کد خبر : 71310
/ 18:03
گزارش ویژه شهرآرامحله درخصوص مجتمع‌های تجاری و مشکلاتشان؛

مجتمع‌های تجاری دودزا

همیشه دیر به فکر می‌افتیم. وقتی در دور انتخابی جام‌جهانی فوتبال حذف می‌شویم، به‌فکر جوانگرایی می‌افتیم؛ وقتی زلزله رخ می‌دهد و خانه‌ها را ویران می‌کند، به‌فکر مقاوم‌سازی می‌افتیم و وقتی تمام جامعه پر می‌شود از رسانه‌های بیگانه با فرهنگ غربی، به‌فکر فرهنگ‌سازی.

مجتمع‌های تجاری دودزا

جوکار - انگار قرار است در بازی پدیده‌های مختلف اجتماعی همیشه نفر آخر باشیم. همیشه از پدیده‌های مختلف در جامعه شگفت‌زده شویم و در جستجوی یک منجی باشیم که بتواند در بحران، مدیریت بحران کند. داستان منطقه ما هم از این مدیریت‌های لحظه‌آخری و این مدیریت‌های بحران در حالت بحران جدا نیست. این روزها اگر سری به خیابان شهید مفتح و اطراف آن بزنید متوجه حرفم خواهید شد؛ جایی که پر شده از تراکم خودرو با ترافیک سنگین و غبار و دودی که بنا به آمار ارائه‌شده توسط مرکز پایش آلاینده‌های زیست‌محیطی شهرداری مشهد، هفته گذشته عدد شاخص ۱۱۳ وضعیت هشدار و هوای ناسالم برای گروه‌های حساس نشان داده شده و جزو یکی از نقاط آلوده شهر به شمار می‌رود و حالا به‌لطف تراکم تجاری‌ها در این محدوده و جذب خودروها، یکی از مناطق آلوده شهر شده است. خیابان شهید مفتح دیگر مانند قدیم نیست، آسمانش را خیلی وقت است که آبی ندیده‌ایم و هوای پاکی تنفس نکرده‌ایم.

..........................................

 

هرروز سروصدا و شلوغی بیشتر می‌شود

در ابتدای این گزارش، سری به خیابان شهید مفتح زدیم و گزارشی میدانی از برخی شهروندان دریافت کردیم. رضا یکی از اهالی منطقه ماست و در میدان میوه‌وتره‌بار کار می‌کند. او یک پیکان‌وانت دارد که با آن سبزی حمل می‌کند. وقتی با او درباره بافت جدید مفتح صحبت می‌کنیم، می‌گوید: این محله درمقایسه‌با گذشته، رونق زیادی گرفته و بورس کالاهای مختلفی شده است؛ مانتو و کیف و لباس. این برای کاسب‌ها خیلی خوب شده اما به نظرم برای افرادی که از قدیم در اینجا ساکن بوده‌اند، به‌خاطر ترافیک و آلودگی هوا و سروصداهایی که ایجاد می‌شود، زندگی سختی را ایجاد کرده است؛ بهطوری‌که برخی قدیمی‌ها به همین دلیل منازلشان را به فروش رسانده‌اند و از این محله رفته‌اند.

رضا ادامه می‌دهد: اگر در محدوده این خیابان کاری داشته باشید، در ساعت‌های شلوغی حتی در کوچه‌ها هم نمی‌توانید جای پارک پیدا کنید. بیشتر مواقع براثر پارک‌کردن خودروها جلوی پل برخی شهروندان، درگیری‌هایی صورت می‌گیرد.

 

فرهنگ عمومی منطقه تحت تاثیر تجاری‌های منطقه

اما حسین محمدی، یکی دیگر از افرادی که در نزدیکی بازار فردوسی با او آشنا می‌شویم، پیرمردی است که به‌تازگی بازنشسته شده. او از تراکم تجاری و رفت‌وآمدها گله می‌کند و می‌گوید: شلوغی و سروصدا و رفت‌وآمد نسبت‌به قدیم چندین‌برابر شده است. گذشته از آن، اسم خیابان‌ها و میدان‌ها مدام عوض می‌شود. هر روز هم از یکجا پاساژ و مغازه سربر می‌آورد.

حسین‌آقا درباره رفت‌وآمدهای مردمی که برای خرید به این محدوده می‌آیند نیز می‌گوید: خیلی از مردمی که اینجا می‌آیند، از جاهای دیگر هستند. بعضی زائرند و برخی از جاهای دیگر شهر می‌آیند. الان پوشش‌ها و چهره‌ها فرق کرده است و این باعث شده فرهنگ عمومی منطقه تحت تاثیر قرار بگیرد. درحال‌حاضر، بیشتر فرهنگ تجملگرایی و مدپرستی در خیابان‌های محله زندگی‌مان دیده می‌شود که این با قدیم خیلی فرق دارد.

 

حالت هشدار

حسین‌آبادی، بانوی خانه‌داری است که با او هم‌صحبت می‌شویم. او می‌گوید: وجود مجتمع‌های تجاری برای ساکنان مشکلات زیادی را به بار آورده است؛ از مزاحمت‌های خودروهای آن‌ها جلوی درِ منازل گرفته تا آلودگی هوا. به نظر من یکی از علل مهم این آلودگی هوا، تردد خودروهای افرادی است که از اقصی‌نقاط شهر برای خرید به این محله شلوغ و پرترافیک مراجعه می‌کنند. برای خرید و حتی برای ورزش‌کردن هراس داریم از منزلمان خارج شویم. وضعیت آلودگی ایستگاه شهید مفتح همیشه در حالت هشدار است! همیشه در ذهنم مرور می‌شود که آیا این‌همه فروشگاه از ابتدای خیابان شهید مفتح تا انتهای این خیابان وجود دارد، ازطرفی دو بازار بزرگ فردوسی نیز بهره‌برداری شده است، مگر نیاز مردم برطرف نشده است که مجددا مجوز ساخت چند مجتمع تجاری دیگر کمی آن‌طرف‌تر صادر شده است؟

 

الگوبرداری غلط

اما با یکی از مدیران مدرسه دخترانه هم‌کلام می‌شوم که تمایلی ندارد نامش در شهرآرامحله منتشر شود. او می‌گوید: حدود پنج سال است مدیر مدرسه دخترانه هستم. متوجه تغییر سبک لباس‌پوشیدن برخی دانش‌آموزان بیرون از مدرسه شده‌ام. چندی پیش کنجکاو شدم و برای علت این موضوع تحقیق مختصری انجام دادم. علت اصلی آن حضور دختران جوانی است که برای خرید به این نقطه از شهر یا کشور می‌آیند. برخی پوشش نامناسبی دارند و این باعث می‌شود دختران این محلات الگوبرداری کنند و پوشش نامناسبی داشته باشند.

..........................................

 

99528.jpg

 

هم مشکل ترافیکی داریم و هم زیست‌محیطی

در ادامه، وقتی با سرکلانتر راهور مشهد مقدس درباره تراکم ترافیک در محدوده مفتح صحبت می‌کنیم، او بااشاره‌به اینکه خیابان‌های موجود با حجم خودروهایی که مجتمع‌های تجاری این منطقه را برای مقصد انتخاب می‌کنند، تناسبی ندارد، تصریح می‌کند: خیابان‌های موجود، گنجایش یک‌دهم حجم خودروهای عبوری را نیز ندارند.

سرهنگ حسن‌علی امامی بااشاره‌به اینکه این نامتوازنی در آینده باعث مشکلات مختلفی خواهد شد، توضیح می‌دهد: این مشکلات تنها به ترافیک سنگین محدود نخواهد شد؛ بلکه در آینده اگر به همین منوال پیش رود، شاهد آلودگی‌های شدید محیط‌زیست خواهیم بود.

 

پارکینگ کافی نیست

سرکلانتر راهور مشهد درباره اینکه چطور وضع به حالت این‌چنینی در منطقه ما درآمده نیز می‌گوید: متاسفانه سازوکار و فرایند مجوزدهی به‌گونه‌ای است که شهرداری به‌دلیل جذب سرمایه‌های مالی خیلی در ارائه مجوز تجاری حساسیت نشان نمی‌دهد و راهور نیز در عمل انجام‌شده قرار می‌گیرد.

او با تاکید بر اینکه درحال‌حاضر رینگ میدان مفتح به‌هیچ‌وجه گنجایش حجم خودروهای عبوری را ندارد، توضیح می‌دهد: متاسفانه بسیاری از مجتمع‌های تجاری در این منطقه پارکینگ کافی ندارند و فقط پارکینگ موردنیاز کسبه را تامین می‌کنند. ضمن اینکه حتی اگر تامین پارکینگ به‌صورت کامل باشد، خیابان‌های منتهی به مجتمع‌های تجاری از نظر شهرسازی به‌گونه‌ای که گنجایش این ترافیک را داشته باشند، تعبیه نشده است.

 

هسته‌های تجاری و جذب ترافیک

اما معاون شهرسازی شهرداری مشهد درباره وضعیت تراکم ترافیک در محدوده خیابان مفتح در سند توسعه شهرسازی شهرداری مشهد و مشکلات موجود ترافیکی و زیست‌محیطی آن می‌گوید: کلنگ بسیاری از پروژه‌های موجود در این محدوده، پیش‌از این دوره مدیریتی شهرداری، زده شده و مجوزهای گرفتهشده مربوط به دوره قبل است.

حسین‌نژاد با تاکید بر اینکه ساخت‌وساز و تراکم تجاری‌ها یک محدوده خاص موردتایید و قابل‌قبول نیست، توضیح می‌دهد: یک اصل کلی در این رابطه عنوان می‌کند که «هسته‌های تجاری و مراکز جذب ترافیک را از بافت پیرامونی حرم‌مطهر که به‌عنوان یک کانون عمل می‌کند، به نقاط دورتر برده تا شاهد مشکلات کمتری باشیم».

او همچنین بااشاره‌به اینکه پروژه‌های اجراشده همچون تیر رها شده است و نمی‌توان به‌طورکلی ماهیت آن‌ها را تغییر داد، می‌گوید: پروژه‌های بزرگ دارای مطالعات ترافیکی هستند، اما یک بافت پررفت‌وآمد به مرور و طی زمان طولانی شکل گرفته است. باوجوداین، حساسیت رسانه و شهرداری باعث می‌شود تا از این پس، بدون درنظرگرفتن شرایط خاص مناطق، اقدامی انجام نشود.

معاون شهرسازی شهرداری مشهد بااشاره‌به اینکه در سال۹۴ هیچ پروانه بلندمرتبه‌سازی صادر نشده است، می‌افزاید: به نظر می‌رسد که ارائه پروانه بلندمرتبه‌سازی نیازمند ایجاد بستر مناسب و پیش‌زمینه‌هایی است که از قبل باید به آن‌ها توجه شود.

حسین‌نژاد خاطرنشان کرد که معاونت شهرسازی پیگیری وضعیت شهرسازی و نظارت دقیق بر عملکرد عناصر تاثیرگذار بر تراکم تجاری‌ها را به‌عنوان یکی از مطالبات عمومی مردم در نظر دارد.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی