کد خبر : 71003
/ 14:48
امام‌جمعه مشهد با انتقاد از بی‌دقتی مسئولان نسبت به اتفاقات و حوادث یک ماه اخیر:

حادثه قطار از بی‌تدبیری بود

علیرضا ظهیری- اتفاقات و حوادث یک ماه گذشته نظیر آلودگی هوا، مشکلات ناشی از برف و سرما در مازندران، ازدحام در مرز مهران و حادثه تلخ برخورد دو قطار در سمنان ،مهم‌ترین محورهای سخنان این هفته امام جمعه مشهد بود و بااین‌حال آیت‌ا... علم‌الهدی مدیریت ٣میلیون و ۵٠٠هزار زائر وارد‌شده در دهه آخر به مشهد را الگویی برای مسئولان کشور عنوان کرد.

حادثه قطار از بی‌تدبیری بود

به‌گزارش شهرآرا، نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌رضوی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه مشهد با اشاره به برگزاری عزاداری‌های باشکوه مردم در دو ماه محرم و صفر ابرازخرسندی کرد: امسال در شهر مشهد مسئله میزبانی و ضیافت از زائرین پیاده یک تحول بسیار چشمگیر پیدا کرده و یک حرکت مردمی در مردم متدین، شهیدپرور و ولایی مشهد ایجاد شده بود.

آیت‌ا... سیداحمد علم‌الهدی با اشاره به فعالیت‌های خوب آستان قدس و دیگرنهادهای استان در میزبانی شایسته از زائران بارگاه رضوی، عنوان کرد: خوشبختانه امسال آموزش‌و‌پرورش دراین‌راستا اقدامات قابل‌تقدیری را انجام داد و ۴٠٠ مدرسه را برای مسکن زائران به‌ویژه زائران پیاده اختصاص داد.

وی با بیان اینکه حسن‌تدبیر مدیران استانی و شهری در میزبانی از زائران بسیار فوق‌العاده بود و این نکته برای همه مسئولان اجرایی کشور قابل‌توجه است، تصریح کرد: در چند سال گذشته در مشهد حادثه‌ای رخ نداده بود و گزارشی از آن به حضرت آقا ارائه شد و مقام معظم رهبری فرمودند ببینید در مشهد چه می‌کنند، شما نیز همین کار را بکنید.

﷯ 

حرکت باارزش کمپین خدمت‌رسانی به زائران پیاده

آیت‌ا... علم‌الهدی ادامه داد: در شهر مشهد، کمپینی برای خدمت به زائران راه افتاد که تنها ظرف ٢۴ ساعت خوشبختانه ٧٠هزار نفر از مردم مشهد ثبت‌نام کردند و این حرکت‌های مردمی برای ما قابل‌تقدیر و باارزش است.

وی با بیان اینکه حسن تدبیر مدیریت و تخلیه ٣میلیون و ۵٠٠هزار زائر در استان خراسان‌رضوی باید الگویی برای سایر مسئولان کشور باشد، خاطرنشان کرد: مسئولین اجرایی کشور وضعیت استان خراسان‌رضوی را ببینند که چگونه یک بحران تخلیه ٣میلیون‌و۵٠٠هزار‌نفری را به‌خوبی مدیریت می‌کنند.

امام‌جمعه مشهد با بیان اینکه دیگرمشکلات کشور هم با این تدبیر و احساس مسئولیت قابل‌حل است، عنوان کرد: متاسفانه طی یک ماه گذشته کشور دچار بحران‌های سنگینی اعم از آلودگی هوا، برف و یخبندان شمال کشور و حادثه قطار در سمنان شده است.

وی با انتقاد از نوع مدیریت مرز مهران در ایام اربعین گفت: تهاجم جمعیت در مرزهای کشور قابل پیش‌بینی بود و مسئولان متاسفانه به فکر نیفتادند تا وضعی را به وجود آورند که زائران بارگاه حسینی بدین‌صورت به مشکل بر نخورند.

﷯ 

غم‌بارترین حادثه، تصادف دو قطار بود

وی غم‌بارترین اتفاق یک ماه اخیر را حادثه قطار در سمنان عنوان کرد و افزود: به صرف اینکه مدیریت دستگاه ITC نتوانسته وظیفه خود را انجام دهد و این مسئله به قیمت سوخته‌شدن ۵٠ انسان در راه زیارت امام‌رضا(ع) منجر شده، متاسفانه مثل همیشه گناه را به گردن نیروی انسانی یا سوزن‌بان فقیر می‌اندازند.

آیت‌ا... علم‌الهدی با بیان اینکه مسئولان اجرایی در مدیریت و تدبیر خود تجدیدنظر کنند، تصریح کرد: یک دقت کامل در مدیریت ITC سبب می‌شد تا این حادثه پیش نیاید.

﷯ 

بیمه ،کجای دل داغ‌داران را می‌گیرد

وی با انتقاد شدید از رفتار وزیر مربوطه گفت: متاسفانه پس از این حادثه وزیر می‌گوید «خوشبختانه مسافران بیمه بودند»، اما بیمه کجای داغ دل عزیز ازدست‌رفته زائر امام‌رضا(ع) را جبران می‌کند؟ نماینده ولی‌فقیه در استان با تاکید بر اینکه اگر چنین‌اتفاقاتی به‌واسطه برخی بی‌دقتی‌ها در کشور پیش بیاید، مردم نسبت به دستگاه اجرایی کشور بدبین می‌شوند، تصریح کرد: درصورت بدینی مردم، دیگر نمی‌توان با اردوکشی سیاسی و یک سخنران هنجارشکن مردم را جذب کرد.

﷯ 

حضور یک عنصر نامتعادل نمی‌تواند اعتماد بیافریند

وی افزود: نمی‌شود که جاذبه‌ای برای مردم خلق کرد که یک عنصر نامتعادل ساختارشکن به‌عنوان مظهر حریت و شجاعت به مردم غالب کرد تا او بیاید مشکلات را حل کند. امام‌جمعه مشهد عنوان کرد: ما از اداره راه و شهرسازی تقاضا داریم پیاده‌رویی را در کنار جاده احداث کنند تا زائران پیاده بدون هیچ تلفاتی به مشهد برسند. وی گفت: در پست‌های کلیدی کشور ما خائن وجود ندارد و خیانت راه ندارد؛ البته ممکن است اختلاف‌سلیقه و بینش یا ندانم‌کاری باشد، اما خائن نیست.نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی در پیامی از میزبانی پرشور مردم مشهد تشکر کرد.در بخشی از این پیام آمده است: بیش از ٧٠هزار نفر از مجاوران در سامانه‌های رسمی برای پذیرایی داوطلبانه از زوار حرم رضوی اعلام آمادگی کردند و حضور پرنشاط و فعال همه اقشار از زن‌ومرد، از کودکان و نوجوانان گرفته تا جوانان و میان‌سالان و سالمندان، از کارگر و روحانی و کارمند گرفته تا پزشک و پیشه‌ور و صنعتگر و همه و همه، جلوه‌های زیبایی از عشق و ارادت به اهل‌بیت(ع) و پیروان و محبان آن‌ها ایجاد کرد.

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی