کد خبر : 71347
/ 21:40
با وجود انتقادات نایب رئیس فدراسیون کشتی ، معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی خبر داد؛

عزم جدی در برگزاری مسابقات بین المللی کشتی جام تختی داریم

عزم جدی در برگزاری مسابقات بین المللی کشتی جام تختی داریم

جواد طاری بخش- با اینکه از سوی مسئولان استان خراسان رضوی به ویژه شخص استاندار برای برگزاری مسابقات کشتی بین‌المللی جام تختی قول‌های زیادی داده شده بود تا این رقابت‌ها در اواخر دی ماه در مشهد برگزار شود اما نایب رئیس فدراسیون کشتی با انتقاد از عزم جدی و حقیقی برای برگزاری این رقابت‌ها ، خراسانی ها را تهدید به گرفتن این میزبانی کرد. این در شرایطی است که معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی نیز صحبت از انجام هماهنگی های لازم برای برگزاری این مسابقات کرده است.

 

فرصت نداریم‌!

نایب رئیس فدراسیون کشتی در این باره گفت: فرصت بسیار کمی داریم و نمی‌توانیم تا زمان برگزاری جام تختی منتظر تردید مسئولان اجرایی استان در همراهی اجرایی و نه کلامی در انجام پیشنهادات مشارکتی ارائه شده از سوی فدراسیون کشتی باشیم. حمید بنی‌تمیم درباره تعیین میزبان جام تختی گفت: جام بین‌المللی تختی علاوه بر اینکه مهم‌ترین مسابقه بین‌المللی ورزش کشور محسوب می‌شود، امروز دیگر یک تورنمنت معمولی در دنیای کشتی نیست. استان خراسان گرچه سابقه برگزاری جام تختی را نیز در دهه‌های گذشته در سوابق خود دارد‌ اما هیچ‌گاه تجربه برگزاری چنین رویداد بین‌المللی را به چنین گستردگی در تاریخ فعالیت‌های ورزشی در این استان نداشته است. بنی‌تمیم تصریح کرد: احساس می‌شود آگاهی کافی در برخی مدیران دست‌اندرکار درباره جایگاه امروزه این مسابقات به عنوان یکی از معدود مسابقات برگزیده رنکینگ جهانی کشتی وجود ندارد. نمی‌توان چنین رویداد فرهنگی و ورزشی بزرگی را که متقاضیان دیگری نیز در کشور دارد، به احترام جایگاه کشتی خراسان در تاریخ کشتی کشور و بنابر خواست مردم عزیز این خطه پهلوان‌پرور به مشهد مقدس آورد‌ اما سهم مشارکتی کوچکی در برنامه‌های اجرایی آن برای استان توانمندی چون خراسان قائل نشد.وی افزود: مردم انتظار دارند پس از موافقت فدراسیون با انتقال این مسابقات به مشهد، مدیران استانی، جام تختی را متعلق به خراسان بدانند و با تمام توان در میزبانی کنار فدراسیون کشتی باشند. همان‌گونه که استان فارس در برگزاری جام جهانی، استان مازندران در برگزاری جام باشگاه‌های آزاد جهان، استان خوزستان در برگزاری دو دوره جام باشگاه‌های فرنگی جهان با تمام توان دوشادوش فدراسیون کشتی حرکت کردند.وی خاطر‌نشان کرد: فرصت بسیار کمی داریم و نمی‌توانیم تا زمان برگزاری مسابقات منتظر تردید مسئولان اجرایی استان در همراهی اجرایی و نه کلامی در انجام پیشنهادات مشارکتی ارائه شده از سوی فدراسیون کشتی باشیم. فدراسیون کشتی ایران از بزرگ‌ترین برگزارکنندگان مسابقات بین‌المللی در این چند سال بوده است و به برنامه‌های زمان‌بندی و اجرایی لازم برای برگزاری چنین مسابقات بزرگی واقف بوده و بر این اساس وضعیت همکاری در استان خراسان با توجه به اتمام زمان در اختیار فدراسیون، نگران‌کننده است.

 

عزم جدی در برگزاری مسابقات داریم

در همین رابطه اما معاون ورزشی اداره‌کل ورزش و جوانان خراسان رضوی اظهار کرد: تمام‌ برنامه‌ریزی‌ها و هماهنگی های لازم درباره برگزاری مسابقات بین‌المللی جام تختی در حال انجام است و برای این موضوع نیز ستاد ویژه‌ای از سوی مدیرکل ورزش و جوانان استان تشکیل شده است.هوشنگ ولی‌پور افزود: تمام سعی و تلاش خود را می‌کنیم تا این مسابقات به نحو شایسته و در خور نام ایران و مشهد انجام شوند و عزم جدی را در برگزاری این مسابقات داریم‌. وی با تشکر از فدراسیون کشتی در سپردن میزبانی این رویداد بین‌المللی به مشهد گفت: مسئولان استانی و شهری نیز در مشهد قول داده‌اند تا به ما در برگزاری این مسابقات کمک کنند و ان‌شاءا... مشکلی در این رابطه نخواهیم داشت و مسابقات در تاریخ مقرر با همکاری فدراسیون کشتی و اداره‌کل ورزش و جوانان خراسان رضوی در مشهد برگزار می‌شود.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی