کد خبر : 71261
/ 21:11
صبح دیروز با برگزاری مراسمی در حرم مطهر رضوی صورت گرفت؛

اهدای مدال دو ورزشکار ملی‌پوش استان به موزه آستان قدس رضوی

دو ورزشکار ملی‌پوش استان صبح امروز با حضور در حرم مطهر رضوی مدال‌های جهانی خود را به موزه آستان قدس رضوی اهدا کردند.

اهدای مدال دو ورزشکار ملی‌پوش استان به موزه آستان قدس رضوی

حمید کیان-  حسن تفتیان سریع‌ترین مرد ایران مدال‌های افتخارش را که در مسابقات قهرمانی آسیا و تورنمنت‌های بین‌المللی کسب کرده بود، به موزه امام رضا(ع) در مشهد مقدس اهدا کرد. این دونده تربتی که از او به عنوان نابغه دوومیدانی ایران یاد می‌شود ۳ مدال طلای «جایزه بزرگ» آسیا و یک مدال طلای مسابقات قهرمانی داخل سالن آسیا را با خود به این موزه برد. همراه او قدرت بهادری، عضو تیم ملی فوتسال کشورمان هم حضور داشت که مدال ارزشمند سومی مسابقات جام جهانی را که چندی پیش در کلمبیا گرفته بود، به موزه آستان قدس رضوی تقدیم کرد. در این مراسم که با حضور چند نفر ازمسئولان ورزشی استان، باشگاه فرش‌آرا، هیئت دوومیدانی و خانواده این دو ورزشکار برگزار شد، یوسفی، مدیرکل تربیت بدنی آستان قدس رضوی در سخنانی کوتاه ضمن تشکر از اقدام این دو ورزشکار از اینکه ورزشکاران ملی پایبند به مسائل دینی هستند و ارتباط خوبی با ائمه خاصه امام رضا(ع) دارند، ابراز خوشنودی کرد.

 

تفتیان: زندگی‌ام را از امام رضا(ع) دارم

حسن تفتیان بعد از اهدای سه مدال خود به موزه آستان قدس رضوی گفت: ما خراسانی‌ها وابستگی خاصی به امام رضا(ع) داریم و چون در مسابقات نیز با توسل به ایشان به موفقیت رسیدم و توانستم به مدال‌های ارزشمندی که همه زندگی و دار و ندارم هستند برسم، اکنون می‌خواهم دینم را به این وجود مقدس ادا کنم و حاصل تلاش شبانه‌روزی خود را به محضر ایشان پیشکش کردم.وی افزود: همان‌طور که می‌دانید کسب مدال در دوومیدانی، آن هم در دوی سرعت بسیار دشوار است اما علاقه‌مند بودم تا این دارایی‌ام را به حضرت رضا(ع) که ارتباط معنوی تنگاتنگی دارم، تقدیم کنم.سریع‌ترین مرد ایران صحبت‌هایش را این‌گونه ادامه داد و گفت: در حساس‌ترین شرایط تمرین و مسابقه، زمانی که خودم و خدای خودم حضور دارم به ایشان متوسل می‌شوم و خدا را شکر همیشه لطف ایشان شامل حالم بوده و همواره توانسته‌ام با کمک از این امام گره‌گشا، به خواسته‌هایم برسم. تفتیان همچنین گفت: اگر بازهم در میادین جهانی و آسیایی به مدال برسم، به طور حتم آن‌ها را هم به این موزه خواهم داد و امیدوارم که این بار با کمک این امام بزرگوار بتوانم مدال‌های المپیک و جهانی را کسب کرده و آن‌ها را به ایشان اهدا کنم؛ چراکه همه توفیقاتم از خیر و برکت حضرت رضا(ع) بوده، هست و خواهد بود.

 

بهادری: خوشحالم که امام رضایی هستم

عضو مشهدی تیم ملی فوتسال هم بعد از اهدای مدال خود در سخنانی کوتاه گفت: از اینکه امام رضایی هستم و در شهری زندگی می‌کنم که وجود مقدس این امام مهربان قرار دارد، به خودم می‌بالم. قدرت بهادری افزود: در سخت‌ترین لحظات ورزشی خود و در اوج ناامیدی همیشه متوسل به امام رضا(ع) شده‌ام و بارها معجزه عنایت ایشان را دیده‌ام. در جام جهانی هم وقتی کار تیم ملی گره خورد و خودم هم مصدوم شدم، نیت کردم که اگر به مدال رسیدیم آن را به این موزه تقدیم کنم و اکنون خوشحالم و افتخار می‌کنم که این اتفاق افتاد.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی