• خانه
  • خبرهای سایت
  • نقش بانوان در تحقق اقتصاد مقاومتی باید مورد بررسی قرار گیرد
کد خبر : 71212
/ 15:05
نماینده تهران در مجلس:

نقش بانوان در تحقق اقتصاد مقاومتی باید مورد بررسی قرار گیرد

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به نقش زنان در اقتصاد مقاومتی و نامگذاری سال 95 با عنوان اقتصاد مقاومتی، باید نقش زنان به طور دقیق و عمیق مورد بررسی قرار گیرد.

نقش بانوان در تحقق اقتصاد مقاومتی باید مورد بررسی قرار گیرد

به گزارش شهرآراآنلاین به نقل از واحد خبری نخستین کنگره زنان موفق ایران، سهیلا جلودارزاده در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با جلب مشارکت مدیران و متخصصان در زمینه هایی چون معرفی بانوان موفق و توانمند، زمینه افزایش اعتماد به توانمندیها و استعدادهای بانوان کشور در حوزه مدیریتی فراهم مي شود.

وي ادامه داد: برگزاري اين كنگره ها منجر به انتقال تجربیات بانوان مدیر در عرصه داخلی و بین المللی و شناسایی موانع و تهدیدهای فراروی بانوان شده و دولتمردان کشور را در اجرای اصول قانون اساسی و افزایش نقش آفرینی مدیریتی بانوان جامعه همگام با مردان، یاری خواهد کرد.

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: نقش آفرینی زنان در اقتصاد مقاومتی بسیارمهم است زیرا زنان در رابطه با مدیریت درآمدها، هزینه کردها، مدیریت و هماهنگی با نحوه توزیع و تهیه سبد خانوار دخیل هستند.

وي با اشاره به برگزاري کنگره زنان موفق ایران گفت: با توجه به نقش زنان در اقتصاد مقاومتی ونامگذاری سال 95 با عنوان اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل باید نقش زنان به طور دقیق وعمیق مورد بررسی قرار می گیرد.

جلودارزاده افزود: هنوز تعادل مطلوب و قابل قبول و مشارکت عادلانه زن و مرد در فعالیت های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی فراهم نشده و فرصت منصفانه بروز خلاقیت و استعداد انسانها برقرار نگردیده و فرآیند توسعه آنگونه که باید، موفق نبوده است.

وي تاكيد كرد:تداوم و شتاب توسعه هنگامی رخ خواهد داد که زن و مرد دوشادوش یکدیگر مسئولیت توسعه را بر عهده گیرند.

نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: باید توجه داشت که در عرصه اقتصادی مشکلات زیادی به وجود آمده و باید زنان در برطرف و متوازن کردن این شرایط به میدان بیایند و مردان کشور ما نیز باید توانمندی زنان را ببینند چرا که عملکرد آنان در نقشهای مختلف جامعه اگر از مردان قوی تر نبوده، ضعیف تر هم نبوده است.

وی اظهار داشت: امروز زنان از محدوده سنتی نقش های خود درجامعه خارج شده و خواهان افزایش مشارکت اجتماعی و فرهنگی خود هستند. پایین بودن نرخ  مشارکت فعالیت و اشتغال زنان درکل اقتصاد کشور، پوشش های بیمه ای آنان را بسیار محدود کرده است.

مشاور امور زنان وخانواده وزارت صنعت، معدن وتجارت گفت: درجوامع مدرن همانند کشورهای غربی، در نتیجه تغییرات قانونی، حقوقی و اجتماعی که در 200 سال اخیر رخ داده است، موقعیت زنان تغییر یافته و تا حدودی از نابرابری های جنسیتی کاسته شده است .

وي تاكيد كرد: برخی ازشاخص هایی که دراین جوامع برآن تأکید می شود، کاهش فاصله سطح سواد و تحصیلات زنان ومردان و همچنین مشارکت گسترده تر زنان درعرصه فعالیت های اقتصادی سیاسی و مدیریتی است.

جلودارزاده با اشاره به نقش عدالت جنسیتی در توازن زندگی و کارکه از اصلی ترین محورهای اين کنگره است، بیان کرد: برای رسیدن به تعادل ، برابری و رفع تبعیضات و در نتیجه توسعه بهتر و کاملتر جامعه ، نیاز به آن است که زنان بتوانند در فرآیند تصمیم گیری در سطوح مختلف جامعه شرکت داشته باشند.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد: برگزاری این کنگره بزرگ راهی برای حضور و مشارکت هرچه بیشتر بانوان توانمند کشورمان در سطوح مختلف جامعه در راستای دستیابی به برابری جنسیتی ورفع تبعیضات موجود باشد.

علاقه مندان و پژوهشگران گرامی توانند با توجه به محورهای کنگره از جمله شناسایی موانع پیش روی نقش آفرینی مدیریتی بانوان در دستگاه اجرایی، بررسی موانع فرهنگی و اجتماعی در عدم حضور بانوان کشور در بخش های مدیریتی، شناسایی راهکارهایی جهت افزایش حضور بانوان در بخش های مدیریتی، شناسایی فرصت و تهدیدها در عرصه حضور بانوان در بخش های مدیریتی و...، مقالات خود را برای شرکت در این کنگره از طریق پایگاه اینترنتیwww.topwomeni.ir به دبیرخانه کنگره، ارسال نمایند. علاقه مندان برای کسب اطلاعات تکمیلی میتوانند به پایگاه اینترنتی کنگره مراجعه کنند.

 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی