کد خبر : 71510
/ 11:51

چرا پست‌های شما در اینستاگرام لایک کمی می‌خورد؟

اگر شما از کاربران اینستاگرام هستید و مخاطب زیادی دارید اما از تعداد کم پست‌ها ناراحت هستید، به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما این مطلب را تا انتها بخوانید

چرا پست‌های شما در اینستاگرام لایک کمی می‌خورد؟

حمید مداحی- اگر شما از کاربران اینستاگرام هستید و مخاطب زیادی دارید اما از تعداد کم پست‌ها ناراحت هستید، به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما این مطلب را تا انتها بخوانید.
اینستاگرام در سال گذشته اعلام کرده‌بود که می‌خواهد طرح جدیدی برای نمایش پست‌ها در تایم‌لاین را به صورت آزمایشی بررسی کند، به این مفهوم که اینستاگرام الگوریتمی طراحی کرده که با توجه به علایق کاربر و اینکه بیشتر عکس‌های چه افرادی را لایک نموده و درمورد آن‌ها نظر می‌دهد، عکس و ویدئوها را در صفحه اصلی اکانت او نشان خواهد‌داد. قبلا نحوه نمایش پست‌ها بر اساس تاریخ و ساعت بود و عکس‌های جدید در صدر صفحه اصلی قرار می‌گرفتند، اما شبکه اجتماعی موردبحث این نظم تاریخی را بر هم زد و اصل نمایش تصاویر را روی علاقه شخصی کاربران قرار داد.
موسس اینستاگرام یعنی کوین سیستروم در مصاحبه خود با نیویورک‌تایمز اعلام کردهبود مردم عموما ٧٠درصد از پست‌ها را از دست می‌دهند. بنابراین، بسیار خوب می‌شود اگر همان ٣٠درصد باقی مانده که مشاهده می‌کنند، همان عکس‌ها و ویدئوهایی باشد که برایشان اهمیت و جذابیت بیشتری دارد.
شرکت وابسته به فیس‌بوک از فناوری یادگیری ماشینی و نشانه‌های علاقه کاربران برای تعیین اینکه چه محتوایی برای آن‌ها جالب خواهدبود استفاده می‌نماید. تایم‌لاین و ارتباط میان کاربران نیز در تعیین این مسئله تاثیرگذار هستند و مطابق آنچه در بالا اشاره کردیم، با هر اکانتی که بیشتر تعامل داشته‌باشید، پست‌های آن را در صدر دیگر تصاویر خواهیددید.در همین زمینه، مایک کریگر، یکی از بنیان‌گذاران شرکت و مدیر بخش تکنولوژی آن، اظهار داشته‌است که کاربران بین‌المللی عموما به دلیل تفاوت ساعت در کشورهای مختلف، بخش زیادی از پست‌های دوستان خود را از دست می‌دهند.
حالا اینستاگرام مدتی است که این طرح خود را عملیاتی کرده و تفاوت چشمگیری در نمایش پست‌ها به وجود آمده‌است.آن‌هایی که لایک و کامنت بیشتری داشتند به لایک‌ها و کامنت‌هایشان افزوده شده و از آن سو، حساب‌هایی که کمتر لایک می‌خوردند و به‌ویژه کامنت کمتری داشتند، در تایم‌لاین مخاطبان خود پایین‌تر قرار می‌گیرند و بدین ترتیب، لایک آن‌ها کمتر می‌شود.
اگر می‌خواهید در این بازی سخت اینستاگرام برنده باشید، حتما باید از پست‌هایی استفاده کنید که نظر مخاطبان را برای نظرگذاشتن جلب کند. سعی کنید با مخاطبان تعامل داشته‌باشید و تعداد نظر بیشتری را برای خود به ارمغان بیاورید تا بتوانید جایگاه بهتری در تایم‌لاین مخاطبان خود داشته‌باشید.

 
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی