌سازی در مشهد اتفاق‌نظر داشته و از ترکیدن حباب تجاری‌سازی در این کلان‌شهر سخن به میان آوردند.

در همین زمینه، با توجه به اینکه بخشی از گزارش میدانی شهرآرا از خالی‌بودن مجتمع‌های تجاری در محدوده میدان سپاد مشهد حکایت داشت و اینکه حجم تجاری‌های ایجاد‌شده در این نقطه بیش از حد نیاز زائر و مجاور است، شرکت سپاد خراسان در واکنش به این گزارش‌ها، مباحثی را به نقل از مدیرعامل شرکت سپاد خراسان به دفتر روزنامه شهرآرا ارسال کرده‌است که در ادامه می‌آید.

 

با ساخت مجتمع‌های تجاری، باید بازارهای خطی جمع می‌شد که نشد

مهندس منزل‌آبادی با اعلام نارضایتی از وضعیت کنونی بازارها و مجتمع‌های تجاری شهر مشهد، معتقد است باید با دقت بیشتری به ابعاد این موضوع در جهت حل مشکلات و معضلات پیش‌رو پرداخت. 

هر پروژه عمرانی دارای پیوست‌ها، پیامدها و عوارض مختلفی در پیرامون خود است که ارگان‌های ذی‌ربط قبل از صدور مجوز، به طور معمول، با مطالعات شهری و ترافیکی و نیز بافت اجتماعی و بررسی پتانسیل‌های آن منطقه نسبت به ارائه مجوزها اقدام می‌کنند، حال‌آنکه در برخی پروژه‌های تجاری مشهد، هیچ‌کدام از موارد مذکور در نظر گرفته نشده‌است و خسارت‌های جبران‌ناپذیری را به اقتصاد شهر، سرمایه‌گذاران و حتی مردم تحمیل کرده‌است.

مدیرعامل شرکت سپاد خراسان با اشاره به رکود تورمی، مسئله اشتغال و مشکلاتی که کماکان سایه آن‌ها بر روی شهر مشهد سنگینی می‌کند، اظهار داشت: ساخت مجتمع‌های تجاری دارای اصول و شرایطی منطقی است. 

به طور مثال، برای کاستن از بار ترافیکی و برای زیباسازی شهر، جمع‌آوری بازارهای خطی و انتقال آن به مجتمع‌های تجاری صورت می‌گیرد که متاسفانه این نوع از تجاری‌سازی در مرکز شهر رعایت نشده و سبب اصلی معضلات کنونی شده‌است.

وی در ادامه، با اشاره به یک تناقض آشکار در استراتژی مدیریت شهری مشهد، تاکید می‌کند: راه‌اندازی بازارهای خطی و تقویت این روند از سوی ارگان‌های ذی‌ربط و هم‌زمان، صدور مجوز برای مجتمع‌های تجاری، اقدامی غیر‌مسئولانه بوده که در حال حاضر، مشکلاتی جدی را برای اقتصاد شهر به وجود آورده‌است و بزرگ‌ترین پیامد آن نیز دل‌زدگی و عدم تمایل مردم در سرمایه‌گذاری و آغاز فعالیت‌های اقتصادی می‌باشد.

 

مجتمع‌های تجاری در شهر مشهد بیشتر از هر شهری در کشور است

مدیرعامل شرکت سپاد خراسان ادامه می‌دهد: ظرفیت ساخت مجتمع‌های تجاری در شهر مشهد بیشتر از هر شهری در ایران است که با حضور میلیونی زائران در سال، می‌تواند از رونق مناسبی هم برخوردار باشد و استفاده از این پتانسیل‌ها با رعایت قواعد اقتصادی آن، جز با مطالعات دقیق و راهبردی و نیز توجیهات اقتصادی، میسر نخواهد‌شد.

به گفته مهندس منزل‌آبادی، سپاد با رعایت پیوست‌های فرهنگی و اجتماعی، از حجم ترافیک شهر کاسته و منطقه‌ای کم‌برخوردار از حاشیه شهر را به منطقه‌ای پر‌خیر و برکت تبدیل کرده‌است که دیدگاه فرهنگی این مجموعه در کنار فعالیت‌های اقتصادی آن به‌وضوح قابل‌ مشاهده است.

مهندس منزل‌آبادی در پایان، راه‌حل برون‌رفت از مشکلات کنونی را اصلاح سیاست‌گذاری شهری و عدم تصمیم‌گیری‌های متناقض در رابطه با تجاری‌سازی‌ها، متعادل‌کردن تعداد بازارهای خطی و مجتمع‌های تجاری با برنامه‌ریزی‌های میان‌مدت و بلند‌مدت و نیز همراهی و همدلی با مردم و سرمایه‌گذارانی که اکنون بازگشت سرمایه خود را در گروی رونق این شهر می‌دانند برشمرد و بر تسریع در اجرای این راهکارها تاکید کرد.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی