کد خبر : 70634
/ 21:07
طبق آخرین آمارهای سازمان پزشکی قانونی کشور 68 کارگر در 6 ماهه نخست سال جاری در استان جان باخته‌اند؛

پیشتازی خراسان‌رضوی در مرگ کارگران

براساس آخرین آمارهای سازمان پزشکی قانونی کشور، 68 کارگر بر اثر حوادث کار در شش‌ماهه نخست سال جاری در خراسان‌رضوی جان خود را از دست دادند تا پس از تهران، خراسان‌رضوی دومین استان پر‌تلفات در این حوزه باشد.

پیشتازی خراسان‌رضوی در مرگ کارگران

محمد‌جواد ابوعطا- به گزارش شهرآرا، سازمان پزشکی قانونی در گزارشی، از مرگ 853نفر بر اثر حوادث کار از ابتدای فروردین تا پایان شهریور‌ماه امسال در سراسر کشور خبر داد. این آمار بر اثر حوادث ناشی از کار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که 851نفر جان باختند، 0/2 درصد رشد داشته‌است.

طبق این گزارش، در شش‌ماهه اول امسال، از کل تلفات حوادث کار، 841‌نفر مرد و 12نفر دیگر زن بودند.

همچنین سقوط از بلندی در حوادث کار، بیشترین علت مرگ افراد را به خود اختصاص داده‌است، به نحوی که در شش‌ماهه اول امسال، 41‌درصد از کل تلفات حوادث کار به دلیل سقوط از بلندی گزارش شده‌است.

در این مدت، 349نفر به دلیل سقوط از بلندی، 203نفر به دلیل اصابت جسم سخت، 121‌نفر به دلیل برق‌گرفتگی، 50نفر به دلیل کمبود اکسیژن، 47نفر به دلیل سوختگی و 83نفر دیگر به‌خاطر سایر دلایل جان خود را در حوادث کار از دست دادند.

 

رکوردداران مرگ کارگران

در ادامه این گزارش آمده‌‌است استان‌های تهران در این مدت با 164کشته، خراسان‌رضوی با 68 کشته و اصفهان و فارس هر‌کدام با 59فوتی، بیشترین و استان‌های کهگیلویه و بویراحمد با پنج، زنجان و خراسان‌جنوبی هر‌کدام با شش فوتی و خراسان‌شمالی و چهارمحال‌‌و‌بختیاری هر‌کدام با هفت کشته، کمترین آمار تلفات را داشته‌اند.

 

افزایش آمار مصدومان حوادث کار

بر‌اساس آمارهای موجود، در نیمه نخست سال‌95‌، 14‌هزار و 282‌مصدوم حوادث کار به مراکز پزشکی قانونی کشور مراجعه کرده‌اند که از این شمار، 13‌هزار و 582‌نفر مرد و 700نفر زن بودند. این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، 2/3درصد بیشتر شده‌است.

در پایان این گزارش، بیان شده‌‌است که در همین مدت، شمار مصدومان حوادث کار در استان تهران 2هزار و 168نفر گزارش شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 6/6 ‌درصد بیشتر شده‌‌است. 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی