• خانه
  • خبرهای سایت
  • اتوبوس زائران اربعین سوخت
کد خبر : 70649
/ 20:06
برای دومین‌بار در جاده‌های کشور رخ داد؛

اتوبوس زائران اربعین سوخت

با گذشت چهار روز از حادثه تلخ و غم‌بار واژگونی اتوبوس زائران کربلای حسینی در استان فارس که در آن ۲۹نفر از هم‌وطنانمان جانشان را از دست دادند، بامداد امروز ، یک دستگاه اتوبوس دیگر حامل زائران اربعین به علت نامعلومی، در حوالی گردنه بیدسرخ استان کرمانشاه دچار حریق شد و در آتش سوخت.

اتوبوس زائران اربعین سوخت

مهدی قرآنی- به گزارش شهرآرا، بامداد امروز یک دستگاه اتوبوس بنز از مبدا شهرستان خدابنده زنجان به مقصد منطقه مرزی مهران در حرکت بود که راننده آن با مشاهده دود غلیظی که از قسمت انتهایی خودرویش در فضای اتوبوس منتشر شده‌بود، این خودرو را در کنار جاده بیدسرخ استان کرمانشاه متوقف کرد.

راننده که برای بررسی دقیق موضوع از اتوبوس پیاده می‌شود، با مراجعه به قسمت انتهایی این وسیله نقلیه، مشاهده می‌کند که موتور اتوبوس دچار حریق شده‌است. این راننده میان‌سال سریعا ۴۰مسافرش را که در حال استراحت بودند، از بروز حادثه مطلع می‌کند.

با اقدام به موقوع این راننده، مسافران یکی پس از دیگری از این وسیله نقلیه خارج شدند و پیش از اینکه حادثه‌ای جرحی یا فوتی رخ دهد، اتوبوس تخلیه شد.

در حالی که اتوبوس کاملا تخلیه شده‌بود، آتش شعله‌ورتر شد و کل این وسیله نقلیه برون‌شهری را فراگرفت و تا قبل از رسیدن نیروهای آتش‌نشانی، به طور کامل در آتش سوخت.

ماموران آتش‌نشانی پس از حضور در محل حادثه، با استفاده از تجهیزات اطفایی، اقدام به مهار این آتش‌سوزی کردند. هم‌زمان با آغاز عملیات اطفای حریق، ماموران پلیس راهور برای پیشگیری از خطرات احتمالی، در محل حاضر شدند و موضوع را مورد بررسی قرار دادند.

رئیس پلیس‌راه استان کرمانشاه در این‌باره گفت: این اتوبوس از مبدا شهرستان خدابنده زنجان به مقصد منطقه مرزی مهران طی مسیر می‌کرد که در ساعت۱:۲۰ بامداد روز گذشته، در حوالی گردنه بیدسرخ شهرستان صحنه کرمانشاه، به علت نامعلومی، دچار حریق می‌شود.

سرهنگ فضل‌ا... شیری افزود: با اقدام بموقع راننده، همه مسافران این اتوبوس که زائران اربعین بودند، قبل از سرایت آتش، از این خودرو خارج می‌شوند و خوشبختانه به‌ هیچ‌یک از آنان آسیبی نمی‌رسد.

وی با بیان اینکه علت حادثه در دست بررسی است، اظهار کرد: مسافران پس از اسکان در یکی از رستوران‌های اطراف محل حادثه، با یک اتوبوس جایگزین، به مقصد مهران اعزام شدند.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی