کد خبر : 70504
/ 21:52
تولیدکننده محصولات مستهجن که تولیداتش را از طریق پست به سراسر کشور ارسال می‌کرد دستگیر شد؛

معامله شوم

مردی جوان که در مشهد اقدام به تولید کالاهای غیراخلاقی کرده و این اقلام را از طریق پست، به سراسر کشور ارسال می‌کرد، شناسایی و دستگیر شد.

معامله شوم

مهدی قرآنی- به گزارش شهرآرا، در پی اعلام اخباری از سوی مرکز فرماندهی پلیس فتای خراسان‌رضوی مبنی‌بر فروش اقلام غیراخلاقی و مستهجن در مشهد و سراسر کشور توسط فردی سودجو، دستور پیگیری و شناسایی این فرد از سوی قاضی مهدی حقدادی، دادیار شعبه۲۳۳ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد، صادر شد و تیمی از کارشناسان پلیس فتا مسئول رسیدگی به این پرونده شدند.

بررسی‌های اولیه حاکی از آن بود که این مرد جوان با راه‌اندازی یک کانال در شبکه اجتماعی تلگرام، مشتریان خود که اغلب خانم‌ها و آقایان جوان هستند را جذب می‌کند و با انتشار تصاویر و درج قیمت، این کالاها را علاوه‌بر مشهد، در سراسر کشور به فروش می‌رساند. کارشناسان پلیس فتا با همکاری تیمی از ماموران پلیس اطلاعات و امنیت عمومی مشهد، طی هماهنگی با قاضی حقدادی، از طریق کانال تلگرامی مربوطه، با متهم اصلی این پرونده ارتباط برقرار کردند و در حالی که خود را به عنوان مشتری جا زده‌بودند، از این مرد جوان خواستند چند نمونه از کالاهایی را که در این کانال منتشر شده‌است برایشان بیاورد.

طبق هماهنگی ماموران، قرار شد که این فرد کالاهای به‌ظاهرا خریداری‌شده را در چهارراه ورزش واقع در منطقه قاسم‌آباد مشهد به دست مشتری‌اش برساند که پلیس پس از مشاهده و شناسایی این مرد جوان، در اقدامی غافل‌گیرانه، او را دستگیر کرد. با دستگیری متهم اصلی این پرونده، دستور بازرسی از خانه او از سوی مقام قضایی صادر شد و ماموران پس از اخذ مجوز ورود به منزل، وارد عمل شدند. با ورود پلیس به خانه این مرد جوان، مشخص شد که او در اتاقی کوچک، اقدام به تولید این اقلام غیراخلاقی می‌کرده است که در بازرسی از محل، مقداری پوست، چرم، سگک و یک قالب فلزی مربوط به تولید این محصولات کشف شد.

 

تولید کالای مستهجن در خانه پدری

دادیار شعبه۲۳۳ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد درخصوص جزئیات این پرونده گفت: متهم با پدر و مادرش زندگی می‌کند و این کالاهای غیراخلاقی را در اتاق کوچکی واقع در خانه پدری‌اش تولید می‌کرده‌است.

قاضی مهدی حقدادی افزود: این مرد جوان که سوءسابقه ندارد، با ساخت یک قالب فلزی، ترکیبات شیمیایی پلاستیک را از طریق سرنگ‌هایی بزرگ که در اختیار داشته، داخل قالب تزریق می‌کرده و بعد از شکل‌گیری، محصولاتش را از طریق تلگرام، به فروش می‌رسانده‌است.

وی تصریح کرد: متهم کالاهای تولیدشده خود را برای مشتریانی که داخل مشهد بوده‌اند شخصا و برای دیگر مشتریان در سراسر کشور از طریق تیپاکس ارسال می‌کرده‌است. گرچه تاکنون اداره پست منکر ارسال این بسته‌ها از طریق حوزه‌های ذی‌ربط خود بوده، دادسرا به صورت جدی در حال پیگیری این موضوع است.

حقدادی تصریح کرد: طبق ماده۶۴۰ قانون مجازات اسلامی، با قرار جلب دادرسی، کیفرخواست این پرونده پس از طی مراحل قضایی، صادر شد و این فرد به اتهام تولید و ساختن کالای ممنوعه و خلاف عفت و اخلاق عمومی، تحریک و ترغیب افراد به انحرافات جنسی و انتشار و توزیع آثاری با محتویات مستهجن، مجرم شناخته‌شد.

دادیار شعبه۲۳۳ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد به مجازات در نظر گرفته‌شده برای متخلفان در این حوزه اشاره کرد و گفت: طبق ماده۶۴۰ قانون مجازات اسلامی متخلفانی که در این حوزه فعالیت می‌کنند به حبس از سه ماه تا یک سال، پرداخت جزای‌نقدی، تا ۷۴ضربه‌ شلاق یا به ‌یک‌ یا دو مجازات مذکور محکوم خواهندشد. علاوه‌بر این، دستگاه قضایی با متخلفانی که مشمول این ماده هستند برخورد خواهدکرد.

وی در پایان، اظهار کرد: همچنین گذشته از این پرونده، خبری مبنی‌بر تولید و فروش اقلام غیراخلاقی توسط فردی دیگر نیز از طریق شبکه اجتماعی تلگرام به دادسرا رسیده که دستورات لازم جهت رسیدگی به این پرونده صادر شده‌است و تا رسیدن به نتیجه، تحقیقات ادامه دارد.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی