کد خبر : 71579
/ 22:46
۶فناوری جدید که شیوه حمل و نقل آینده را متحول می‌کنند؛

فناوری‌هایی که منجی حمل و نقل می‌شوند

از زمانی که انگلستان نزدیک به یک قرن پیش «لوکوموتیوهای جاده» را ساخت، تغییر چندانی در نحوه جابه‌جایی مردم و رفتن از نقطه‌ای به نقطه‌ دیگر ایجاد نشده است. اما وقت آن رسیده که فناوری این حوزه را هم به طور کامل متحول کند.

فناوری‌هایی که منجی حمل و نقل می‌شوند

حال چندی است که ۶فناوری جدید در صنعت حمل‌ونقل پدیدار شده‌اند و توجه سرمایه‌گذاران را به خود جلب کرده‌اند و توانسته‌اند مبلغی نزدیک به ۷ /۵میلیارد دلار را جذب خود کنند.

اما این ۶فناوری دقیقا چه کاری انجام می‌دهند و چرا صنعت حمل‌ونقل در آینده آن‌ها را در آغوش خواهد کشید؟ در ادامه به بررسی این فناوری‌ها خواهیم پرداخت.

 

خودروهای خودران

امکان هدایت خودرو بدون نیاز به استفاده از دست‌ها و پاها که شرکت‌ها اسم‌های جذابی مثل Autopilot و Super Cruise را بر آن‌ها نهاده‌اند و به‌زودی در اختیار مشتری‌ها خواهند بود. متخصصان معتقدند فاصله چندانی با خودروهای کاملا خودکار نداریم و در آینده‌ای بسیار نزدیک شاهد ظهور جنبش آن‌ها خواهیم بود.

با استفاده از این فناوری افراد سالخورده امکان جابه‌جایی بی‌دردسر را خواهند یافت، شدت ترافیکی بسیار کمتر خواهد شد، ایمنی و صرفه‌جویی در سوخت افزایش خواهند یافت، خدمات لحظه‌ای و تحویل کالاها امری رایج خواهد شد و شهرها می‌توانند فضاهای عمومی که در حال حاضر باید به محل پارک وسایل نقلیه اختصاص دهند را پس بگیرند. و در زمانی که یک فرد معمولی حدود یک‌ساعت را در ترافیک تلف می‌کند با ورود خودروهای خودران سالانه صدها ساعت صرفه‌جویی خواهد داشت.

 

خودروهای متصل

در این فناوری اتومبیل شما همواره به شبکه متصل است و این راهکار، کارهایی مثل به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری خودروها، اطلاعات عبورومرور به سیستم‌های راهبری و اتصال اینترنتی را به مسافران (مشترکان خودرویی) ارائه می‌دهد. اتصالات با سایر خودروها و زیرساخت موجب کاهش تراکم ترافیکی و آمار مرگ‌ومیر ناشی از تصادفات جاده‌ای خواهد شد. درضمن این امکان را برای شرکت‌های خودروسازی فراهم می‌کنند که ابزارهایی جدید برای نگهداری پیشگویانه و پیشگیرانه طراحی کنند.مزایای متصل بودن خودروها به اینترنت و زیرساخت جاده‌ای فراتر از تصورند. برای مثال شرکت Telogis از داده‌های مکان و خودرو به‌منظور برنامه‌ریزی خریدهای دسته‌ای و همچنین مسیردهی، مدیریت و نگهداری خودروها استفاده می‌کند. یکی دیگر از شرکت‌ها به نام INRIX برای کمک به انتخاب مسیرهای کوتاه‌تر و ایمن‌تر، داده‌های ترافیکی را در اختیار خودروهای مسافران قرار می‌دهد. قابلیت اتصال بازار بیمه خودروها را هم متحول خواهد کرد چرا که شرکت‌های بیمه قادر به شناسایی رانندگان محتاط و متخلف خواهند بود. احتمالا بیمه‌ خودرو که مبتنی بر نحوه‌ استفاده راننده از وسیله‌نقلیه است تا سال ۲۰۲۰ یک‌چهارم از کل بازار بیمه آمریکا را به خود اختصاص خواهد داد.قابلیت اتصال احتمالا رابطه‌ شرکت‌های سازنده خودرو و مشتریان را هم دستخوش تغییر و تحول خواهد کرد. سرویس‌های دستیار مجازی مثل Car Play شرکت اپل و Android Auto گوگل احتمالا توجه کاربران را به خود جلب کرده و تمام هوش و حواس او را به‌جای خودرو، معطوف به صفحه‌نمایش خواهند کرد. توانایی‌های دستیار مجازی بازخورد مستقیمی برای راننده فراهم خواهند کرد تا تجربه لذت‌بخشی از نشستن در خودرو داشته باشد، از اعلان‌های تقویم که توسط به‌روزرسانی‌های ترافیکی نمایش داده می‌شوند تا پیشنهاد رستوران‌ها برحسب علاقه تاریخی کاربر.

 

مصرف مشترک

در مقام مقایسه، افراد عصر حاضر نسبت به نسل‌های پیشین مالک خودروهای کمتری هستند. در حال حاضر در بسیاری کشورهای توسعه‌یافته به اوج سرانه مسافت پیموده شده توسط وسایل نقلیه موتوری رسیده‌ایم.

سرویس‌های درخواست حمل و نقل آنلاین مثل Uber و ZipCar این امکان را برای افراد فراهم می‌کنند که قابلیت جابه‌جایی در هر لحظه از شبانه‌روز را بدون نیاز به خرید خودرو داشته باشند. رواج این خدمات فروش خودروها را کاهش خواهد داد و معنا و مفهوم لوکس‌بودن مالکیت خودرو را هم تغییر خواهد داد. بهترین مکان خودرو دیگر صندلی راننده که هدایت وسیله را عهده‌دار است، نخواهد بود. بلکه بهترین جا صندلی عقب خودروست، جایی که شما اضطرابی برای عبور خودرو از میان ترافیک سنگین جاده‌ها ندارید و دیگر نگران جریمه‌های پلیس، پیدا کردن محل پارک خودرو، تهیه سوخت، پرداخت بیمه و سایر موارد نیستید.

 

خودروهای الکتریکی

خودروهای الکتریکی از خودروهای معمولی که با سوخت فسیلی کار می‌کنند قدرتمندتر، جمع‌ وجورتر و کارآمدتر بوده و هیچ‌گونه آلودگی تولید نمی‌کنند. برای مثال، موتورهای دوگانه القایی AC شرکت تسلا در خودروی Model SD قادر به تولید توان ۶۹۱ اسب‌بخار و ۶۸۷ پوند-فوت نیروی گشتاور هستند؛ این موتور تقریبا ۹۱کیلو از موتور خودروهای فسیلی سبک‌تر بوده و درست بین چرخ‌های خودرو قرار گرفته و از این رو فضای بیشتری برای صندوق عقب و صندلی‌های عقب خودرو فراهم می‌کند. خودروهای الکتریکی ترکیبی منحصربه‌فرد از عملکرد و بهره‌وری ارائه می‌دهند؛ راندمان انرژی در این مدل‌ها به هیچ عنوان قابل قیاس با نمونه‌ موتورهای احتراق داخلی نیست. این خودروها در هر سرعتی که باشند بالاترین میزان گشتاور را تولید کرده و با استفاده از سیستم ترمزگیری احیاکننده‌ قادر به بازیافت انرژی هنگام کاهش سرعت خودرو هستند.

جریان الکتریسته با کربن پایین همچنان به کاهش قیمت ادامه خواهد داد، در حالی که هزینه تهیه و استفاده از سوخت‌های فسیلی در درازمدت افزایش خواهد یافت.

 

شبکه‌ حمل‌ونقل چندوجهی بهینه

خودروها در آینده‌ای نه‌چندان دور با یک شبکه‌ حمل‌ونقل چند وجهی بهینه شده یکپارچه خواهند شد. در این شبکه چندوجهی با به‌کارگیری داده‌های تقویم کاربران، مکان‌ها و ترجیحات مسافرتی، اپلیکیشن‌های موبایل قادر به برنامه‌ریزی خودکار بهترین شیوه برای مسافرت با استفاده از داده‌های لحظه‌ای هستند. با ترکیب این داده‌ها با سرویس‌های به‌اشتراک‌گذاری خودرو و سایر روش‌های حمل‌ونقل شخصی مثل اسکوتر و دوچرخه، می‌توان چالش آخرین بخش دسترسی در حمل‌ونقل عمومی را از میان برداشت.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی